Kada niste u traktoru, vozite

Provedi jedno mesec-dva vozeći izjutra kroz Kneza Miloša i popodne Dunavskom prema Pančevu, pa će i tvoj da cuga..
U tim uslovima automatik generalno troši manje od manuelnog..
Ali zato Fiat 1,3mjt u gradu ne prelazi 5,5(na otvorenom oko 4) i to je koliko je meni poznato apsolutni šampion ekonomičnosti, a da je sa 4 cilindra..

Za Beograd je najekonomičniji biciklo :osmeh:
Nema tog auta koji ovde u svakodnevnoj vožnji neće nabiti abnormalnu potrošnju, ja srećom moju lagunu ne vozam po BG mnogo a i kad se vozi ide prometnijim ulicama gde nema puno mučenja i kreni stani uglavnom je to otvoren put pa mi je zato prosek 6 l sa 2.0 motorom od 150ks (dizel naravno). Inače gledao sam da lagune kao moja, koje se uglavnom voze po BG, šibaju 8-9 l prosek.

Za tu Hondu Akord Flojd-ovu potpisujem jer sam se vozio u istoj a i drugar u NS ima istu isti motor i sličnu potrošnju. Najviše potrošnju diktira noga vozača i način vožnje generalno, može da se priča koješta al to su činjenice.
 
CVT je menjac bez brzina. Kao kod skutera. Mada su se zadnjih godina pojavili neki koji simuliraju brzine.
Tačno od slova do slova.Nema brzine,ima dve varijatorske remenice u menjaču koje menjaju prečnik i na taj način radi.Primera radi,na autoputu,na tempomatu, na 140 km/h motor mi radi na 2400-2500 obrtaja.
 
CVT koriste specijalni lanac koji u principu imitira klinast remen i nalijeze na varijatorske remenice.Pride,remenice vise ne vuku vec guraju "remen" posto se tako.mogu prenijeti mnogo veci momenti.

https://youtu.be/PiwRUfFEc5k

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za takvu gradsku guzvu klasican automatik sa pretvaracem (torque converter, wandler) je zakon. Da zivim u BG manuelni menjac ne bi dolazio u obzir. Ovo malo sto par puta prodjem kroz BG pa mi se zivot smuci od prva->druga->stani.
A inace jednom sam merio, kroz najgoru guzvu mi je trebalo nekih 10 minuta za kilometar = 6km/h = 16.5 sati za 100km. Po tom proseku i da motor radi svo vreme na leru potrosio bi bar 12 litara i to da je 2.0 dizel. A nije na leru, stalno je kreni, pun gas, koci.

Inace je konverter zakon za pokretanje iz mesta bilo cega: 0 habanja, glatko kretanje i uvecanje obrtnog momenta. Zbog toga se i koristi za pokretanje teskih tereta, kod kamiona za 100+ tona i lokomotiva - jedini pogon koji je konkurencija dizel - elektro pogonu kod vozova je upravo hidrodinamicki.
 
Hvala. Mislio sam da im to cvt nesto kao dsg kod nemca ali da ima 8+ brzina
Dizel-elektro se koristi kod ogromnih tereta. Tipa utovarivaci 20m3+ zahvata itd
 
Evo i ja da napišem koju...2018. godine sam prodao Mercedes B klasu 180 CDI koji me je odlično služio.U maju 2018. kupio sam nov WV Tiguan TSI (110kw).

68360037-434933983765608-5267615073139949568-n.jpg

67743381-531932867551282-7825568595294814208-n.jpg

68680999-650644578738597-6672976600578916352-n.jpg
 
Kolege dal neko ima iskustva sa Pezo Partnerom,model 2006 1.9 obican dizel.
Teretni je u pitanju.
Dal imaju neke bas preterane boljke,gledam po oglasima cene su im nikakve pa me zato zanima.
 
Дејане нек је са срећом,добра машина,тај Тигуан је до сад најлепша серија од како се праве.И мени се посебно свиђа,али колега ми рече да кад је бирао њега ил Артеона,да је простор унутра мали у њему,тј доста сабијен,што је мени чудно ал ајд.Тако да је он узео новог Артеона.
 
Za torziju znam da je problematicna tj bar mi je tako rekao drugar koji je mehanicar.
Al valjda kad se uradi kako treba moze da potraje neko vreme.
Zanima me da nema nekih problema sa koje kakvom strujem tj elektronikom ma da on i ne bi trebao da ima nesto preterano elektronike.
Bitno mi je da me ne ostavlja na putu zbog koje kakvih gluposti.
Namera mi je bila kupovina Kedija slicnog godista al sam dobio neku ponudu za Partnera jako povoljnu pa me zanima.
 
To nije nikakav problem uraditi ako produzuje vek.
Znam da je francuz i da ne drze cenu ali mi bas nesto jeftini na oglasima.
Meni ovog nude za 1000 e,2006 1.9 d,nisam ga video uzivo ali na slikamo izgleda korektno,ima samo na desnom krilu malo udubljene koje moze da se pegla a i krilo da se zamani nije milion,vlasnik tvrdi da je maksimalno korektan i odrzavan,mali i veliki servis uradjeni pre par hiljada km.
Pa reko da se raspitam za neka iskustva jer kod mene treba relativno dosta da se voza,bar jedno 200,250 km dnevno u proseku .
 
Kako resiti problem skripanja gume na vratima vozaca i suvozaca prilikom podizanja i spustanja prozora? Izgleda da guma sa strana skripi. Postoji li neko sredstvo da se guma namaze.
 
Glicerin.
A ja sam imao slučaj da sam daljinskim zaključao kola ali nije odradio, krenuo ali nije zaključao. Iz drugog puta jeste. Pretostavljam da treba naspricati wd ali bih morao da skidam tapacirung... Da li je neko imao takav slučaj?
 
Nazad
Vrh