Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ma ima tu svega . Odjednom ste počeli tvrditi da tamo u Vojvodini , kao ima previše kalijuma . Pa dobro nek vam bude . Ovi savjetodavci su većinom u pravu , ali netreba ih baš sve slijepo slušati , treba bar par redova drukčije probati na svojoj zemlji čisto da se uvjerimo.
Sad svi tamo koriste neki map,dap i sl . U zemlji možda ima kalijuma viška , al trebalo bi provjeriti kolko ga ima tamo gdje nam i treba , u samoj biljci.
Možda i nisam u pravu , samo kažem onako.
 
dkc 4888 red do puta je dosta loš, poenta slike je da se vidi visina...nešto malo preko 2 m ...odličan hibrid. 20% je izbacio metlicu ...ostatak će verujem kroz par dana
2moaxe8.jpg
 
juce sam bio u obilazak,za sada DKC 5276 najvise odoleva susi,sejan je na 21,i svaki ima 2-3 klipa,a najlosije podosi zegu lg34.75.uvrnuo se,i cak se bojim da nece ni terati klipove..
 
@ljusha Svaka cast! Nego kazi ti meni koliko kise je dobio taj kukuruz? Isto pitanje i za @draganaNb. Moj 5276 je neverovatan bio do pre 3 nedelje a sad i da pada 100 l kise veceras po m2 siguran sam da je vec prinos pao za 30 do 40 %. Za 2 nedelje ako ne padne dobra kisa osusice se od glave do pete skroz. Ceo Jun mislim da nije palo vise od 10 l kise.
 
U aprilu je palo 81 l. u maju 74 l. a u junu 26l.
Mislim da na ovim vrućinama dolazi do izražaja kondicija(dobra nadjubrenost) i struktura zemlje.
Al' ako ovako duže potraje,ne pomaže ni Švarceneger.
 
Ni Swarcneger,ni Cuk Noris a bogami ni 7 sekretara SKOJ-a..... Sada sam dosao iz atara...
 
@ljusha Svaka cast! Nego kazi ti meni koliko kise je dobio taj kukuruz? Isto pitanje i za @draganaNb. Moj 5276 je neverovatan bio do pre 3 nedelje a sad i da pada 100 l kise veceras po m2 siguran sam da je vec prinos pao za 30 do 40 %. Za 2 nedelje ako ne padne dobra kisa osusice se od glave do pete skroz. Ceo Jun mislim da nije palo vise od 10 l kise.
Neznam koliko je palo,ali posle onih kisa koje su prekinule setvu,skoro da je nije ni bilo...na jednoj njivi imam DKC ,As 54,KWS kity,i lg34.75..ni jedan se ne drzi kao Dekalb..prvi se i izmetlicio,i pustio nozeve,a svi su priblizne grupe zrenja
 
U aprilu je palo 81 l. u maju 74 l. a u junu 26l.
Mislim da na ovim vrućinama dolazi do izražaja kondicija(dobra nadjubrenost) i struktura zemlje.
Al' ako ovako duže potraje,ne pomaže ni Švarceneger.
Neznam tacno koliko je bilo kise u Aprilu i Maju al sam siguran da smo mnogo manje kise imali od ovoga sto ste vi imali.
Druga stvar plasim se da nemas pravo sto se tice "kondicije" zemljista. Mislim da pri nedostatku vlage na onim parcelama gde su dobro nadjubrene dolazi jos brze do podgorevanja useva (kukuruza). U mom slucaju je parcela sa predusevom psenice 2 god za redom koja je dobila 200 kg NPK 3x16 + 200kg AN-a a zatim ove god. kukuruz 150 kg 3x16 jesenas i 150 kg SAN-a proletos.
 
Ujutro,izgleda solidno,dekalb 5783





Još nije izmetličio.Zanomljivo da je više izmetličio gde je predusev kukuruz a manje gde je predusev pšenica.





Ima izrazito tamnu zelenu boju .

 
Lazo znas i sam,psenica je bolji predusev ima vise pristupacnog azota i gura u stabljiku,izmetlicice on i bice sigurno bolji nego ovaj na kukuruzu.Jel si isao po njemu,jel si primetio neka ostecenja od Diabrotike tu gde ti je kukuruz NA kukuruz...
 
Nema oštećenja ,bar za sada.Dugo vremena na ovoj parceli nije bio kukuruz a sada je samo 1,5 kj kukuruz na kukuruz.
 
Nema oštećenja ,bar za sada.Dugo vremena na ovoj parceli nije bio kukuruz a sada je samo 1,5 kj kukuruz na kukuruz.
Ako do sad nema nece ih ni biti,posto crv vise ne radi sada lete i do sredine avgusta brste svilu-kasnije lezu jaja i gde se zadese da poloze najvise jaja postoji velika mogucnost da tu bude sledece godine katastrofa!Veliki procenat ne prezivi zimu itd,ali ovo sto prezivi moze da bude jako opasno!Najbitnije je pratiti broj,koncentraciju kuk.zlatice sredina jula-pocetak avgusta kada zavrsavaju svoj ciklus i nose jajasca!Ako nije velika koncentracija i iduce godine moguce je sejati kukuruz,ali ako je veca tu se ne sme rizikovati!
 
Pošto imam dosta zemlje a ne sejem mnogo kukuruza ,uglavnom poštujem plodored.
 
Nazad
Vrh