Парадајз

LJudi a da malo prelistate ove teme kaka vam treba neka informacija?Pisano je o raznim sortama paradajza i u ovoj i u drugim temama.
 
Dali je netko radio Matijas paradajz da mi nešto kaže o tom paradajzu.

- - - - - - - - - -

Znam da ovdje ima proizvođača koji su radili Maraton pa bi vas molio da mi kažete kakve je tvrdoće dali je dosta tvrd ili onako. Kod mene traže samo tvrdi paradajz.
Zahvaljujem.
 
Koji maraton od superiora ako na njega mislis solidan paradajz ali nema LSL osobinu
Dali je netko radio Matijas paradajz da mi nešto kaže o tom paradajzu.

- - - - - - - - - -

Znam da ovdje ima proizvođača koji su radili Maraton pa bi vas molio da mi kažete kakve je tvrdoće dali je dosta tvrd ili onako. Kod mene traže samo tvrdi paradajz.
Zahvaljujem.
 
Koji maraton od superiora ako na njega mislis solidan paradajz ali nema LSL osobinu

Da na maraton od Superiora na vrećici piše Maraton ASVF F1 prošle godine sam imao previše krupan paradajz. Ove godine sam kupio ovaj maraton i sad mi kažu da on ide i preko 600 grama što mi je previše, a neznam ni koliko je tvrd. Zanima me koliko on može da ide u krupnoću ako ga držim na dve grane i koliko je on tvrd. Kod mene kao da su poludili samo tvrde traže. Ovako kažu treba im paradajz da mogu sa njim igrat nogomet tri dana i da četvrti bude taman za prodaju.
 
je l sadio neko nesto aj izbacite slike da vidim kako napreduju, ja bih rado ali foto aparat zavrsio svoju karijeru ...
 
Nije siki tvrd maraton.... sada cu ti reci ,sve sto danasnje trziste trazi ,ustvari sto proizvodjaci forsiraju,radi sigurnije zarade
i takav kakav si opisao ta igraju lopte sa njim a i ja sam jos dodao da ima LSL osobinu su genetski modifikovani paradajzi,osim Odredjenih determinatnih sorti,koje odlikuju ,velika kolicina BRIX-a ili suve materije,ali to su u vecini slucajeva paradajzi u tipu sljivara koje trziste sve vise trazi ali nazalost jos nedovoljno kako bi se ti opredelio za proizvodnju istog bar ne za konzumnu prodaju po pijacama
 
Evo današnje slike:
DSC01071.JPG

DSC01070.JPG
 
Kakav je paradajz Amati?! Uzeo sam 100 semenki pakovanje 800 din i pre 2-3 dana rasadio u case pa cemo da vidimo...Koliko sam cuo,dosta je ukusan,lepo rodi i nije previse zahtevan oko prskanja!E sad da li je istina ne znam...Imao prosle godine Kazanovu domaci paradajz,i sa njim sam zadovoljan ali bi nesto malo bolje,tj.da vise rodi! Da li mogu uzeti za sledecu godinu seme od Amatia i osusiti ga pa rasaditi,mislim iz paradajza seme...Hvala unapred
 
Obične neonke daylight , al bolje bi bilo one pink akvarijumske zbog spektra, nemoj UV opeći će biljke, sad sam čitao da i one kineske štedljive emituju dosta UV zrake.Za dezinfekciju koriste UV ali samo prođu pored biljke, to max par sekundi traje. U zatvorenom prostoru mi je. Mešam 1 Agroperlit : 1.5 do 2 treset .
DSC01073.JPG


Imao sam prošle godine moneymaker , jakog rasta indeterminantan, plodovi mali i meki. Seme sam nabavio od Manusa iz Pančeva ima i na njegovom sajtu opis. Jeste da tamo piše da su tvrdi al meni nisu bili.
Money+maker.JPG
Kasnije nažalost nisam slikao.
 
Kornelius meni nude manimeker da radim za njih seme planiram da posijem 5 ha ali ovo je determinantni paradajz ,i ja sam pronasao da ga ima i u varijaciji kao ideterminantan ali neznam konkretno jel se neko susreo sa determinantnim

- - - - - - - - - -

Savato nemozes ostavljati seme iz AMATIA ,mislim mozes ali nebih ti preporucio,a kazanova nije domaci paradajz radi ga firma superior ili ti profeso rDJjinovic ali to je americki paradajz ali nije ni bitno dosta stara sorta ali relativno dobra
Kakav je paradajz Amati?! Uzeo sam 100 semenki pakovanje 800 din i pre 2-3 dana rasadio u case pa cemo da vidimo...Koliko sam cuo,dosta je ukusan,lepo rodi i nije previse zahtevan oko prskanja!E sad da li je istina ne znam...Imao prosle godine Kazanovu domaci paradajz,i sa njim sam zadovoljan ali bi nesto malo bolje,tj.da vise rodi! Da li mogu uzeti za sledecu godinu seme od Amatia i osusiti ga pa rasaditi,mislim iz paradajza seme...Hvala unapred
 
Manimejker je preko devedeset godina stara sorta. Još dvadesetih godina napravljena u Americi, i ko zna koliko varijacija ima od njega. Ja sam sadio pre neku godinu i nije mi se svideo ali sam ove godine dobio neko seme iz Danske. Manimejker ali ga tamo zovu 'Hellfrucht' determinantni, pa ću ga probati ove godine možda je bolji, ili bar raniji.
Mislim da moraš da znaš konkretno za tu varijaciju, kako se ponaša, malo je mačka u džaku, još odma na pet hektara...
 
Nazad
Vrh