MTZ Belarus

Jednom prilikom dok sam vadio repu putem iz Pravca Popinaca prvo je išao Mtz 820 zanjim 892 i kao treći 1025. Svi su vukli dvoprege(2 zmajevke) repe je bilo oko 16 t i vidlo se da je najlakše išao 1025 pa 892 a 820 se mučio da održi pun gas. Štose tiče odabira traktora treba imati u vidu činjenicu da ako 892 može u oranju vući 3 brazda ja bi se odlučio za njega. Što se tiče transporta dosta je brz pa još jedna prednost u njegovu korist.

Pa tako bi nekako i logicno bilo,1025 je jaci od 892 od prilike kao i ona od 820 e sad ima ljudi koji imaju i drugacija iskustva.

- - - - - - - - - -

Oranje, spremanje, tanjiranje oko 30 jutara.

Za 30 jutara uzmete bez razmisljanja 820 ili 82.1,moze da obradi sve to bez da se umorite ni vi ni traktor a najjeftiniji je za kupovinu i za odrzavanje a bukvalno moze sve d radi,od oranja i tanjiranja pa i prskanja i bacanja djubreta.
Po meni bez razmisljanja jedan od ta dva.

- - - - - - - - - -

E sad cu da zagrejem temu:Majstore Nebojsa,da li ste kod nekoga usporavali tog 892 menjanjem tog dela zupcanika zbog koga je tako brz?To kada se odradi na 892 dobija se ogromna razlika u snazi i nesto manja maksimalna brzina ali u svakom slucaju vise nego dovoljna za pune prikolice u transportu.

Ne nikada,jednostavno nikada nisam naisao da je neko imao zamerku na njegovu brzinu,cak sta vise su ljudi bili odusevljeni a jedina zamerka vezana za brzinu je bila poskakivanje rm na punom gasu,verovatno su ljudi se navikli da lupam ako ne moze 9 terace ga 8 dok ne izvuce a tu 9 imaju bar kad idu prazni,samo predpostavljam da je tako.
 
Majstore šta je problem u menjačima kod 920 i 952 odlaze sinhroni ili nešto drugo? Mislim da su ti traktori sa tim menjačima brži i bolji za transport dok 820 i 892 sa običnim su uskladjenijii za rad sa priključcima u polju.
 
Majstore šta je problem u menjačima kod 920 i 952 odlaze sinhroni ili nešto drugo? Mislim da su ti traktori sa tim menjačima brži i bolji za transport dok 820 i 892 sa običnim su uskladjenijii za rad sa priključcima u polju.

Hoce sinhron da napravi problema ali ni to nije tako strasno,vise ljudi kukaju da ne mogu da nadju odgovarajucu brzinu za odredjeni posao jedna je spora druga prebrza i tako e sad dal je to bas tako ili ima i do ljudi i navika i zemljista pitanje je,i po meni je ta 900 serija vise transportna bas zbog menjaca i saltanja kao u autu ali opet neka iskustva i npr krajnja brzima tog 952 govore drugacije,u principu sve mozda zavisi i od coveka do coveka,svako ce reci drugacije.
 
Da li neko od kolega ima Belarus 552 ali da ima reduktor zec/kornjaca,ja imam 552 ali nema reduktor pa me zanima da li ima neke razlike recimo u oranju,branju kukuruza i transportu...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Da li neko od kolega ima Belarus 552 ali da ima reduktor zec/kornjaca,ja imam 552 ali nema reduktor pa me zanima da li ima neke razlike recimo u oranju,branju kukuruza i transportu...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

552 fabricki nema reduktor i nema 1000 obrtaja kardana i naravno ima 52 konja,e sad za razlike u poslovima morali sigurno ima naspram 820.
 
kolega malo si promasio poentu, pita one koji imaju reduktor na 552 da li ima razlike u poslovima naspram njega koji nema reduktor

Razumeo sam ja sta je covek pitao samo se mozda nisam dobro izrazio,hteo sam da kazem da nekom logikom da kada bi imao kornjacu i zeca kao 820 imao bi i veci izbor brzina za rad,mogao bi da prilagodi brzinu odredjenom poslu pa bi se tu mozda javila neka usteda u gorivu ili brze obavljenom poslu.
 
Jednom prilikom dok sam vadio repu putem iz Pravca Popinaca prvo je išao Mtz 820 zanjim 892 i kao treći 1025. Svi su vukli dvoprege(2 zmajevke) repe je bilo oko 16 t i vidlo se da je najlakše išao 1025 pa 892 a 820 se mučio da održi pun gas. Štose tiče odabira traktora treba imati u vidu činjenicu da ako 892 može u oranju vući 3 brazda ja bi se odlučio za njega. Što se tiče transporta dosta je brz pa još jedna prednost u njegovu korist.
To nista ne znaci,znacilo bi da najbolji vozac od njih proba sva tri traktora i kaze koji je bolji.Imam negde snimak iz 2011 gde u Pazovi ja sa 820 rm izvucem na put 2 zmajevke pune repe bez problema po blatu a Mitrovicev radnik sa Samom supertitan od 190 ks sa istim teretom se svaki put zaglavi na uvratinama.Jel po tebi 820 jaci od Same ili ovaj nema pojma da vozi.Imam oba traktora i to je realno poredjenje a ne da je neka baba ostala zaglavljena sa kiperkom a majstor izvukao kamionku od 20 t kukuruza po blatu...

