KWS hibridi

imam jedno pitanje u vez kws 3381 moj je sad visine kako korimbos sa predhodnih slika od kolege kad bi on mogo sazrit jer planiro sam ga u silazu nece valjda prije septembra bit za zetvu
 
LUCE cini mi se da necu viise sejati jer mi je 2 njive katastrofa nece biti klipa
KWS 3381 ......istetoviracu na ruci ko sto su nekad zaljubljeni vojnici radili ::super:: ::super:: ::super::
Neverovatan je ,u peskovitoj zemlji,rana setva,oprasio se pre ovih vrucina klip je pun zrna nema krezubih da ne poverujes koliko ima biljaka sa formiranih 2 redovna klipa ( istina gde je redji iz nekog razloga),20 dana nisam isao na njivu i VEOMA PRIJATNO sam iznenadjen, ali i veliku kisu je dobila njiva u cetvrtak preko noci i petak pre podne,u redovima se jos crni zemlja a u doljama atarskog puta veliko blato

23rspcx.jpg


6id4cw.jpg
 
Ja neznam kakoje kod vas ali kod mene kermes bije boj alal mu izumitelj kad odem sledeci put slikam.Mislim da ce biti ok pocinje da formira klipove ,jos nije poceo da sushi donje listove(a dokle ce )kise nema jos ,videcemo kad dodje berba.
 
Kermess ce i u ovoj godini dokazati da je najbolji hibrid koji dominira vec 7-8 godina od kada se pojavio na domacem trzistu!Iz godine u godinu je stabilan.U susnoj kao ova dace bolji rod od ostalih a u rodnoj zna da rodi rekordno! Ja ga necu menjati iz setvene strukture dokle god ga bude bilo,samo dodavati nove KWS hibride kao sto je Korimbos ove godine...I on je za sad bez kise od maja sasvim solidan!
 
ni on se nesto nije pokazao imam ga na 6ha ista parcela i ima jalovih koliko hoces malo mi je bolji b23.u sustini bicu srecan ako budem imao 2t po kj...
a agrotehnika je bila sledeca
zaorano 250 kg npk linz
predsetveno oko 170 kg ureje po kj
prskan kelvin plus laudis
setva 2.4 I na kraju ono sto ga je ubilo je sklop sejan na 19cm........a da je bio na 24 bilo bi bolje..Za ovu godinu ne vazi pravilo bolje dva ,mala nego jedan veliki.BILI STE U PRAVU
 
ma nije neka zemlja,da je kod sela bilo bi mnogo bolje..svuda ima jako puno jalovih biljaka svaki drugi je jalov ako ne i vise...
 
Evo neke slike Kermesa od prosle godine,
2yngtgw.jpg
f1ejhy.jpg
Kukuruz koji je dokazano najbolji u rodnim i jednako dobar u susnim godinama.Jedina mana mu je tesko ciscenje komusine ali sta da se radi,jak na korenu i to je to.Sejao sam ove godine KWS Korimbos zajedno sa Kermesom pa cu videti razliku,za sad se dobro drze i odolevaju.Kisa im svakako treba ali i bez toga bolji su u odnosu na druge trenutno!
 
nije podgoreo,jos uvek je zelen,ali su mu listovi uvijeni,cak se ni nocu ne odmota.polako gubi boju sada je svetlo zelen,nema metlicu nema klip.visina mu je malo ispod prosecne.sejan je od 02.04 do 05.04
 
Nazad
Vrh