Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Problem je što je prošle godine na tom metu (gde se gubi) bio sastav dva useva.Kukuruz u redovnoj setvi sa jedne strane i kukuruz sa druge strane (kad se voda povukla).Predpostavljam da je na tom mestu došlo do dupliranja nekog herbicida koji ima zemljišno delovanje i koji nije uspeo da se skroz razgradi.

Kiraj,kod mene glavni krivac za to sto se gubi suncokret je dupla doza Acetogala plus...Tacno 12 redi gde sam usao ponovo prskalicom i jos isao polako,tu ne samo da je suncokret nestao nego trava ni dan danas ne raste....
 
Neoma sejana 27.04. na 24 cm:

2elys69.jpg
 
Kiraj,kod mene glavni krivac za to sto se gubi suncokret je dupla doza Acetogala plus...Tacno 12 redi gde sam usao ponovo prskalicom i jos isao polako,tu ne samo da je suncokret nestao nego trava ni dan danas ne raste....

Tolko problema ove godine s preparatima za prvo prskanje suncokreta da je to neverovatno, svuda problemi. Toga sa prometrinom nije bilo.
Sa cime prskati naredne godine, a ne uprskati?
 
Setva od 12 .IV, samo što ne procveta.


 
Poslednja izmena:
Dok kukuruzi i ostali prolećni usevi pate,on uživa ,bar za sada.

 
NS Dusko,sejan 20.04.na 25cm.zasad dobro izgleda. Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 20:16 ---------- Prethodna poruka je at 20:08 ----------

bogami Dusko je vislji od mene (ja sam oko 173cm) Uploaded with ImageShack.us
 
Koliko znam,tolika visina kod suncokreta,uopste nije neka bogzna kakva prednost.
Zapravo i jeste,prvi popada kad dune malo jaci vetar.

Da me neko ne shvati pogresno,ali...pored svih stranih semenskih kuca i nasviranih hibrida od istih,kad cujem da neko jos uvek seje ns suncokret....
 
Koliko znam,tolika visina kod suncokreta,uopste nije neka bogzna kakva prednost.
Zapravo i jeste,prvi popada kad dune malo jaci vetar.

Da me neko ne shvati pogresno,ali...pored svih stranih semenskih kuca i nasviranih hibrida od istih,kad cujem da neko jos uvek seje ns suncokret....
U pravu si bolje neka je i 1 metar a glava kao "slonovo uvo" nego visok,tanan,glavica mala a kad dodje oluja...a on zreo...ceses se i gde te ne svrbi!Ne mora da znaci ali uglavnom su nizi bolji i tolerantniji,imaju deblje stablo!
 
Popodne oko 7 sati.Suncukret još izdržava ovu vrelinu.





Vrelina čini svoje,donji listovi polako odumiru.



Zemlja počinje da puca,a pčele da padaju.

 
Moj prijatelj ima 60-70 košnica i trenutno su na suncokretovoj paši ovde u Bačkoj, zainteresovan je da ih preseli negde u Banat (Zrenjanin i okolina) ukoliko ima neka veća parcela sa suncokretom iz kasnije setve koji tek ulazi ili će ući u cvetanje. Ako je neko od banaćana zainteresovan ili ima informaciju nek mi se javi na pp.

Hvala unapred i nadam se da nisam u:off_topic: jer pčele povećavaju prinos suncokreta aovo nije predmet kupoprodaje, te ovaj post ne smatram klasičnim oglasom...

:ppozdrav:
 
Kod nas ima kasnije sejanih suncokreta ali prolazeći kroz atar, vidim da je mnogo pčelara već došlo i zauzelo dobre pozicije.U punom su cvetu sejani oko 10 aprila ,spremaju se za cvetanje sejani oko 1 maja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh