Pšenica 2013/2014

Mislim da je kiraj negde pisao,da on dzak 50kg,bubne u onu kockicu od 1000lit i tako spremi za psenicu.
Ako se dobro secam...
 
Idemo 10-12 kg / kj ureje.
Bobo ,juče je rastopina ureje stajala na suncu ,pošto je duvao vetar pa nismo mogli da prskamo odmah.Inače se ne obazirem na to da li se biljka stresira od hladne vode .Ne padne na nju baš tako mnogo tečnosti da je stresira.
Robi ,bubnemo džak u prskalicu od 440 litara.Nekad je džak 40 a nekad 50 kg.Sada je prskalica veća pa rastopimo 6 vreća od 25 kg.
Ingenio ,oprskan.Ostalo još 10-ak jutara.



 
Poslednja izmena:
Ureja se najbrze sa vrucom vodom rastopi.

nisam strucnjak za te stvari al kod nas su na jednom predavanju tokom zime govorili o rastapanju uree u toploj vodi i rekli da je to promasaj,da to sto se rastopi u toploj vodi mozes komotno prosuti,dakle samo na hladno i povremeno mesati pa cak i ceo dan..............e sad.....ako su lagali mene ja lazem vas....inace nekoristim folijarno jer mi ide na zivce ciscenje dizni.......
 
Danas uslikao dve njive sa psenicom prva njiva je sejana 10-ak dana posle njive sa ostalih slika, obe njive ista agrotehnika, predusev kukuruz, samo istanjirano 2 put. Njiva 1 psenica Apache
34ocyg2.jpg
28v8vow.jpg
Druga njiva takodje Apache psenica, ranija setva.
317clxy.jpg
2qjhl68.jpg
55pfrb.jpg
 
kiraj koliko je litara ta prskalica? dobar ti torpedo jel to 4806? kako ide u tandemu sa tom prskalicom?
 
35d8gti.jpg


11ukbgl.jpg


Moze li neko da pomogne u dijagnozi dali je bolest neka, ili neka gamad se sladi sa mojom psenicom. Primetio sam dok sam hodao kroz nju, da izlecu neke jako sitne mucice
 
Ala sam ja baksuz pre nekih 2,5-3h sam zavrsio prskanje psenice tezis+presing i sada pocela kisa!:udri:
 
nisam strucnjak za te stvari al kod nas su na jednom predavanju tokom zime govorili o rastapanju uree u toploj vodi i rekli da je to promasaj,da to sto se rastopi u toploj vodi mozes komotno prosuti,dakle samo na hladno i povremeno mesati pa cak i ceo dan..............e sad.....ako su lagali mene ja lazem vas....inace nekoristim folijarno jer mi ide na zivce ciscenje dizni.......

Nisam ovo htio prvi napisati posto cesto nailazim na ismijavanje zbog takvih i slicnih komentara. Znao sam da ce jos netko to znati i da ce napisati...
 
Nevidim sto imate cistiti dizne kad se urea upotpunosti rastopi i nema ostataka.Juce sam na 170lit vode rastopio 20kg ureje i nisam imao problema sa diznama koje su 1,5mm promera.Urea se iz iskustva znam nesme istapati u vrucu vodu jer se tako dobija slabiji rastvor azota.Ja praktokujem da dodajem na svakih 20.30lit vode 3/4kg ureje.I tako dok ne napunim bure.
 
Ima što je od vetra a to su ti gornji listovi tojest vrhovi a bliže korenu bogami ima bolesti a to je izvor odakle se i širi bolest, i ima i na gornjim listovima gde je zahvatila siva pegavost što kaže kolega kroka.
 
Nazad
Vrh