Herbicidi u soji

Do prošle godine sam prskao oko7-8 jutara sa prskalicom. I onda u sred prskanja mi popucaju brezoni izmedju srca i felne na 577. Onda sam sa drugog 577 koji je vukao vodu skinuo točak i stavio na ovaj sa prskalicom. I onda sam rešio da povećam normu da se što manje šetam kući da punim vodu. Nikakve razlike nije bilo na tom prvom delu sa više vode i posle kada sam smanjio...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
JA trenutno trošim oko 180l/ha sa IDK 03, idem oko 8km/h, na 2.8 bara, sad se dvoumim dal da smanjim pritisak na 2 bara i da trošim oko 150 l/ha.
 
Tretiranje fungicidima ide 100-120 litara po ha...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja koristim 3 dizne za sve. Potrošnja vode za herbicide mi je 87 litara po hektaru, a kada prskam fungicidima onda je oko 100-120 litara po hektaru... Prskalica mi je Rau 660 litara. Kada prskam soju i kukuruz oprskam 13 jutara sa njom, a kada prskam pšenicu negde oko 11 jutara...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Ajd mi slikaj dizne, moja je isto rau al 440, samo sam stavio drugo bure, stane 480+15 za pranje ruku i još imam od 40l al nisam ugradio, za ispiranje sistema...... I grane 8m, a tlak na 4 do 4,5 bara, sa fergusonom, druga brzina na 1400 obrtaja....... I 3 jutra samo, više se vozim i punim prskalicu nego što prskam po njivi......
 
Za nuždu sa neta ova slika, a ako treba sutra ću slikati i kod mene...
6acb8fef664ed31e93f0c4117d2399fc.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
One štimaju u rau kučište dizne? Morat ću probati s njima..... A kako rade ako ima vjetra?
 
Bilo je negde tabela tip dizni/radni pritisak/potrosnja vode. Da li to neko ima i moze okaciti?
@ivanz
Pase sve to.
 
One štimaju u rau kučište dizne? Morat ću probati s njima..... A kako rade ako ima vjetra?
Stimaju. Samo izvadiš stare iz navrtke i staviš ove. Ove su za vetar do 18 m/s. I ja koristim lechler aplikaciju i kad namestim po njoj u litru izbaci...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da li expres herbicid za suncokret smeta soji? Komsija ima soju pored pa da znam zbog prskanja.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh