IMT

Ima u inovacijama mehanicka rucna blokada.
@jjova
Potrebno je uzeti klip sa tacnim hodom i dovoljnom silom da ukljuci blokadu. Ima ih na ebayu za 30-40-50 dolara, dok se pneumatski klip moze naci za 20e. S druge strane(pored resavanja pricvrscivanja) za pneumatski sistem treba nabaviti creva i ventil, uzeti vazduh, reducirati, eventualno regulator pritiska, a ovde samo malo kabla prekidac i relej.
 
Po meni gde postoji opcija komprimovanog vazduha elektro aktuator nema sta da trazi. Vazdusni klip je, ako nista drugo, puno robusniji i jaci. Elektromotor iste snage kao vazdusni klip bi bio jako skup.

....
Na mnogim motorima se menjaju srafovi glave to je po skolski
....
To je tacno, jos od 80ih se glave motora na autima srafe "Torque To Yield" iliti "Stretch Bolt" srafovima. Kako se to zove na srpskom pojma nemam. Torque To Yield u prevodu znaci dotezanje do popustanja, srafovi se toliko dotegnu da se prakticno istegnu i pocnu ponasati kao opruge. Srafovi konstatno pritiskaju glavu motora, te nema potrebe za dotezanjem. Prednost je sto je dovoljno dotegnuti jednom i to ostaje tako. Mana je sto kad se jednom dotegnu, nakon skidanja uglavnom mora da idu novi srafovi. Prava procedura je merenje duzine srafova, ako je duzina presla neku propisanu vrednost moraju novi. Lokalni priuceni majstori ovo NE ZNAJU, najbolje je uvek staviti nove srafove kad se skida glava, za svaki slucaj posto stvarno nisu preterano skupi. Za Mercedes OM605.960 nove srafove sam platio 30e, jeftino osiguranje u poredjenju sa cenom novog dihtunga(55e) i cene rada(100e).
Zanimljivo je da se ti srafovi takodje koriste i za zamajac i korpu i verovatno jos po negde, te bi ih i tad po pravilu valjalo zameniti. Najlakse se ti srafovi prepoznaju tako sto uvek imaju dotezanje momenat + x stepeni, ako imaju takvu proceduru zatezanja onda mogu biti mada ne mora da znaci, ali ako je zatezanje samo u momentu onda sigurno nisu.


Rakovica motori nemaju takve srafove, te je dotezanje nakon ciklusa zagrevanja motora OBAVEZNO, a posle 50 sati rada jako jako pozeljno, ako zelimo da budemo sigurni da dihtung nece popustiti. Nema potrebe za dotezanjem jacem od fabricki propisanog momenta ako se ovo pravilo ispostuje. Jacim dotezanjem samo rizikujemo pokidane navoje u bloku, a ne dobijamo gotovo nista.
 
Ok je to,samo je pitanje kvaliteta danasnjih srafova,kaljenja i sl,uglavnom je u prodaji neki kineski sljam

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sta mislite o kombinaciji PDM hilzni i PDM klipova sa PRIMA karikama ?

Послато са TA-1024 уз помоћ Тапатока
 
Šta je električni klip?
Pa elektricni klip je elektricni klip :) radi na 12v u oba smera
5e0234b45c20f7205ef5deceb19b049f.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Koji topling sa se uzme za 558.

Ostao stari od ferge ali onaj klin sto ide na plug, frezu... je presiok za kuglu.

Merio sam klinove, debljina klina na traktoru je 19mm, klin za plug, frezu... je 24mm.

Duzi topling mi treba.Ne kapiram ove oznake na dar sajtu M22X2.5 M27X3 i M30X3. U juselu ima nekih italijanskih.
 
Miksan,to ti je debljina navoja. Onaj srednji je otprilike za 558... mada ne gleda se tako po debljini navoja, koji topling ti treba. Uzmi iz Jusela domaći Fad-ov i trajaće ti iha haj! Njihova šifra za takav topling je 412.
 
Cek cek ako sam skapirao M22X2.5 M22 je debljina sipke sa navojem a 2.5 je verovatno dubina ili debjina loze?
 
Dobar dan. Treba da mi majstor sklapa jedan motor m34 za kog nemam radilicu. Koju radilicu da kupim za M34 motor od kog projzvodjaca da bude koje su se dobro pokazale? I jel montirao neko one elketricne pumpe umesto AC pumpe jel to valja nesto ili ne ?
 
Wn3FL
Wn1ks
WP_20181206_15_15_13_Pro.jpg
[/IMG]
WP_20181206_15_15_22_Pro.jpg
[/URL][/IMG]
Pronađen krivac zašto neradi grejanje na IMT 549 dw..
Ubacili čepiće u crevo što ide gore u kabinu u fabrici kada smo ga novog kupili, smrzavamo se već 3 godine bez veze..
Nije išla vruća voda gore, pomeramo klapnu a protoka nema... Da ih čovek tuži za nemar..
 
Tesko je naci original polovnu a da je dobra, ja bih ipak za novu ali ne znam sta da kupim posto znam da su novi delovi uzasno losi.

Ma kupi novu indisku i nemoj da se brines, radice to, ja znam par ljudi koji su ugradili novu indisku zbog nemogucnosti obrade stare jos guraju bez ikakvih problema. Cena je oko 15000 din.
 
Nazad
Vrh