MTZ Belarus

Druze,probaj da zategnes onas sraf ispod kabine gde se spaja poluga i ona 'budza' iz menjaca sto izlazi.
 
k3r88h.jpg
Koji sraf/maticu?
 
Obrati pažnju pri prvom pritisku na pumpi da li ide lako i napumpaj dok nebude tvrda da jedva možeš da stisneš i čućeš pri pumpanju kako povratni ventil cvili to je znak da si nabio pritisak goriva.

od prvog stiska na AC pummpu do desetog, ista tvrdoca i pumpa je za svaki stisak, kako ti kazes "cvilila"...traktor je upalio fino, kao do onog brbljanja! al je danas bilo u + koliko oces...
 
Obicno skazaljka stoji na polovini zelenog polja, a kad su popaljeni svi potrosaci padne za debljinu skazaljke ispod zelenog.
 
A uuuuuuuuuuuuuuuu kod mene bez potrosaca stoji na polovini a kad je na leru stoji u zutom,a kad su popaljena sva svetla(potrosaci)i radi na leru padne skroz u crveno.Znaci kod tebe lalo nikako ne pada ispod zelenog?radio na leru bez ili sa potrosacima?
 
A uuuuuuuuuuuuuuuu kod mene bez potrosaca stoji na polovini a kad je na leru stoji u zutom,a kad su popaljena sva svetla(potrosaci)i radi na leru padne skroz u crveno.Znaci kod tebe lalo nikako ne pada ispod zelenog?radio na leru bez ili sa potrosacima?
A na koliko obrtaja je ler? Ne moze biti isto punjenje na 600 i na 1000obrt...
 
Pa na 1000 bez potrosaca padne ispod zelenog kad dam gas 1500 stoji na pola zelenog polja,a kad su svi potrosaci ukljuceni i motor na 1000 onda je kazaljka u crvenom skoro pri kraju,a pod gasom od 1500 1600obrtaja tek malo ispod zelenog

---------- Poruka napisana u 21:02 ---------- Prethodna poruka je at 20:58 ----------

grunt neodgovori ti meni:sta:
Kolega izvini kad mene je 4 il 5 godina nisam siguran nisam imao nikakvih problema,palio je zimi ko zmaj sad me nesto zeza al izgleda da je do diname ne puni dovoljno cini mi se.
 
Nikt u pravu si! Nije ampermetar nego voltmetar. Pocetna struja akumulatora pri prvom paljenju ne bi smela biti ispod 12.5v a punjenje bi trebalo da bude izmedju 13.8-14.5v ako se dobro secam.... Uostalom imas u temi akumulatori cini mi se opsirnije objasnjeno.. I da,mozda ti voltmetar laze.... Proveri sa unimerom. Mala ispravka,drugar,sigurno nemas dinamu na traktoru vec alternator!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh