Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

a ima i ovako , komšija malo pliće uzoro i nije uništio korove na vrijeme:

2ronmhf.jpg
 
Dekalb mi najbolje izgleda(i dalje) i najbolje gura od svih ostalih hibrida. Za dva dana će početi da izbacuje metlicu.
 
Sa izuzetno malo kiše ovog proleća još se drži .Nije višlji od 2m a izmetličio je 95%.
P6200037.JPG


P6200049.JPG


P6200051.JPG
 
@Kiraj
Odlicno izgleda! Odlicno je to sto je nizak,otporan na poleganje,koristi manje vode...itd. uglavnom super izgleda. Sutra idem i ja u obilazak mojih parcela pa cu uslikati.
 
Oko 17 i 30 na 35 stepeni i zaparci se spremili za oplodnju
Image00002.jpg

Image00007.jpg

Da li je već oplođen ?
Image00010.jpg

Donje lišče "izgorelo"
Image00004.jpg

Iz daleka ne izgleda loše
Image00013.jpg
 
Arpadžik?
Nikada se nisam time bavio, pa ne znam ni kako izgleda.
Meni ustvari više liči na suve morske alge.:cvetic:
 
DKC 5143
334lmcz.jpg

28h06fb.jpg

312wi2c.jpg

Svako stablo ima jedan klip, a dosta je i biljaka sa 2 klipa. Klip ima oko 45 zrna u redu, i 18-20 redova. Ako uspe da nalije, ocekujem dobar rod...
Zasad se extra drzi. Videcemo do kraja. Zemlja jos nije ispucala, i na dubini od oko 4-5 cm je zemlja dosta vlazna.
 
Oldtimer, na koliko je sejan i koliko je visok?
Ja ga imam na 4 mesta i svuda je različite visine (od 180 do 250cm). Sejan je na 21cm na najboljoj njivi a na 24 na ostalim. Svuda ima po dva klipa, a ako u redu fali jedan, onda sledeći ima tri klipa.
 
Sejan je na 20,5 cm. I ja ga imam na 4 mesta, i visok je oko 2-2,2m. Jedna njiva, oko 2 ha odskace, tu je DKC 5783, tu je visok oko 2.5 metra, ali je tu baceno 100 kg NP 20-20, i 180 kg NPK 15-15-15, i predsetveno oko 160 kg UREE, po kj sve...
 
Poslednja izmena:
5276, ima ga dosta koji nije oplođen do kraja.Uhvatile ga vrućine u vreme oplodnje.Pošto je flaša od Lava mera ,evo kako izgleda.


 
problem je sto metlice prase kratko vreme pri onim tropskim vrucinama , maksimalno 5-6 dana sto nekad nije dovoljno,i ja sam primetio da je kod mene sami vrh ne oplodjen,ali nije tako strasno, nek bude 5.5 tona ja bi odma potpisao. Iako je fao 500 grupa stvarno je interesantno da ima 20 redova zrna
 
Pošto nam je DKC 5276 pored arpadžika danas sam ga malo dublje analizirao.
Broj klipova je oko 65000 po ha.Tačan procenat dobro oplođenih klipova je oko 50 % a na ostalih 50 % fali od 1-3 cm.




Nije višlji od 220 cm ali ima još dosta produktivnih listova.


Ovaj deo atara je imao dug period bez značajnijih padavina ,možda bi mu trebala još jedna kiša za dobro nalivanje zrna.
 
Kiraj , kad skines prinos zaracunaj 15% vise , to bi bio prinos da je bilo kise.Ja mislim da mu ne treba vise vode od ovoga sto ima vidis da je zrno na prelazu u vostano stanje,znaci da je skoro i zavrsio nalivanje.
 
Kolega buduci agronome, kad tako nesto uradis onda vidis koji potencijal ima taj hibrid u dobrim uslovima. Pozdravcic!
 
Nazad
Vrh