Kukuruzna silaža

MBranko molim te za jedno objašnjenje. Vidim da na ovoj slici gazite po dužini. Šta biva sa silažom sa strane gazite li poprečno ili kako rešavate gaženje po obodima, ili drugačije rečeno po širini silaže, jer vidim kad se jedan vozač primakao ivici silaže umalo se nije prevrnuo. I još nešto. Interesuje me širina i visina tako pravljene silaže na zemlji. Ja sam radio prvi put tako ove godine ali usled gaženja širina mi se povećavala. Zahvalljujem ti se unapred na odgovoru ili nekom drugom ko bi mi pomogao na ovu temu.

Evo kako izgleda kod mene,pre kraja se malo uzdigne i popravi lopatom i to je to,mora da se pazi da nepredje sirinu folije jer nece moci da se pokrije

345if0g.jpg


12549ph.jpg


- - - - - - - - - -

 
nema teme, pa da pitam, da li je neko radio silazu suncokreta i utiske? sta je bolje: suncokret kukuruz sirak??
 
Siliranje oglednog polja (pioneer)







PR36K67 58 432 kg/ha
PR35F38 58 159 kg/ha
P0412 66 984 kg/ha
PR34N43 57 238 kg/ha
P1114 62 794 kg/ha

A odmah da ubacim i slike od siliranja sirka za bioelektranu (njiva do bratove gdje je bilo ogledno polje)






 
sijano je sve na 18 cm a visinu nismo mjerili ali se ovoj slici vidi da je niži od ostalih hibrida



on je drugi s lijeve strane (vidi se kao uvala)
 
ratko@ silaza je super na oko :) mbranko@ Jel ima neki od ta 4 pionirova hibrida da je visok 3m? svaka cast za slike obojici :) :ppozdrav:
 
@jugi kako sam napisao nismo ga mjerili ali po silokombajnu trebali bi biti svi viši od 3m (osim možda N43) jer je silokombajn visok 353 cm

@zvončica3 slovenci siliraju ali ide u Štaglinec , tu su baš silirali pored nas pa sam ih zato i slikao još su kasnije posilirali nešto kukuruza i sirka a sutra nastavljaju dalje između ostalog i bratov sirak pa možda skoknem i napravim još koju sliku. U prijevozu su osim kamiona i dva fendta 9 serije s fliegl gigant prikolicama.
 
@jugi kako sam napisao nismo ga mjerili ali po silokombajnu trebali bi biti svi viši od 3m (osim možda N43) jer je silokombajn visok 353 cm

@zvončica3 slovenci siliraju ali ide u Štaglinec , tu su baš silirali pored nas pa sam ih zato i slikao još su kasnije posilirali nešto kukuruza i sirka a sutra nastavljaju dalje između ostalog i bratov sirak pa možda skoknem i napravim još koju sliku. U prijevozu su osim kamiona i dva fendta 9 serije s fliegl gigant prikolicama.
Znaci mogao bih i jedan od njih za probu da ubacim pored as 170 :) bas ti thank you :):osmeh:
 
Vjerojatno zadnje siliranje kukuruza (ostalo je još nešto sirka i ljulja) kod brata za ovu godinu, zadnje kiše su na nekim njivama učinile svoje tako da smo tu parcelu na kraju i odustali
















Ovako izgleda silos spreman za prekrivanje



Manji silos od prethodnog siliranja



Desno je veći od prethodnog siliranja a lijevo je proljetni ljulj



Imaju još jedan silos s kukuruzom (tu nisam bio na ispomoći) ali sam njega sam zaboravio fotografirati.
 
Nazad
Vrh