Motorne testere

Ja se ne razumem u ta stelovanja karburatora i samo bi da opisem sta mi se letos desilo. Skidao sam rezervoar od motora pa onaj benzin iz njega ispustim u neki balon 20 l od nafte jer pri ruci nisam imao drugi prazan. Proverio sam i bio je potpuno prazan osim one nafte sto je ostala po zidovima balona. U njega sam ispustio par litara benzina, a kasnije sa njim pravio mesavinu. Odem u sumu testera se stalno gasi. Kad se ugasi tesko upali i obavezno neki dim se pojavi. Ja mislio da treba da se presteluje, ali nista ne diram. Kad sam potrosio tu mesavinu iz balona od nafte prorade testera ponovo kako treba. Tad sam tek ukapirao da je zbog te nafte koja je ostala u tragovima. Nisam ni pomisljao pre toga da moze to da mi pravi takve probleme.
 
Moguce ovo sto Vujke kaze,,gasila se sama ili kad joj ti gas das ugasi se,.Dali sporije obrce lanac dok je hladna a kad se radno zagreje brze ga obrce.Kad istruze drva vrti lanac na leru pa stane? -i dali posle opet krene da ga vrti? dali se to desi odmah po zavrsetku seka?
 
Ja ti i zelim sve najbolje i da te i dalje masine dobro sluze,mozes li da mi objasnis stavio sam link sajta zasto na njemu i na jos par njih vise njih podrzavaju ovu teoriju-dali svi oni grese onda? kad sam sipao 3% umesto 2% testera se gasila jedva rad mozes da joj odrzis...niko ne osporava da moze da radi sa vise ulja ali da bi to bilo ajd da se izrazim efikasno treba je prestelovati.Malo mi je cudno da neko ne primeti tu razliku.Sad da sipam 2.5% radila bi bez problema,3% da sipam i dam je nekom drugom da sece rekao bi mi da ona ne radi kako treba.
Koliko iseces metara drva godisnje?
 
Na kojem modelu pile je to izprobano da je takva razlika i da treba podešavanje zbog 1% više ulja u mešavini.Ja inače na you tube majstore se samo nasmijem.
 
Bas to,inace Sumadinac ako samo vrti lanac konstantnom brzinom nije toliko opasno ako je to i propraceno time da sama pojacava i oduzima gas i pri tom pokrece lanac i zaustavlja + ako kao da zadrzi taj visok gas posle isecenog drva iako si skinuo ruku sa gasa nemoj sa njom da seces nista.
 
Sekao sam danas,ne moze sve covek da stigne:osmeh:U principu je to sve jednostavno kad cujes razliku u zvuku znas sta joj je...oni simptomi gore ako se desavaju kako sam ih opisao jedino sto mozes da se nadas ja da imas dovoljno jak vrat za skup privezak:osmeh: neko ko to ne zna ce da nastavi da sece i kaput.
 
Moguce ovo sto Vujke kaze,,gasila se sama ili kad joj ti gas das ugasi se,.Dali sporije obrce lanac dok je hladna a kad se radno zagreje brze ga obrce.Kad istruze drva vrti lanac na leru pa stane? -i dali posle opet krene da ga vrti? dali se to desi odmah po zavrsetku seka?

Одмах врти константо брзо и кад јој дам два три пута гас успори и онда стане па почнеполако да врти па истружем па настави да врти брзо кад одсечем. Па успори или врти брзо кад одсечем па јој активирам кочницу , и каџ вратим кочницу ланац стоји .
 
S osvrtom na činjenicu da posedujem više komada alata marke Einhell, mislim da valjaju mada nemam konkretno nikakvog iskustva u korišćenju njihove motorne testere....
Verovatno ko i svaki "P.R.C.", lutrija, pa kako "naletiš"....
 
Ne mozes danas da budes pametan sta je vise dobro...najbolje ako imas makinu iz stare kvalitetne postave.
 
Nazad
Vrh