KWS hibridi

Bice Lazo taj 3381 dobar kukuruz do kraja,videces...Ne znam koliko redova zrna ima? I mene je uvek cudilo kad vidim tako neke njive klipovi svi iskezeni,izlaze iz taske a moj KWS sav u ljusci,prosecan klip ali u berbi ja ne mogu krug da obidjem,idem 3 vrste berem na 385 metara a komsija seje NS i ZP na 25-26,klipovi ko drva ide komotno krug i nije mu pun bunker...Tako da ima nesto u toj Nemackoj genetici,videces i sam najbolje,iskusan si,znas sta je dobar i zdrav kukuruz...
 
Videćemo koliko će roditi ,ima 16 redova .Pošto krunimo na njivi ne sviđa mi se tako visok hibrid.
 
@savato
Nemacka genetika?
Kako ta genetika prosle godine nije pomogla da makar na svaki drugi krug bude pun bunker?
Nego na 1,5kj da bude ovoliko.
Da nije neka Japanska genetika?
img0738.jpg

img0739.jpg
 
Prosla godina je prica za sebe...KWS po mom iskustva a od 2004-te sejemo Kermes naprimer,trazi dobru zemlju,puno djubriva i raniju setvu,posto mu je bitno da napravi sto deblje stablo iz kog posle crpi vodu i obavlja ostale operacije.Prosle godine je jun bio paklen,kukuruz nije uspeo ni da poraste koliko treba vec je poceo da podgoreva,i onda onaj topli talas u oplodnji i nalivanju...to je kraj!Veruj mi Roberte da je i ovde kod nas bilo ljudi koji su Pionir,Dekalb pogotovo skidali po 800-1000 kg po k.j Jebiga,nije jedna godina presudna,ali ti si imao lose iskustvo i neces ga vise sejati i to je to!Ja ga konstantno sejem,uz to uvek probam i nove hibride Pionira,Dekalba
 
Za 3381 se slazem da je vrhunski hibrid pokazao se i prosle godine a domace nebi da komentarisem to je kao i razlika izmedju mercedesa i juga koji je bolji auto.
 
Ovaj Krabas ima i moj jedan prijatelj, za sada lepo izgleda iako je već završio nalivanje, a spabljika mu je promenula boju u onu "zrelu", al ima jako lepih klipova. Nažalost danas kad sam ga obišao nisam slikao.
 
3381,
deo parcele je livada IV klase koja nije posejana pošto je u proleće bilo malo vode i mnogo blata.Obodi su III klasa a ostalo tj veći deo parcele je I klasa.



Ovde se vidi prelazak sa lošije na bolju zemlju.



Klipovi su sa dela parcele gde III klasa završava a počinje I .



- - - - - - - - - -

4 klipa na vagi.



 
Karmas ,fao 350 sejan 11.05. na 19,3 cm, fali 10% sklopa (odokativno).Švaba očigledno ne ume da napravi kukuruz za krunjenje.Visok je oko 3 m.







 
Karmas ,fao 350 sejan 11.05. na 19,3 cm, fali 10% sklopa (odokativno).Švaba očigledno ne ume da napravi kukuruz za krunjenje.Visok je oko 3 m.

Kiraj,znas onu njihovu" Nemacka iznad svih":haha:
 
U ponedeljak sam radio silazu od Mikada, a juce kod drugara od ZP 684.Djubrenje identicno i parcele se nalaze na istoj lokaciji, ja sejao Mikada na 20cm a on ZP na 27cm!Prinos silaze za 20t veci kod Mikada u odnosu na ZP po hektaru.Prvi put ga sejem i stvarno me odusevio,odlican klip, zaperci na sve strane,jednom recju odlican!Radicu i od AS-a 160 za koji dan pa cu izbaciti poredjenje...
 
Ovaj Krabas ima i moj jedan prijatelj, za sada lepo izgleda iako je već završio nalivanje, a spabljika mu je promenula boju u onu "zrelu", al ima jako lepih klipova. Nažalost danas kad sam ga obišao nisam slikao.

Danas nam bila prometerka pa malo diskutovali, a ujedno i obišli prijateljevu parcelu, a vlaga koju semo izmerili sa 4 - 5 okrunjenih i pomešanih klipova je bila 23%.
 
Nazad
Vrh