Lucerka

Ja sam drljao prevashodno zbog rupa od miševa kako bi ih zatrpao i posle par dana video koja je aktivna zbog trovanja.
 
Drljanjem se rastrese zona korena,poravnaju se krajevi do komsija gde je nabacena zemlja od oranja,razbiju se grudve tamo gde je neko u prolazu stao na ravno da ocisti plug itd.....

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Dok se radilo travaricama da a sada rotaciona sve poravna i zatrpa.Ja 20 godina ne tram grablje na detelinu.
 
Nisam naisao na temu crvena detelina, hteo sam da pitam da li je rano za setvu,jer inace ona trpi i jace mrazeve u odnosu na lucerku, i koja kolicina djubriva je potrebna po ha (ljudi kod mene seju bez vestaka, i to najcesce kao zdruzeni usev sa ovsem) ??
 
Nisam naisao na temu crvena detelina, hteo sam da pitam da li je rano za setvu,jer inace ona trpi i jace mrazeve u odnosu na lucerku, i koja kolicina djubriva je potrebna po ha (ljudi kod mene seju bez vestaka, i to najcesce kao zdruzeni usev sa ovsem) ??

Obicno setva krece sredinom marta(10-15) ali sobzirom da su javili visoke temperature narednih 10 dana moze se vec krenuti sa setvom.
 
Lucerka ne voli kiselo,a urea zakiseljava zemljiste. Naj bolje je po lucerki za prihranu bacati KAN zbog kalcijuma.
 
Ja koliko su me učili znam da na lucerku ide npk i sa što je manje moguće azota u formulaciji...
E sad vi možda bolje znate pa zato pitam..
 
Nazad
Vrh