- - - - - - - - - -

E sad cu da zagrejem temu:Majstore Nebojsa,da li ste kod nekoga usporavali tog 892 menjanjem tog dela zupcanika zbog koga je tako brz?To kada se odradi na 892 dobija se ogromna razlika u snazi i nesto manja maksimalna brzina ali u svakom slucaju vise nego dovoljna za pune prikolice u transportu.
E tu bi mozda vec bilo neke razlike ili kad bi se na 820 uradila turbina,pumpa,ojacani klipovi,tegovi bez konusno-tanjirastog.1025 je jaci zato sto je duzi i tezi a ne zbog motora...

- - - - - - - - - -

Majstore šta je problem u menjačima kod 920 i 952 odlaze sinhroni ili nešto drugo? Mislim da su ti traktori sa tim menjačima brži i bolji za transport dok 820 i 892 sa običnim su uskladjenijii za rad sa priključcima u polju.
Ljudi,820 ima savrsen raspored brzina, kao i 821,82.1 dok ovi ostali imaju ili los raspored ili malo brzina ili je tesko isaltati zbog 4 ranga.
 
552 fabricki nema reduktor i nema 1000 obrtaja kardana i naravno ima 52 konja,e sad za razlike u poslovima morali sigurno ima naspram 820.
Kod mene u selu ima jedan 552 koji je mladji od mog godinu lil dve ne znam tacno i ima reduktor a kupljen je u nasoj zadruzi e sad taj covek ciji je je malo namcorast pa nije voljan da mi odgovara na pitanja

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Kod mene u selu ima jedan 552 koji je mladji od mog godinu lil dve ne znam tacno i ima reduktor a kupljen je u nasoj zadruzi e sad taj covek ciji je je malo namcorast pa nije voljan da mi odgovara na pitanja

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Moguce i da je naknadno ugradjen u zadruzi,nije tako strasan poduhvat pogotovo ako se recimo radio menjac ili tako nesto pa se odradilo i to.
 
Moguce i da je naknadno ugradjen u zadruzi,nije tako strasan poduhvat pogotovo ako se recimo radio menjac ili tako nesto pa se odradilo i to.
Pa nisam bas siguran doslo je u toj garnituri 6 komada svi su sa reduktorima bili ali no
Sta se treba raditi da bi se ubacio reduktor?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Pa nisam bas siguran doslo je u toj garnituri 6 komada svi su sa reduktorima bili ali no
Sta se treba raditi da bi se ubacio reduktor?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Sve je moguce.
Sto se ugradnje tice ajde da probam ovako da objasnim da ne nabrajam pojedinacno ako ste nekada videli 82,820 rastavlje na dva dela kada se menajc radi sve ono sto se nalazi sa prednje strane menjaca i na spojickoj u srednjem kucistu,to se namontira i naravno rucica u kabini i dobije se kornjaca i zec,delovi mozda mogu da se potraze kod ovih sto rasturaju ruse da se prodje neki donar jeftinije.
 
Da li neko od kolega ima Belarus 552 ali da ima reduktor zec/kornjaca,ja imam 552 ali nema reduktor pa me zanima da li ima neke razlike recimo u oranju,branju kukuruza i transportu...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

ja nemam belarusa 552 ali sam se mnogo informisao o njima kada sam kupovao belarusa ...mogu za sigurno da kazem da bi reduktor bio od koristi u branju i transportu .vidi recimo u branju bi imao mnogo veci broj brzina . ili naprimer u transportu bi bilo mnogo lakse pri kretanju jer bi kretao iz 6-te spore pa odma reduktor u brze i cepas dalje 7-8... i jos dosta znaci reduktor u transportu je je veliki razmak izmedju 8 i 9 pa mu je onda mnogo lakse kad mu iz 8-me brze ubacis prvo u 9-tu sporu pa onda u 9-brzu .e sad verujem da bi dobro dosao reduktor i u oranju ,u svakom slucaju nemoze da skodi XD .reduktor ti svaku brzinu uspori za 23% ,postavucu tablicu sa brzinama 552 pa ti sam sracunaj :D. jos da dodam da su 552 belarusi bili prvi sa sirokom kabinom i reduktor zec kornjaca je bio izbor pri kupovini ,kao paket opreme .
 
