Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na jednoj parcelu od 4 kj Adađo mi "potrošio" malo više semene nego neoma ,jednostavno kako god skidače namestim ima kad ubacuje po 2 zrna.
Zato i pitam jel sa slike deluje dosta gust a inače izgleda odlllično!
Inače moje seme je bilo baš sitno za razliku od neome a o A31 da nepričam seme ko lutka.
 
Koliko je bio težak Adagio? Ako se nevaram Neomu koju sam ja imao bila je teška nešto ispod 10-kg, 150000 biljaka...
 
Kod mene je Neoma bila odjedared doradjena,malko punija naspram Barola,rupe na plocama od 2,5mm,mali gas i seje ok.
 
recitre mi koliko pulsara ide po jutru ? jel 0.6L ? niklo mi cicka na njivi nije normalno , sreca pa sam Neomu posejao a usput niklo i malo sirka ... nadam se da ce pulsar sve da ocisti . jel radio ko sa njim i kakvi su utisci ?
 
Suncokret sejan krajem aprila na zemljištu koje je samo podrivano.

P4260007.JPG


Posle setve je oprskano totalom i jedna korekcija od sirka.Total je samo oprljio trsku ali će se izvući.
P4260005.JPG
 
Neomu sam prskao ove god po redu uz kolicinu Pulsara od 0.4 l/kj na 100 l vode stim da sam dodao 0.4 l Kletoxa na kj. Rezultate jos ne znam jer su krenule ove kise.
 
Prosle god sam pomesao Pulsar sa Focusom Ultra isto u Neomi i rezultat je bio odlican. Ne verujem da ce nesto naskoditi.
Secam se ko dan danas, a sigurno i drugi malo stariji poljoprivrednici, onih vremena kad smo poceli pomesati u soji Pivot i Dynam pa zimi na prezentacijama caskali u vezi herbicida i kad su zastitari culi samo sto se nisu krstili pa poceli pricati kako te aktivne materije nikad se ne pomesaju i bla-bla-bla pa nakon 2 god. kad su opet navratili preporucili su mesanje tih herbicida.
 
ako ide litra na hektar onda mu ga dodje 0.58 po jutru , 1/1.7=0.58 ma bitno mi je cicak da sredi i sirokolisnate, sirka nema puno i iz semena je ...
 
Ako je cicak malo veci ta doza mu nece ni nauditi.Kao sto je Cici rekao 0,7 lit/kj resava problem ako cicak nije prerastao fazu u kojoj ga preparat dobro suzbija.
 
2 ha isprskana sa 1,8 l goala, posle setve, a pre nicanja. njiva čista, uništeni i sirak i kupina i palamida.
jedino je nezgodno što i suncokret stoji, žuti se i ne napreduje.

to mi je poznato, tako će on do polovine juna, taman da se ošparta.
goal je po meni neprikosnoven za suncokret. ko ne zna za tu osobinu, čak bi mu na pamet palo da presejava.
 
Gotov je spartanje i prihrana
fot0875.jpg

Kontrola za Acetosav + Rezon, lepo uradio posao.
fot0867.jpg

I jedan video:
[video=youtube_share;8g2Y0IsPwak]http://youtu.be/8g2Y0IsPwak[/video]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh