Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

@Dragan18 koja bi po tebi gustina,kolicina djubriva i fao grupa bila dobitna za vrsenje u zrnu?
na ovu godinu Dekalb 4964 i 5276 na gustinu 20-21 cm zimsko oranje , u odnosu na analizu zemljista djubrivo recimo MAP pod oranje ili 8 24 16 + 150-200 kg urea po jutru predsetveno sto zavisi od obezbedjenosti zemljista. ili 2 trecine Map 8 24 16 pod brazdu a ostatak sa setvom + urea po celoj povrsini.

momosaric
Daleko da mu je prinos los , nego ja ocekujem 10 t /ha a sejan je na 25,5 cm ...pa mi nesto ne ide u glavu, mozda ga je pregusto posejao pa su obrazovani manji klipovi zbog vece konkurencije ili ima jalovih biljaka, ili je kod njega susa bila jaca.
 
Evo mojih konačnih rezultata, neto je količina ovršenog zrna sa njive a Jus kad je sve odbijeno:

- površina 4,85ha (8,5j),
- NETO 61040kg ili 12585,5kg po Ha (7181,2kg po j),
- JUS 56154,42kg ili 11578,2 kg po Ha (6606,4kg po j)

Znači ukupan odbitak za jus kvalitet je 4885,58kg uz napomenu odbijano mi je samo za vlagu pošto su svi ostali parametri bili u jusu a vlaga je bila od 13-16%

Sa ovakvim prinosom bih uvek bio zadovoljan .
 
Ko kaže da ja nisam zadovoljan, čak šta više, nikad nisam imao veći prinos a suša je bila baš baš. Uradio sam ga kao i svake godine, mislim da je ove godine presudilo potencijal hibrida, vreme setve i jedno špartanje bar kod mene, imao sam sreće, a ti Kiraj mislim da ćeš imati još veći prinos na istom hibridu, mao si uvek prave fotke i stanje hibrida za dati period,stalno sam ga uporedjivao sa mojim i na tome ti hvala, ja ponekad nemam vremena a ni živaca da kuckam...
 
E sad Dragane da te pitam : Mladen tepita:mad:Dragan18 koja bi po tebi gustina,kolicina djubriva i fao grupa bila dobitna za vrsenje u zrnu?
a ti mu odgovaraš: "na ovu godinu..."
Šta to znači ,jel neko mogo znati kakva će biti godina?
 
Ko kaže da ja nisam zadovoljan, čak šta više, nikad nisam imao veći prinos a suša je bila baš baš. Uradio sam ga kao i svake godine, mislim da je ove godine presudilo potencijal hibrida, vreme setve i jedno špartanje bar kod mene, imao sam sreće, a ti Kiraj mislim da ćeš imati još veći prinos na istom hibridu, mao si uvek prave fotke i stanje hibrida za dati period,stalno sam ga uporedjivao sa mojim i na tome ti hvala, ja ponekad nemam vremena a ni živaca da kuckam...
izgleda da ce neko da izgubi opkladu!!!!!!!!!!
 
E sad Dragane da te pitam : Mladen tepita:mad:Dragan18 koja bi po tebi gustina,kolicina djubriva i fao grupa bila dobitna za vrsenje u zrnu?
a ti mu odgovaraš: "na ovu godinu..."
Šta to znači ,jel neko mogo znati kakva će biti godina?
Moglo se nesto predvideti na osnovu parametara o dostupnoj vlagi u zemljistu i zimskim padavinama.
 
@bado
ne kruni se nesto,6089 onako malo a 6101 skoro da nista ali je bio berem 2% veca vlaga.Inace merio sam dva dana ranije vlagu bila je oko 27% izmesani klipovi jer su na jednoj parceli oba. prinos ce biti po prikolicama oko 7 do 7,5 tona ok. po jutru
 
Malo off topic,ali zna li netko koja jos firma a da je tu u Srbiji,Hrvatskoj,Bih da je pod Monsantom kao sto je Dekalb?
 
Pošto smo jutros izdali raspored poslova,asistent i ja smo išli da procenimo kada ćemo da radimo 5276.







Levo od mere je dekalb 5276,trenutna vlaga 18,3 i izuzetno se lako kruni.
4 najmanja klipa teže sa čokanjom 920 g a zrno sa istih 850 g.
4 najveća teže 1210 g a samo zrno 1100 g.
prosek 8 klipova samo zrno je 243 g.
Zadovoljni smo sa visinom hibrida ,takođe i sa vlagom.Sačekaćemo još koji dan,da vlaga padne na 14-16 %.
 
Kiraj težina mojih zrna sa mojih 8 klipova je bila prosek 190gr, čestitam samo zavisi kakav ti je sklop al mislim da će izuztno dobro poneti, javi obavezno rezultate sa te njive, pozz.
 
Nazad
Vrh