Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja cuo cena visnje oko evro a branje oko 20 dinara
 
Ko ima puno voca on ima i svoje radnike(proverene)ono sto ceka u centru da ga pokupis ujutro(cas izuzecima)su obicni palamudi,danas kod jednog sutra kod drugog radi.

- - - - - - - - - -

Da ima radnika koji beru kad su tresnje pune i vise od 150kg za 11-12 sati.

Znam coveka koji je brao 200kg za dan, a svi ostali oko njega nisu presli 100kg.
 
Kod nas se nezna kad ce da krene,ima velikih problema kod svih a i kod mene,sareno je sazrela,pola visanja je zrelo i za branje je a pola je zeleno,kao da ce da sazre za mesec dana.

- - - - - - - - - -

Zna se cena za branje,oko 20 din. po kili:osmeh:
 
3 dana mu nista nece faliti da sacekas, taman da dobro sazre. K plus je djubrivo, Kalijum nitrat - salitra, za cas moze da bude BUM :osmeh:
Mozes da probas i da posle kalijuma predjes kalcijum posle par dana isto nije lose za sazrevanje i kvalitet ploda. Uglavnom treba prskati prihranu kalijum i kalcijum:ppozdrav:
 
:osmeh: Preuzeto sa wikipedije
Kalijum nitrat je oksidans, koji se od davnina koristi za pravljenje baruta. Takođe se u pirotehnici koristi i mešavina KNO[SUB]3[/SUB] sa šećerom u razmeri 1:1 za pravljenje dima. Doo početkaXX veka koristio se za dobijanje azotne kiseline. Sada se uglavnom koristi za produkciju kalijum nitrita, kao đubrivo (sadrži 13% azota i 45% kalijum oksida), i za konzerviranje hrane (E252).
 
Kad sam povadio stari visnjar, visnja je tad bila 15dinara nije se isplatilo ni brati je. Tad je pocelo masovno krcenje visnjara u selu, nasuprot tome sad je masovna sadnja visnje.
U poredjenju sa tim periodom od 15din ova cena od 70dinara mi je zadovoljavajuca. Prosle godine je bila dobra cena visnje ali nije realna u odnosu na ostalo voce.
Prosle godine je Visnja isla i do 120din a Sljiva po 20din gde je tu zdrav razum :sta:
 
Sta nije tacno u mom upisu?Da li znas zasto je sada velika cena?. Ljudi su povadili visnjare, sada se ponovo masovno sadi kad stigne na rod ova visnja koja je posadjena opet ce cena biti niska, ne znam sta je tu smesno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh