Podrivači

Šta se dešava pri podrivanju zemlje koja ima plodni sloj recimo ~50cm, a ispod je neplodna žuta zemlja, i da li je preporučljivo podrivati u ovom slučaju, jer ipak podrivač malo i podiže zemlju?
 
Sutjescanin je napisao(la):
naravno da ide dublje ali to leti ,ide 55-60cm a mislim da po ovakvom vremenu je sasvim dovoljno od 30 do 35 cm,mislim da na oranju niko neide preko 30 cm po ovakvom vremenu!
Ako treba podrivač da ide 50ak cm onda toliko treba bilo ljeto ili zima , a ako nemože dublje onda to nije podrivanje nego nešto drugo.

@Vlajko , mislim da to nije Čizel nego baš podrivač,čizel najviše liči na sjetvospremač bez valjaka samo uvećan ,radi na 30-40cm.

Farmer II je napisao(la):
Šta se dešava pri podrivanju zemlje koja ima plodni sloj recimo ~50cm, a ispod je neplodna žuta zemlja, i da li je preporučljivo podrivati u ovom slučaju, jer ipak podrivač malo i podiže zemlju?

E to i mene zanima pošto imam dosta slične zemlje ,zbog toga pravim podrivač sa uskim tijelima i bez pera koji će zemlju samo isjeći na nadam se 40 do 50 cm a neće puno izbacivati.Probavao sam ga ali nije dovršen pa nije išo u dubinu.Vjerovatno u takvoj zemlji ne treba ići dublje nego što je žuta zemlja jer dole nema šta tražiti niti.
 
2i95k0i.jpg
723siu.jpg
 
pozdrav od novog clana zanima me dali neko zna koliki podrivac moze da vuce imt 560 i koliko tela, poceo sam da pravim od pra istorijske vadilice za repu tacnije pluga za vadjenje repe ima 4 radna tela i hteo bi da idem na oranje do 45cm dubine dali je to izvodljivo
 
28insc4.jpg

wcjoyx.jpg

podrivac
danas kupljen iz jedne firme nikad kacen stajao 7 god i cekao :cool:
proban sa traktorn 150 ks i bice da mu je tesko inace klirens 105 cm :cao:
 
lovac luka je napisao(la):
pozdrav od novog clana zanima me dali neko zna koliki podrivac moze da vuce imt 560 i koliko tela, poceo sam da pravim od pra istorijske vadilice za repu tacnije pluga za vadjenje repe ima 4 radna tela i hteo bi da idem na oranje do 45cm dubine dali je to izvodljivo
Da nebi pogresio sigurno je za jedno telo koje ide oko50cm potrebno 70ks.Ja sam proverio na mnogo mesta i svi kazu tako.Ima jedan kolega kupio 7 tela podrivac za maseja195ks i ide prvi prohod jedva 30cm pa u drugi 50cm i to sa mukom. :ppozdrav:
 
u firmi imamo lemindove 7 tela ove sa v ramom tesko ih vuce i john deere 4755a i mccormick 230 se pati ko isus tek kad skinemo 2 tela lepo idu sa preostalih 5, ja bi isao mozda 40-45cm u prolece po pooranom ako sam orao na 25 znaci idem 20 dublje od oranja, ja sam sa fergusonom vukao onaj takozvani babin zub i do 50 dubine po oranju.Probacemo pa cemo da vidimo najbolje se uci na licnom iskustvu, KO SE NA MLEKO OPECE I U JOGURT DUVA
 
Ima negdje da se prodaju polovni podrivači 5 ili 7 tijela ? Nešto kao IMT, Pegoraro MiniDrag ili MegaDrag, Dondi.

Hvala
 
pre dva dana sam video podrivac 10 radnih tela sirina 1,8m koristi se za cistu zemlju bez ostataka plastenike i vuce ga fergusonom drugom sporom brzinom u trecem prohodu moze da ide na 60cm dubine pravi ih neki tip u krusevcu i cena je oko 700e
 
Ja sam vukao neki kultivator ili rastresac neznam ni ja sta je sa rusom u vocnjaku nedavno.Ide na nekih 35 do 40 maksimalno i ugusi rusa.Ali napravi lep posao.E sada ja kazem ugusi rusa mislim na 1 brzinu verovatno bi vukao u nekoj sporoj ali to nije rad.Ima i dve opruge znaci dozvoljava da se ukoliko naletis na neku zilu da se radna tela vrate unazad i onda te opruge po prelasku zile navuku u pocetnu fazu tela.Ima 8 radnih tela ali kazem nije to nesto krpnostasno ali radi posao za vocnjak
 
Nazad
Vrh