Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čini mi se da sam baš ovde na forumu pročitao da u hladnjačama nema višnje od jesenas i da se očekuje cena od preko evra? Ne bi nam škodilo da to bude tako.
 
Svi signali govore da bi cena trebala da bude korektna. Makar na nivou proslogodisnje sa kraja sezone.
Nego, danas cujem da na jugu Srbije, Leskovac i taj kraj oplodnja i nije bila nesto narocito, da je visnja prilicno retko rodila? Zupa 100, kako kod tebe?
Kod mene je solidno rodilo ali pamtim i bolju oplodnju.
 
Kod mene je rodilo solidno na mojih 15 stabala u rodu,ali pazi ovo jedna visnja rodila super a druga ni pola toliko a odma je visnja do visnje,nije mi jasno kako ni zasto?a prosle godine su rodile super i jedna i druga
 
Kod mene se obrnula situacija u odnosu na proslu godinu sada ce biti sljiva(od 30 stabala nabrao 15kg sljiva) a visnje mnogo manje imaju rod sredila ih kisa i nisu mogle da budu oprasene al ce bar biti krupne :), valjda ce i cena biti bar kao prosle godine oko 60din pa da se bar vrati ulozeno za prskanje i djubrivo
 
visnje danas

Za par dana ce biti berbe za pijac, neke manje kolicinice, a iza 10. 06. ako sve bude ok trebalo bi da krene pun gas
Jos samo da se neko ohrabri pa da prvi kaze zvanicnu cenu :)


 
visnje danas

Za par dana ce biti berbe za pijac, neke manje kolicinice, a iza 10. 06. ako sve bude ok trebalo bi da krene pun gas
Jos samo da se neko ohrabri pa da prvi kaze zvanicnu cenu :)




Sto male kolicine na pijac?Sto ne das odma sve na otkup?Nema da se zezas da camis po pijaci
 
Evo ja ću. 0,80


Ja se nadam da ce biti i malo vise od toga
Da li je to samo pusta nada videcemo uskoro :)

Sto male kolicine na pijac?Sto ne das odma sve na otkup?Nema da se zezas da camis po pijaci

Do sada sam dostatoga prodavao na pijaci, postize se dosta bolja cena a ako se moze uzeti vise para zasto da ne?
 
Jesu li zrelije one na slikama sto sam postavio u odnosu na stanje kod tebe?

I ja imam neke poluinformacije da se pominje ta cena 1-1,1 evro.
 
pitanje za iskusne visnjare (ako se tako kaze)
da li je stabilna traznja za oblacinskom visnjom? odnosno, da li se traznja za industrijskom visnjom pomera ka nekim drugim sortama?
 
pitanje za iskusne visnjare (ako se tako kaze)
da li je stabilna traznja za oblacinskom visnjom? odnosno, da li se traznja za industrijskom visnjom pomera ka nekim drugim sortama?

Ta informacija se placa :)
Salim se, koliko sam ja u toku, a mislim da jesam, oblacinska visnja je za sada najpozeljnija za domace preradjivace. One najvece.
Sto se stabilnosti traznje visnje uopste tice primetno je da je cena drasticno skocila prosle godine i da se ove ocekuje solidna. Do kad cve to trajati, sta su pravi uzroci toga, da li se desava slicno kao sa malinom koja nekad dosegne nerazumno visoku cenu a onda se sroza na besmisleno nisku, ili je u pitanju neki realan faktor koji ce dobru cenu odrzati duzi period tesko je reci.
Cinjenica je da industrijskog voca u Srbiji nema dovoljno da zadovolji potrebe preradjivaca.

dubansr,
izvini, obrisao sam ..pucaj
 
Danas smo imali sastanak i nudi se oko 65-70 eurocenti za kilogram visnje. Kako je kod vas, ima li neka ponuda ili nagovestaj koliko bi mogla biti cena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh