Prašenje krmača

Norveški landras u toj poljoprivrednoj školi mislim da se ne prodaje ako neko hoće poslaću ga kod čoveka kod Kragujvca koji ih ima.

- - - - - - - - - -

Nemaju pedigreeeee
Druze nemoraju da imaju pedigre , hocu cisto zbog dobre rase .

- - - - - - - - - -

Ja znam da ima u poljoprivr skoli u Valjevu norveski landras cist, to je blizu mene.
HVALA . dali imas neki broj
 
Tesko cu i naci to i ja znam . Moja stara je PETREN/JOKSIR cuva prasice ko luda al te nepusta unutra , a nazimica PETREN/JOKSIR/DUROK a odkud DUROK neznam jel moji su bili sve PETREN a vepar JOKSIR a na sad crvena sa crnim tackama i belim oko njuske i papci . STA CE ISPASTI OD NJE VIDECEMO KAD DODJE VREME sad je oko 80/90 kg pusticu je na oko 120 .
Genetika ti je pravo cudo_Od nekih predaka je povukla gene na DUROKA.Ja moje u prasenju ubacujem u razboj i ako su mirne,jer sam imao iskustva da se desi u trecem ,cetvrtom prasenju da ne da pristup prasicima,pa da ne bih dolazio u takve situacije,sa razbojem sam miran.I ja ali i krmace.
 
kAKVE TI TREBAJO

Norvegian landrace

1508615_656329444408797_1727404928_n.jpg


1622162_656329507742124_507090851_n.jpg
 
kAKVE TI TREBAJO

Norvegian landrace

1508615_656329444408797_1727404928_n.jpg


1622162_656329507742124_507090851_n.jpg
svaka cast . imas za prodaju na prolece

- - - - - - - - - -

Genetika ti je pravo cudo_Od nekih predaka je povukla gene na DUROKA.Ja moje u prasenju ubacujem u razboj i ako su mirne,jer sam imao iskustva da se desi u trecem ,cetvrtom prasenju da ne da pristup prasicima,pa da ne bih dolazio u takve situacije,sa razbojem sam miran.I ja ali i krmace.
Na prolece ako da Bog pravim objekat za vise prasilja sa ukljestenjima .
 
Dobro vece forumasi . Zna li neko na kojoj farmi ili bilo gde drugde mogu naci NEMACKOG LANDRASA . HVALA UNAPRED . Mislio sam na nazimicu ili vec suprasnu .

Ima na farmi Beukovic iz Zarkovaca kod Rume.Ja sam pre dva meseca kupio nazimicu Nemacki landras u cistoj rasi sa pedigreom, stara 8,5 (rodjena 15. 03. 2013.) meseci.Isto tako sam uzeo u cistoj rasi Veliki joksir nazimicu i nerasta sve sa pedigreom.
 
svaka cast . imas za prodaju na prolece

- - - - - - - - - -


Na prolece ako da Bog pravim objekat za vise prasilja sa ukljestenjima .
ja necu ove godine,ali iduce hocu uraditii prasiliste.Da li sa uklestenjima,ili klasika razboja za prasenje,ili mozda nesto sasvim trece,videcu.Nisam to jos odlucio,ali mislim da cu uraditi nesto sasvim drugacije,ali na bazi razboja.

- - - - - - - - - -

Kada budes uradio prasiliste,slikaj ga ,pa da ga vidimo.Ali unutrasnojst,naravno.Vazi?
 
Ako nije tajna , koliko si placao nazimice a koliko nerasta? Hvala.

Mala ispravka, nerast je oprasen 15. 03 2013. i kostao je 350 evra, nazimica v. joksir oprasena 22.04.2013. placena 300 evra a N.landras oprasena 21.04.2013. placena 300 evra.Nerasti kostaju od 300 do 350 u zavisnosti od starosti i da li su ih probavali da li hoce da skacu, a nazimice od 300 do 450 u zavisnosti od suprasnosti.Imaju samo u cistoj rasi a F1 ne .Sve je testirano i sa pedigreom.Inace sve je kupljeno 29.11.2013. i obe nazimice su suprasne(posle dva i sedam dana od dana kupovine).
 
ja necu ove godine,ali iduce hocu uraditii prasiliste.Da li sa uklestenjima,ili klasika razboja za prasenje,ili mozda nesto sasvim trece,videcu.Nisam to jos odlucio,ali mislim da cu uraditi nesto sasvim drugacije,ali na bazi razboja.

- - - - - - - - - -

Kada budes uradio prasiliste,slikaj ga ,pa da ga vidimo.Ali unutrasnojst,naravno.Vazi?
Naravno da cu slikati . nesto sam gledao jeftino a jednostavno.I korisno.

- - - - - - - - - -

Mala ispravka, nerast je oprasen 15. 03 2013. i kostao je 350 evra, nazimica v. joksir oprasena 22.04.2013. placena 300 evra a N.landras oprasena 21.04.2013. placena 300 evra.Nerasti kostaju od 300 do 350 u zavisnosti od starosti i da li su ih probavali da li hoce da skacu, a nazimice od 300 do 450 u zavisnosti od suprasnosti.Imaju samo u cistoj rasi a F1 ne .Sve je testirano i sa pedigreom.Inace sve je kupljeno 29.11.2013. i obe nazimice su suprasne(posle dva i sedam dana od dana kupovine).
Nek ti je sretno . imas neki broj
 
danas posle podne oprasila se krmaca landras-joksir a nerast je belgijski pijetren ima13 kom toliko se i oprasila sutra od ove sestra se prasi

2wmjqz6.jpg
 
Nazad
Vrh