YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Prijatelju ja imam kocku 80-90, a to ti je isto konstrukcijsko rešenje kao i 804 samo sto su posle sredili kabinu masku...e sad što se kvaliteta tiče ne znam ali mislim da su popustili vremenom u odnosu na prve modele.
Ja orem sa rabe star 3x35 obrtač, dubina 27-28cm i to u našoj ritini i betonu. Ide u drugoj i trećoj u M-u i potrošnjazavisi od uslova i kreće se od 13-15 l/kj.

 
Kažeš da je teža zemlja za obradu u pitanju ..po snimku bi se reklo da stenje dobrano....al nosi se on sa tim sasvim dobro...
 
Ma kakvi ovo je od pre par godina ona jedina kad se lepo oralo jer nemam drugi snimak. Snimak je pravljen pre kupovine pluga jer sam ga tad probavao da li moze da ga vuce.
Orao sam i ove godine strnjiku i boga mi beton nije ravan ali ide kinez ok a potrosnja mi je bila 15 l/kj i nema slajfovanja cak sam i neke panjeve zakacio sad prilikom oranja jer su me pomerali zbog komasacije i samo malo cucne traktor i izore ga. Ja sam prilicno zadovoljan.
Ali bilo tvrdo ili lepo istom brzinom ga vuce maltene i istim intezitetom samo je povecana potrosnja malo,
 
Ako nije velika razlika u ceni moja ti je preporuka 90ks nekad zafali tih par konja više i jači motor.

Nego jel neko od vas menjao one amortizere od kabine. Vidim da su mi malo propali prednji pa bi da podignem to i ubacim neke nove gume.
 
Razlika je u tih deset konja,i 904 ima veci filter za vazduh,vise tegova napred,i imala je uglavnom dva pomocna klipa na hidrauluci a 804 jedan ili ni jedan, ali sad mislim da nema te razlike u pomocnim klipovima ostalo bi trebalo da je isto.
 
Pozdrav svima, pre nekoliko postova pisao sam o problemu sa kompresorom na YTO 454 (bio je bučan). Danas je definitivno otkazao, star samo godinu i par meseci sa 120 sati rada! Definitivno ne vredi kupovati nov ako ovaj nije izdržao poštenih dve god ne verujem da će i drugi izdržati. Ima li neko iskustva koji zamenski kompresor odgovara ovom modelu?
 
Pozdrav svima, pre nekoliko postova pisao sam o problemu sa kompresorom na YTO 454 (bio je bučan). Danas je definitivno otkazao, star samo godinu i par meseci sa 120 sati rada! Definitivno ne vredi kupovati nov ako ovaj nije izdržao poštenih dve god ne verujem da će i drugi izdržati. Ima li neko iskustva koji zamenski kompresor odgovara ovom modelu?

Na 904 pasuje od MTZ82.1.Pogledaj da i tu ne pasuje tako nesto.
 
U AV nov košta 15000, rekoše da ne rade servisiranje, već menjaju kompletan kompresor. Ako bi bili ventili gde se mogu naći?
 
Napraviš od špakle-špahtle za gletovanje zidova-gitovanje auta. Bilo bi dobro kada bi uslikao proces popravke... Taman da vidimo kako izgleda kompresor iznutra a samim tim i ventili ako je do njih problem. Naša 120-ka ima oko 2500rs i u početku je pritisak bio oko 6bari ali vrlo ubrzo je pao na 4. I to odjednom. Pošto nije išao u prevoz,nisam nikad tražio kvar.
 
na 454 riknuo akumulator...tj treba ga dopuniti ako stoji par dana,da bi upalio...isti takav od 120ah moram da porucim...sad razmisljam da probam prebaciti sa 542 od 100ah da vidim kako ce paliti i zimi pa tek onda kupovati...dal je neko menjao...ovaj je levi plus a od 120ah sto sam nasao kod prodavaca je sa jedne strane + i -
 
na 454 riknuo akumulator...tj treba ga dopuniti ako stoji par dana,da bi upalio...isti takav od 120ah moram da porucim...sad razmisljam da probam prebaciti sa 542 od 100ah da vidim kako ce paliti i zimi pa tek onda kupovati...dal je neko menjao...ovaj je levi plus a od 120ah sto sam nasao kod prodavaca je sa jedne strane + i -

Ako je sve ispravno mora da pali i sa 100ah mi sa tolko palimo 135ks motor i pali bez greške.
 
Pozdrav nov sam pre mesec dana sam kupio 904 sa reverzerom imao sam problem sa hidraulikom kada se ugreje nije hteo da spusti poluge dali je imao neko problem sa tim?
 
Nazad
Vrh