Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas poceli,LG Anapurna parcela sto je u korovu jedan kraj suncokreriste kasno niklo ali prinos 3.9t po kj drugi kraj predusev kukuruz lepo niklo i bilo super ali ga uhvatila patuljavost i prinos 2t/kj prosek je izasao na 3t/kj.
Cista parcela nije jos zavrsena,predusev psenica,seme kupljeno sa yuntom,nema virusa i prinos dobrim preko 4t/kj hl 76 protein 15 gluten 31.
f9d3252a548d3095873d1a54d2e56cfc.jpg
cbf5f69a12d79ec57378773c156a70d3.jpg
56c8d6cd4634a7ec418348a81f2ed296.jpg


www.kombajniranje-claas.business.site;
 
Jedna konstatacija, najbolje su rodile najgore spremljene njive. Ove što su najbolje bile spremljene su izgleda bile najsuvlje.

- - - - - - - - - -

Jedna konstatacija, najbolje su rodile najgore spremljene njive. Ove što su najbolje bile spremljene su izgleda bile najsuvlje.

27x4iro.jpg
 
Zamalo da završimo ali ne da se.Ostalo još 3-4 kj ,poprskala kiša oko 3 -4 sata.Drugo ,kombajn je otkazao poslušnost.Prvo je nešto puklo u pužu pa smo zavarili a posle sam ga zagušio zbog toga što je na lancu povratne mase ispao osigurač a ja nisam primetio odmah.Ipak nije kombajn za mene.:osmeh:
Jedva smo ga odgušili ,morali smo da skidamo aucug povratne mase.Ima pola prikolice krtoga.

- - - - - - - - - -

Evo kako to izgleda.
 
Zavrsna zetva, prinos od 4,5 do 5th ima tu i neke zarade, mozda jedno prasence i dve gajbe piva za drustvo i to je to.
 
a posle sam ga zagušio zbog toga što je na lancu povratne mase ispao osigurač a ja nisam primetio odmah.Ipak nije kombajn za mene.:osmeh:
Aaaa Kiraj..... Pa to uopšte nije znak da kombajn nije za Vas. Onda i ovaj moj drugar što je zagušio JD-a treba da batali kombajniranje a mlađi je od Vas. Tako ga nakrko uljanom repicom da smo nas četvorica ~2 sata čistili, a na tom mestu je ostala omanja kamara kad smo uspeli da ga odgušimo i pokrenemo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh