Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napisao sam vec, kod mene je prva klasa 60din a druga klasa 40din, To su ovi manji otkupljivaci koji rade za nekog.

Vocar Palanka krece sa otkupom od ponedeljka jos se ne zna po kojoj ceni. Videcemo.
 
Poslednja izmena od urednika:
nista dok ne krenu krupni,ovo je saa cisto vacarenje. kod nas poceli da uzimaju rodu ali se cena ne zna.
 
koliko sam informisan da je cena 60 dinara vec sigurna i to je to a govorilo se o vecoj ceni,nije losa u odnosu na drugo voce,ovo sto cujem je da je kvalitet los,mnogo vode malo sunca i mnogo neujednaceno sazreva

spominjete cene iz predhodnih godina kao da je fiksni kurs dinara,lepo to preracunajte u evre po tadasnjem kursu pa pretvorite u danasnje dinare::novac::
 
lepo to preracunajte u evre po tadasnjem kursu pa pretvorite u danasnje dinare

Evo ti podatak pa pretvori ti

Radi se o 25 junu 2010 godine, kada je cena od 50 dinara smatrana dobrom cenom


[TABLE="class: tableCell, width: 580"]
[TR]
[TD="align: center"]978[/TD]
[TD]ЕМУ[/TD]
[TD="align: center"]EUR[/TD]
[TD="align: center"]1[/TD]
[TD="align: right"]103,7808[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


1 evro je vredeo oko104 dinara , dakle nije prevelika razlika od današnjeg kursa
 
ako je 50 tadasnjih dinara smatrano dobrom cenom,preracunatao to je 55 danasnjih dinara,zasto je danas cena od 60 dinara za kilo losa cena?
 
Gorski care obavezno mi javi ili ovde ili na pp za Vocar u Palanci koja je cena za visnju....U Azanji daju 80 dinara vec i to sa prevozom njihovim
 
ako je 50 tadasnjih dinara smatrano dobrom cenom,preracunatao to je 55 danasnjih dinara,zasto je danas cena od 60 dinara za kilo losa cena?
Pa nešto i ne vidim mnogo komentara koji tvrde da je cena od 60 dinara strašno loša.

Ne bih da izvlačim nikake zakljuške, samo ovi sa višnjama ipak ne kukaju kao malinari. Kanda malo bolje stoje sa matematikom i poslovnom logikom.
 
U kod mene kukaju kao da je cena 5 dinara za kg:haha:.Danas se krenulo sa cenom 60,kao sa tendencijom rasta.Ce da vidimo.
 
E pa sad, zavisi od toga koliku cenu očekuješ :)

Jagoda je dobar primer jer je u sličnoj oziciji kao i kruška. Proizvodnju tih voćnih vrsta koje nisu izrazito stone ni izrazito industrijske, je najbolje koncipirati tako da se veći deo plasira kao stona, po višim cenama, a ostatak da se da industriji po nižim. Ali to podrazumeva i manje površine i manje količine.

Ovi prerađivači koje sam pomenuo kupuju i krušku, da.
A koje su to manje povrsine i zasto?
 
Kod nas ce kasniti berba ove godine, vreme je ucinilo svoje, neujednacesnost sazrevanja, nizak procenat suve materije, videcemo sta ce biti sa cenom, ali ne ocekujem da ce preci 65 dinara, naravno veliki preradjivaci hoce ove godine maksimalno da obore cenu pa mozda bude i niza od 65 dinara.
 
Gorski care obavezno mi javi ili ovde ili na pp za Vocar u Palanci koja je cena za visnju....U Azanji daju 80 dinara vec i to sa prevozom njihovim

Druze javljam cenu obavezno:ppozdrav:
Zemljoradnicka Zadruga Lipovac iz Banicine je najveci proizvocac i najveci otkupljivac Oblacinske Visnje u ovom kraju. Dok oni ne izadju sa cenom ni jedna cena nije zvanicna, tako da cisto sumljam da je na pocetku otkupa Visnja u Azanji 80din ali svakako cu proveriti.
Velika vecina sitnih otkupljivaca Visnje u okolini Sm.Palanke ili radi za zadrugu iz Banicine ili kasnije prodaju zadruzi tako da niko od zadruge nema vecu cenu. Bar je tako bilo do sad, a videcemo kako ce biti ove sezone.

Sitni otkupljivaci sada placaju prvu klasu 60din. Videcemo kakvo ce stanje biti kad veci izadju sa cenom.
Bilo bi dobro kada bi svako napisao cenu visnje u svom kraju da ljudi znaju i da imaju informacije a ne samo da se filozofira dal je cena dobra ili nije nego napisite koja je CENA...
 
Poslednja izmena:
Moja drugarica sutra pocinje berbu prodato nekom liku iz krusevca sto izvozi za ruse,cena krupnije 1,8 evra, sitnije 1,5 evra.
 
U nedelju branje,cena 60 dinara.Mozda izgura na 65 ali tesko_Ovo je definitivna cena otkuplivaca u selu koji je inace najjaci otkupljivac u pocerini.Branje radnika oko 18-20 dinara.
 
Pa to je fenomalna cena i beracima 20 din po kg. i prskanje 5 puta godisnje i freziranje i kopanje i ostane ti na hektar da mozes kupiti sladoled.Jel tako Mirko?
 
@Markonator

Koliki prinos visnje imate po hektaru na Kopaoniku?

Ovde kod mene 1ha visnje koji se dobro odrzava i koji je u dobroj kondiciji rodi preko 20t. Moj burazer prosle godine oborio sve rekorde 24t/ha. Kod mene je bilo slabije dosta mi je izmrzlo.

Uzmimo ovakvu racunicu:
20 000kg x 60din= 1 200 000 din.

Troskovi berbe po 20din/kg = 400 000
znaci ciste pare= 800 000din

Odrzavanje i prskanje neka bude 100 000din.
Ostaje 700 000 cisto.

700 000 : 12 meseci = 58333din mesecno.

Ko u srbiji ima toliku platu??? to je racunica sa samo jednog hektara visnje po sadasnjoj ceni.

Nemojmo da se lazemo da nema zarade ili vam je nesto mogo skup taj "sladoled" ili Visnju ne odrzavate uopste pa vam rodi 5t po hektaru druge klase pa vam ne ostane ni za sladoled...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh