Šljiva

I ja sam to gledao,u upustvu se uopste ne spominje kosticavo voce.

Mozda moze i Ciprodex da zavrsi isti posao,ista aktivna materija kao Switch,jedino sto on ima jos onaj +materiju.
Ciprodex je jeftin koliko sam upucen.
 
U programu Syngente za Moniliju ploda kad su u porastu nema nista od preparata??:sta:

Ja cu najverovatnije Funomilom,dobio sam ga i videcemo kako ce se pokazati na delu,nije slab Tiofant-metil ima 70% udela u preparatu.Sta mi bog da::suncanje::
 
Ako je šljivina vaš kovrdžalica, a to što se listovi uvrću, kovrdžaju (na naličje? ) upućuje baš na nju, malo je jedno prskanje i ne mogu joj ništa dimetoati.
Mora odmah po pojavi, a pojavljuje se uglavnom rano, da se dobro istretira nekim kontaktnim insekticidom. Karate solidno radi, Actara, da se voćnjak dobro okupa, najmanje 1000 litara sredstva po hektaru kako bi sredstvo dospelo do vašiju koje se nalaze skrivene u tim kovrdžama.
I najčešće se mora ponovoiti posle dva tri dana jer se uglavnom ne unište od prvog puta.

Mislim da je u pitanju bila 2007 ili 2008 godina, kad je nje bilo baš mnogo, haos je pravila po šljivicima. Ove godine je ima malo više nego inače, ali ne tako strašno kao te godine.
 
Ja sam prije ovoga prskao karatezeonom, ali list se i dalje kovrdza, ali ne na nalicje. Switch je kostao 20 evra za 80l vode. A kompletna zastita je uradjena po propisu. I bakarno ulje, pa onda protiv monolije, pa protiv lisne vasi, pa protiv gusjenica, pa karatezeon, i redovna prihrana i u zemlju i na list. I juce switch. A svakim danom sve gore i gore izgledaju. Interesantno je da se na nekoliko vocki list kovrdza, a na drugima otpada plod. Kao da su se razlicite bolesti razvile na razlicitim sortama. A mlade sljive, posto mi je vocnjak podizan u etapama, nemaju nikakvih problema!? Od mog agronoma dobijam konstantno isti odgovor, Daj Boze da ista ostane, vidis kakva je godina! E sada pocinjem da panicim!
 
copy1of002.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravno,koja rec o Valjevki nece da skodi.
Ovo nije 5x4,na slici se lepo vidi da je mnogo manji razmak od 4 metra u redu.
Inace sredjeno i obradjeno za 10-ku.
 
Pricate o vasi-kovrdzalici,pa da se nadovezem,i kod nas je ove godine dosta prisutna.I cini mi se da je najvise stradao stenlej.I sto kaze ironman dosta se rano javila i ko je zakasnio sa prskanjem i dalje ima problema.Ja sam zakasnio i sljive su mi kao pod minivalom.Radio je i dimetoat i acetamipridi i fastac ali gde su bile prisutne lisce je i dalje kovrdzavo.Za ovu napast resenje je definitivno samo reakcija na vreme.
 
Pricate o vasi-kovrdzalici,pa da se nadovezem,i kod nas je ove godine dosta prisutna.I cini mi se da je najvise stradao stenlej.I sto kaze ironman dosta se rano javila i ko je zakasnio sa prskanjem i dalje ima problema.Ja sam zakasnio i sljive su mi kao pod minivalom.Radio je i dimetoat i acetamipridi i fastac ali gde su bile prisutne lisce je i dalje kovrdzavo.Za ovu napast resenje je definitivno samo reakcija na vreme.

Ako se list kovrdža upitanju je kovrdžavost lista ,a on se suzbija fungicidom

- - - - - - - - - -

moje misljenje da je razmak 4x3,bar mi tako deluje

fotografija vara,zašto bi lagao da nije 5x4
 
@wajbul,ne kazem da lazes daleko od toga nego samo sam rekao moje misljenje ovako sa slike a inace vocnjak je za 10+ zaista ma koji razmak bio :ppozdrav:
 
Aman ljudi,valjda covek najbolje zna koji na razmak mu je voce sadjeno :osmeh:
Samo si veoma skrt na recima u vezi valjevke.Mogao bi nesto vise o njoj,o plodu,rakija,otkup itd...Bukvalno sve od cvetanja u prolece,bolesti,oprasivaca....

Znaci bilo bi dobro ubaciti i mankogal uz insekticid? A koji insekticid koristiti? Ajte molim vas,sutra idem u selo,pa da kupim ujutru sta treba.Ako vreme dozvoli za vikend da poprskam,al tesko kako najavljuju.
 
Nazad
Vrh