MTZ Belarus

Lepo pre sipanja u rezervoar procedis gorivo na zensku najlon carapu i nemas da brines.14godina je 820 kod mene i nemam nikakvih problema...a ni sa ostalim traktorima.Na carapi ostaje i voda.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Женска чарапа је закон вода остаје сигурно као и она дугуљаста сита од пећи нафтарице....таман је горе широко да не може да упадне у канту.
 
Meni je limar pravio točire sa nekim metalnim sitom koje je toliko sitno da ne može nagnuti kantu ljudski, nego moraš polako jer sporo ide kroz sito. Ako ima samo malo prljavštine odmah zabetonira sito i ne može dalje sipati.
 
I ja sipam kroz najlon carapu i plus to sito na levku,na 82.1 nikad problem nisam imao za 7000sati,na 1221 prve godine je stao i kad sam skinuo sediste,kolender je blindirao. Kod nas u Vrscu na 4kom 1221 svima se to desavalo
 
Pumpa usisni filter filter izmedju pumpe i pištolja a levak i čuda sam izbacio kao i kante naftu nosim u buradima od ulja i svake 2 god novo bure i nema brige


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I ja sipam kroz najlon carapu i plus to sito na levku,na 82.1 nikad problem nisam imao za 7000sati,na 1221 prve godine je stao i kad sam skinuo sediste,kolender je blindirao. Kod nas u Vrscu na 4kom 1221 svima se to desavalo

Nikad skidao sediste zbog gore pomenutog problema,samo trerba voditi racuna sta i kroz cega se sipa i nema da nece
 
Kad ne radi blokada diferencijala na 1221 sta je naj cesci problem.

Elektro hidraulicki ventil ne dobija struju. Ili mehanicki kvar , curi membrana , pa zamastila lamele.

Provjeri osigurac ili ukljuci prednju vucu , ako i ona neradi , osigurac, ili ako je original instalacija necackana ne puni alternator. Odspoji crijevo sa blokade , stavi u kantu i nakratko ukljuci , ako curi ulje, gledaj mehanicki kvar.

Ako nije osigurac, alternator , provjeri da nije zica u prekidu ili masa sa elektro ventila, znaci treba instrument ili 12V zarulja , grlo za nju i dva komada zice. Dovoljno je od 5W , spoji na kleme ventila , prije skini zastitu sa klema ventila i probaj da li svjetli. Ako svjetli a ne radi , moguce elektro ventil u kvaru.
 
Nikad skidao sediste zbog gore pomenutog problema,samo trerba voditi racuna sta i kroz cega se sipa i nema da nece

Ja uvek sipam kroz sito i carapu i iskljucivo koristim plasticne kanistere. Prva dva puta kad sam cistio kolender,u njemu je bila kao neka kudelja. Jako cudno!

- - - - - - - - - -

Kad ne radi blokada diferencijala na 1221 sta je naj cesci problem.

Si siguran da ti radi prekidac?
 
Nazad
Vrh