SIP berači

Znam da 1/10mm nije mnogo . Reduktor mi je igrao , jer se težina glavnog vratila prenosila na spojnicu i kada se spojnica istroši dolazi do nesaosnosti i do vibracija . Zato i pucaju držači reduktora , kod malog broja berača to nije vareno ponovo . Ja sam sad to rešio zauvek , napred sad imam samo jedan ležaj koji će puno duže trajati.
 
ne bih se složio sa tobom , nosač reduktora puca jer nema nigdje ooslonca na prednjoj strani , teško mi je to objasniti bez slike ali pokušat ću jer znamo o čemu pričamo
znači zanemari ovu pogonsku osovinu od kardana do prvog reduktora nego pogledaj onu osovinu od prvog reduktora do glavnog lanca , e njen položaj i kontra sila od nje kida nosač reduktora a to može lako da se riješi samo jednim malim ojačanjem na prednjem dijelu nosača prvog reduktora prema šasiji da se reduktor ne zadiže u prednjem kraju
nadam se da si me razumio jer stvarno je teško objasniti bez slike , meni je teško slikati to pošto sam postavio sve one zaštitne limove , ako neko može neka slika taj nosač pa ću pokazati šta treba uraditi
ni ja nisam uradio to ojačanje jer sam kasno uočio da se i to može riješiti pa mi bilo žao da pržim farbu ali sigurno ću ga uraditi , u ovo što sam rekao sam siguran 101% :ppozdrav:
 
Šta si čekao do sada?

pa nista kod mene se jos nije pocelo s branjem a ovo se sastavi za jedan dan tako da nisam u skripcu s vremenom

ovo što si ofarbao plavom bojom trebao si drugačije uraditi , potraži slike unazad kako sam ja to riješio zauvijek
znači samo si trebao flah 50X10mm da staviš umesto ovih uškica ali da ide dole niže i da uhvati i one limove koji drže ležajeve tarupa
e ko ti je kriv što čekaš zadnje dane za remont , ja sam tu osovinu kroz glavni reduktor platio 38e , isto termometal


kako je ovo sve bilo lose fabricki izvareno to je za ne povjerovati,to sam sve ponovo povario,e sad ako je sve ove godine radio sa on dva horizontalna vara na ovom L komadicu sto nosi tarup valjda ce ici jos jer sam s vanjske strane zavario i vertikalno,
 
Poslednja izmena od urednika:
Katalosko stelanje valjaka na beracima.:ppozdrav::ppozdrav:
9-18-2011-93241-pm10.jpg


9-18-2011-93241-pm11.jpg
 
Evo jos nekoliko slika.Obrati paznju na ojacanje koje sam ubacio tamo gde se kaci ventilator,vazno je za stabilnost ventilatora a i ne trpe nista bocni limovi.Za dimenzije remenica,klapne,kaisa,otvora sa strane mogu pisati drugi put ako te zanima.





 
ja bih rekao da je ovaj vjetar namjenski pravljen za ovo , tako mi se čini

ovo sve si uradio fantastično , nema šta

kako si uspio onako veliku remenicu namontirati na onaj izlaz iz malog reduktora , nije li ona osovina kratka , ili si se ''uhvatio'' za lančanik ?

i jesi li premiještao onaj lanac što tjera eliminatorske valjke ?

još jedno zapažanje , kod tebe je brzina lopatica ubrzana , u mene je na sporom lančaniku i opet stiže sve da ''proguta'' na komušačkom stolu
danas sam cijeli dan brao konstantno sa oko 6-7kmh u jakom kukuruzu , ide bez greške
brao sam i po onoj vrućini , nije pravilo probleme , jednom mi se zaglavilo ali brao sam poluzelenu stabiljku i cijela stabiljka se popriječila izmedju privodnog lanca i eliminatorskih valjaka pa blokirala sto , samo nju izvadio i tjeraj dalje

za sada nemam potrebu za ventilatorom ali mi se ideja jako svidja , da si ovo postavio prije nego što sam ofarbao berač ja bi ovo definitivno uradio
 
Od čega je taj vetar i koliko te je izašao.

Prvo: kompletan ventilator(lopatice) sa osovinom su od Zmaj221 i to sam sa 530mm skratio na 450mm da moze uci u sirinu komusackog stola.Taj ventilator sam uzeo u "Termometalu" i bio je 5500 dinara. Drugo: oplata kompletno sa drzacima i kucistima samopodesivih lezajeva + dve remenice je naknadno radjeno za 8000 dinara. Trece: limarija za izduvni tunel,klapnu i oblogu oko ventilatora bila je 2500 dinara. Cetvrto: Spaner kaisa sa drzacem + kais oko 1000 dinara. Znaci sve ukupno je izaslo 17000 dinara.
 
ja bih rekao da je ovaj vjetar namjenski pravljen za ovo , tako mi se čini

ovo sve si uradio fantastično , nema šta

kako si uspio onako veliku remenicu namontirati na onaj izlaz iz malog reduktora , nije li ona osovina kratka , ili si se ''uhvatio'' za lančanik ?

i jesi li premiještao onaj lanac što tjera eliminatorske valjke ?

još jedno zapažanje , kod tebe je brzina lopatica ubrzana , u mene je na sporom lančaniku i opet stiže sve da ''proguta'' na komušačkom stolu
danas sam cijeli dan brao konstantno sa oko 6-7kmh u jakom kukuruzu , ide bez greške
brao sam i po onoj vrućini , nije pravilo probleme , jednom mi se zaglavilo ali brao sam poluzelenu stabiljku i cijela stabiljka se popriječila izmedju privodnog lanca i eliminatorskih valjaka pa blokirala sto , samo nju izvadio i tjeraj dalje

za sada nemam potrebu za ventilatorom ali mi se ideja jako svidja , da si ovo postavio prije nego što sam ofarbao berač ja bi ovo definitivno uradio

Velika remenica je zavarena za lancanik. To ubrzanje lopatica iznad komusaljki je bila samo proba da vidim kako ide ta kombinacija sa ventilatorom, a ponovo sam vratio na sporije okretaje. Sto se tice lanca za pogon eliminatorskih valjaka nista nisam dirao,evo slika da vidis kako je to odradjeno.







 
Čemu ti bočni prorezi sa desne strane ?:sta:

Pa taj tunel sa desne strane i jeste najvaznija tacka kod ovako uradjenog ventilatora. Sav krtog ( kako ko zove perusina,lisce i stabljikica od metlice ) , nema sanse da prodju dalje u komusacki sto prema elevatoru. Kako ulaze od pravca lopatica iznad privodnih lanaca tako se odmah izduvavaju i izlaze kroz tunel. Sta ostane od necistoce? Samo lisce na samom klipu a njega posle ciste komusaljke normalno. Daleko bolje resenje nego kada je vetar usmeren da duva u komusaljke jer tada je vec sva masa sa necistocom usla u komusacki sto i nema sanse da vetar sve to pritisne a komusaljke izbace napolje.
 
Drustvo dali je moguce skratiti privodni lanac na kk30 ili mora nov,levi lanac mi se toliko otegao tko da visi .Imam jos nesto malo posla pa sam mislio da izguram sezonu ako je to moguce,Probao sam da skinem zabicu ali kada sam ga namestio on se vrti brze od desnog.Hitno mi je potrebna pomoc hvala.
 
Nazad
Vrh