Fendt

Moze li mi neko reci gde ima da se kupi automat zmigavca za fendt lsa? Ovako izgleda...
relej.jpg

http://www.belcar.rs/index.php?option=com_content&task=section&id=5&Itemid=27
potrazi ovde
 
nameravam da kupim 411 vario 2004 god 30000e 7800rc ali je problem kvar na menjacu u firmi gde sam ga gledao imaju i velikog936 vario i njemi su na 6000rc zamenili menjac uz 15oooe doplate naravno interesuje me koliko se ustvari to cesto desava i kako da fabrika br 1 traktora na svetu to moze da dozvoli cekampredracun za popravku 411 pa cu videti inace na njemu se nevidi da ima 8000rclep traktor
 
Pa nema pravila ali niko ti negarantuje da i na novom tom nece nesto vrisnuti od 4-7 000 rc ,konretno nista nisu menjali na menjacima tako da ce ugraditi potpuno isti kao sto je rikno i nema pravila ima ih sto guraju i po 9-10 000 bez ozbiljnijih kvarova ali ima stvarno slucajeva gde se stvarno desavale ozbiljne stvari na prilicno malom broju odradjenih sati .
 
Ako malo pogledas strane sajtove videces da su na mnogim vario traktorima tipa 712-714-716 menjani menjaci na 4,5,6,7,8000rc nije pravilo,ali mozda neki izvlace maximum iz traktora,kako je jedan covek reko,ako svabi kaze prodavac da traktor vuce 4 brazde on kupuje 4 i kaci za njega i on s tim radi,sve u svemu kad realno pogledas pozeljno je da kupis sa novim menjacem(ako je sigurno nov ubacen),jer onda si miran odredjen period dok ako kupis sa upitnim ne znaci za par hiljada rc da neces morati menjati.
Kod nas ima jedan 716 14200 rc nije menjan vario,i gazda kaze da je proveren pritisak i da je jos uvek zadovoljavajuci,ali sve je stvar do toga sta traktor radi.,i naravno kolko srece imas,a sto se tice kad kazes odlazi tako rano,oni smatraju da on to kompenzuje potrosnjom goriva,sto je i tacno jer daju maximum uz minimalnu potrosnju.E sad na svakom je da odluci da se preispita i presabere jel to njemu vredi ili ne vredi,sto kazu svako zna svoje.
 
nameravam da kupim 411 vario 2004 god 30000e 7800rc ali je problem kvar na menjacu u firmi gde sam ga gledao imaju i velikog936 vario i njemi su na 6000rc zamenili menjac uz 15oooe doplate naravno interesuje me koliko se ustvari to cesto desava i kako da fabrika br 1 traktora na svetu to moze da dozvoli cekampredracun za popravku 411 pa cu videti inace na njemu se nevidi da ima 8000rclep traktor

Na čemu se ne vidi?Sija se farba?Na 8000 rs gume su bez guma ili zamenjene (daj bože da nije mitas ili stomil) motor je nafriziran i preko 10 000 i ne ide a menjač je već rikno.Još ako je imao prednju kašiku dodaj još 20-30 % nevidljhivog habanja.
Vario je stvarno uštedeo dosta goriva ali onom ko ga je vozio 8000rs bez kvara a taj nisi ti i ja:sta:
 
Po meni je najisplativije kupiti takav traktor sa bas tih 8000rc i sa zamenjenim variom on je u svakom slucaju obicno 3X jeftiniji od novog,i uz odredjeni broj radnih sati kada se napravi opet ga dalje prodati,on nece za 3-4 godine toliko izgubiti na vrednosti,pa opet ispocetka.Naravno sve je rizik e sad ko ima dodatno jos para za svaki slucaj da se nesto desi,po meni vredi rizikovati.
 
sad u rumi na vasar Fendt 716 vario sa 2-3 godine imao svega 2000 sati ali zato cena dosta paprena 110 000 .....ali ne dinara:sta:
 
Pa i nije ako su stvarni radni sati, jer u njemačkoj se nemože naći ispod 90 000, tako da bi ova cijena bila tu negdje
 
Taj ko,hoće takav da kupi ima toliko da da za polovnog,naće još malo da dometne i kupi nov,čak šta više ima mogućnosti za neki vid kredita a za ovog polovnog treba izbrojati novce na blatobran(solarno plaćanje).:ppozdrav:
 
Jedan uvoznik polovne mehanizacije iz inostranstva kaze da mu ostane 10% zarade od ukupne cene masine i on je zadovoljan.Znaci kombajn 15000e 1500e zarada.Ako je tako onda ovaj ima debelu zaradu na tom Fendu.
 
I to je istina, mada kod mene dosta tih koji imaju toliki keš idu kupovati van nove jer ih izađu dosta povoljnije tako su ove zime došla dva JD-a iz austrije. Kolega je tako kupio 820 vario i platio ga je isto koliko bi ga platio i u hrvatskoj ali je dobio brdo opreme a što bi kod nas trebao nadoplatiti barem još 20 000. Kako sam relativno blizu austrije sami ih dovezu kući, na udaljenosti od 130 do 150 od mene su 4 dilera za fendt što je i dosta bliže nego Belje koje je generalni zastupnik fendta za HR.
 
Kad sam rekao da je nerealno rukovodiosam se usporedbom sa massey-em sa PIK-a čiju sam sliku postavio.8480 VT 300 HP 2008 GOD. Cena 60000e. Znači ostaje još toliko para pa možeš kupiti i menjač i motor i gume i imaš nov traktor.A to su slični traktori.
 
Nazad
Vrh