Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Sto bi reko N.Pasic: "Kakvi ste vi Englezi, takav sam Gledson!"
Posle proslogodisnje katastrofalne suse,i obecanja nove vlasti da ce pomoci na kojekakve nacine.A od toga znamo svi sta smo dobili,bilo bi da se tako izrazim (neozbiljno),
ocekivati neko poboljsane.
 
Ja sam predao 8. maja tj video sam ujutro komšiju u redu od 200 ljudi pa sam mu dao moje papire ako pšrođe prođe ako ne doću drugi put.
Sreo me neki dan i kaže idi uzmi pare ja već potrošio.Ja juče na bankomat kad nema isplate odem danas da proverim jel sve u redu kad ono sve u najboljem redu a isplate stigle do 8 maja zaključno sa 8 h i 40 minuta(nije šala tako su mi rekli :sta:) Izgleda komšija prošao u 8 i 39 a moj zahtev u 8 i 41 nije prošao ,e svašta.
 
I treci i cetvrti i peti...sjasi kurta da uzjase murta.

Problem i jeste u tome što i mi sada već kao i Amerikanci znamo samo za Kurtu i Murtu pa ih smenjujemo sve po jedan mandat ili dva. Nema tu nikakvog trećeg, četvrtog, petog... To samo Kurta i Murta ponekad menjaju lica ili maske, kako god da to nazovemo.
Trebaju nama promene iz temelja, zaokret pod ručnom, a i celom Svetu ne bi škodilo. Ima problema svuda, samo svakome je svoja muka najteža...
Mi od uvođenja višepartijske političke scene već frtalj veka baratamo sa manje-više istim njuškama ako izuzmemo dva pokojnika i jednog robijaša. Tu su i dalje i onaj bradonja sa terazija i jahač popova i student-demostrant i grobljar i drugi student(onaj sa desetkama) i ona dva mlada i perspektivna Gedina portparola... Samo još da zapevamo onu pesmu od Dare Bubamare: "... Svi su tuuuu kao nekaadaaa..."
 
Vreme polako prolazi, a mi cutimo, bojim se da ni do 15. juna nece biti isplaceno, nesto ne stima, ministri su rekili da imaju novac na racunima, samo da odradi administracija, uvek ta administracija nesto zeza I koci....
 
Na opste iznenadjenje i bez najave danas uplacene subvencije po hektaru. Trezor Novi Sad, predato 08.05.
 
Nazad
Vrh