Balirka

ovo su zadrzaci povratne mase umesto skrga nose ih dosta tipova presa sluze da smanje krivljenje bale i da bala bude sabijenija i nemojte mlatiti praznu slamu evo vam precizan odgovor i da dodam idu ih dva do tri para zavisi od tipa prese i sistema unosenja sena i on kad bi stavio dva para ovih zadrzaca u ap 12 bila bi dosta tvrdja bala AMIN
 
Danas stiglo i čeka isporuku!Kuglični ležaj za John Deere presu.
slika000.jpg

slika001.jpg
 
Vidio sam slike na kojima u USA kukuruzni kombajni za sobom vuku big baller prese i odmah presuju kukruzovinu, koriste to za proizvodnju el. i toplotne energije. Koje su dimenzije velikih bala i do koje mase to ide? Djeluju bas jako velike, mada je sigurno mnogo jednostavnije raditi sa njima (transport, skladištenje...).
 
Pozdrav ja sam Milovan Nenadovic iz Vrbave kod G.Milanovca obradjujem desetak hektara. Ove godine u maju kupio sam new holland 376
 
Mali je 533 za tu presu. Nema on sopstvene mase za rad sa njom, ajd nekako sa snagom se i može. Ako je ravan kraj onda je opt OK, ali za brdovite krajeve 533 i 539 nisu bas sigurni za baliranja. Nagledao sam se nezgodnih i opasnih situacija sa 539 i raznim Welger presama kod ljudi koji su mi uslužno radili (kod mene je brdovito). Em se presa kača mnogo daleko nazad (na poluge), em imaju prilično veliku sopstvenu masu u odnosu na traktor od nekih 1500kg
 
Nosi je 533 uzbrdo nije problem ali niz okrenem u rikverc , gura ga opasno u radu , skratio sam rudu 30cm na polugu zavario lance tako da je hidraulik nenosi .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh