Plug - osnovna tema

Ne, vec sam mislio bas na glave. Znaci kompletnu Kverneland glavu skines sa recimo IMT 754 ili IMT 756.25 i nakacis je na svoj plug IMT 757. Noga ostaje tvoja od 757 i tako zadrzavas visi klirens od 72cm umesto 63cm koliko je kod 756.25
ne razumes me, i dalje glava nije ista, isti su nosaci, tacnije isti je raspon rupa na ta dva modela pluga, zato pasu razlicite glave, glava ne moze biti ista zato sto su drugacije i daske i raonici i sve, npr ja sam na dvobrazni olt slavonac stavljao glave od jednobraznog olta, i glave su drugacije skroz al pasu na iste nosace(noge, grede kako god)

ali razumem sta hoces da kazes u svakom slucaju
 
Član Bobo je pisao da sad FOP plug ima na zadnjoj glavi dugi plaz, ima li neko sliku takvog pluga jer kad otvorim sajt firme na slikama je kratki plaz na svim glavama.

- - - - - - - - - -

Evo sad sam zvao FOP Bečej i dobio sam informaciju za plaz, isti je i naprijed i nazad, prije je nazad bio duži a sad je kratki. Glave nisu original Vogelove nego je kopija Vogela i radi se u fabrici FOP Bečej.
 
Cas ce Petar Krsmanovic da ti to slikovito prikaze tj da ti otkrije gde je cetvrta rupa obzirom da je takva dva pluga do tancina rastavio :)
 
Član Bobo je pisao da sad FOP plug ima na zadnjoj glavi dugi plaz, ima li neko sliku takvog pluga jer kad otvorim sajt firme na slikama je kratki plaz na svim glavama.

- - - - - - - - - -

Evo sad sam zvao FOP Bečej i dobio sam informaciju za plaz, isti je i naprijed i nazad, prije je nazad bio duži a sad je kratki. Glave nisu original Vogelove nego je kopija Vogela i radi se u fabrici FOP Bečej.

Kladim se u pečenog janjca i 2 gajbe piva da su prvi imali jednake plazove. Kasnije kod nas na poljoprivrednom sajmu vidio plug kao moj sa zadnjim duljim plazom. Ja sam kupio plug među prvima u HR kad nisu u opremi imali NIŠTA crtalo je bilo crveno, glatko a sad su crtala nazubljena i obojana u zeleno kao i deflektori i točak ako se uzmu uz plug kao dodatna oprema.

Kod mene su original V&N glave sa svim žigovima i kataloškim brojevima, šarafi su original Vogel s "ovalnim" glavama a ne kao što ima IMT okruglu glavu i ispod nje ona "kocka"... Ako su počeli sami praviti glave od nekog svog "materijala" za takve plugove ne mogu ništa tvrditi što se čvrstoće i kvalitete izrade tiče znam da su kod mene un300 permanit glave i da se ne troše dijelovi skoro ništa.

Ako u Bečeju prave obične daske samo vogelov oblik, pitanje je koja je trajnost tih dijelova i kako se samo usude tražiti novce koje je koštao plug s original vogel glavama...


Leoparda sam imao silom prilika. NIKAD VIŠE svaka čast svakome...
 
Sad si me Bobo zabrinuo, znam da Vogel ima ovalne šarafe rođak mi ima original vogel pa sam vidio ali lijepo mi čovijek reče da oni prave daske i glave i da je to kopija a ne original. U pravu si onda nebi trebala biti ova cijena.
 
cek, sad mene zbuni, otkad to glava ima 4 rupe za raonik?


2rzdg02.jpg
 
to je treca rupa? i to opet nije na glavi nego na daski, glava svaka koliko ja znam ima 2 rupe, i na 757 gde imaju 4 srafa dva su van glave, ja sam recju glava mislio na nosac raonika,daske itd gde sve to srafi, to se zove glava
 
ne trazim ja kolega Petre dlaku u jajetu nego eto malo raspravljamo iz dosade nismo se razumeli, i to sto sam ja rekao zove se sto ti kazes kozlac ali i glava, ali skapirao sam da ste mislili na komplet glavu, nije mi bilo jasno kako to ima glava sa cetri rupe, nisam ja nista rekao lose
 
Nazad
Vrh