Hoce sinhron da napravi problema ali ni to nije tako strasno,vise ljudi kukaju da ne mogu da nadju odgovarajucu brzinu za odredjeni posao jedna je spora druga prebrza i tako e sad dal je to bas tako ili ima i do ljudi i navika i zemljista pitanje je,i po meni je ta 900 serija vise transportna bas zbog menjaca i saltanja kao u autu ali opet neka iskustva i npr krajnja brzima tog 952 govore drugacije,u principu sve mozda zavisi i od coveka do coveka,svako ce reci drugacije.

Samo bi dodao da 952 ima dovoljno brzina za oranje,ove god se baš teško ore a ruja vuče vogela samo šuška i to u ritu a ima paora sa modernim mašinama probali pa odustali
 
Rekose mi da taj reduktor dodje oko 200-300e kad sam se svojevremeno raspitivao za 552, tako da je ta ugradnja jako isplativa jer umesto 9 brzina imas 18 brzina sto nije mala razlika.
 
Rekose mi da taj reduktor dodje oko 200-300e kad sam se svojevremeno raspitivao za 552, tako da je ta ugradnja jako isplativa jer umesto 9 brzina imas 18 brzina sto nije mala razlika.

Sto se tice cene sve zavisi,dal bi delovi bili novi dal polovni,dal bi covek znao sam da uradi ili bi morao platiti majstora,ja sam obicno ugradjivao ljidima kada se menjac radi pa se traktor vec otavara da se ne rastura samo zbog toga.
A daleko od toga da nema koristi od reduktora.
 
ja nemam belarusa 552 ali sam se mnogo informisao o njima kada sam kupovao belarusa ...mogu za sigurno da kazem da bi reduktor bio od koristi u branju i transportu .vidi recimo u branju bi imao mnogo veci broj brzina . ili naprimer u transportu bi bilo mnogo lakse pri kretanju jer bi kretao iz 6-te spore pa odma reduktor u brze i cepas dalje 7-8... i jos dosta znaci reduktor u transportu je je veliki razmak izmedju 8 i 9 pa mu je onda mnogo lakse kad mu iz 8-me brze ubacis prvo u 9-tu sporu pa onda u 9-brzu .e sad verujem da bi dobro dosao reduktor i u oranju ,u svakom slucaju nemoze da skodi XD .reduktor ti svaku brzinu uspori za 23% ,postavucu tablicu sa brzinama 552 pa ti sam sracunaj :D. jos da dodam da su 552 belarusi bili prvi sa sirokom kabinom i reduktor zec kornjaca je bio izbor pri kupovini ,kao paket opreme .
Pa meni zbog branja i transporta najvise odgovara,berem 2 brzom ali kad je negde losiji kukukuruz 3 spora mi je prebrza a 2 spora tu bi reduktor mnogo znacio orem 4 stalno jedino kad orem sa 3 brazde onda orem 3 brzinom.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Vidi recimo u branju 4-ta kornjaca bi ti bila za nijansu sporija od 3-ce zec to ti je taman... svaka brzina pod kornjacom ti je za nijansu sporija od predhodne u zec-u.
Ja hocu sledece godine da probam da berem sa 82 na 1000 obrtaja kardana .najvise hocu to da probam zbog potrosnje ,drzao bi ga na nekih 1400rpm motora pa bi taman imao nekih 600 obrtaja kardana. Ove godine mi ursus trosio I do 20l po jutru I dosta sporo je islo pa kontam da ce sa rujum ici brze.
Koliko tebi 552 trosio po jutru u branju?
 
Vidi recimo u branju 4-ta kornjaca bi ti bila za nijansu sporija od 3-ce zec to ti je taman... svaka brzina pod kornjacom ti je za nijansu sporija od predhodne u zec-u.
Ja hocu sledece godine da probam da berem sa 82 na 1000 obrtaja kardana .najvise hocu to da probam zbog potrosnje ,drzao bi ga na nekih 1400rpm motora pa bi taman imao nekih 600 obrtaja kardana. Ove godine mi ursus trosio I do 20l po jutru I dosta sporo je islo pa kontam da ce sa rujum ici brze.
Koliko tebi 552 trosio po jutru u branju?
Sad ce se mnogi smejati kad kazem,trosi 7l po jutru berem sa dvorednim SIP DKO 5501

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ja imam 952,kad smo pravili menjac prepravili smo menjac kao na 820 I sad je 10 puta bolji nego 820 I u transportu I u oranju
Imao Sam I 892 ako sve dobro stoji onda je bolji od 820,samo zbog toga Da sve moze brze da odradi I kad smo orali istim brzinom 892 sa 757-3 a 820 samo sa 757-2
Istina je kad na kraju bile istrosene dizne I pumpa malo je tesko krenuti ali to je samo podesavanje
To je moja misljenje

- - - - - - - - - -

https://youtu.be/-M3UPSmo5B8
Ovo je 952
Sad probaj ovo sa 820
 
Nazad
Vrh