Kukuruzna silaža

Samo mu ne prilaziti blizu sa malim prikolicama

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
U pocetku se negazi nesto mnogo jer se ide na visinu od 1,5 i vise pa sam teret silaze sabija onaj donji deo
Ako me razumes sta hocu da ti kazem
Sto veca jama lakse se gazi,a i masinevsa kojima se uzgrce i gazi mogu biti mnogo vece i teze na vecoj jami

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Napravio sam katastrofalnu gresku - sto je nemam duplo vise! Ali popravni tek dogodine.
e8acf2738cbe9f0bbfae977e841b9a5d.jpg
93065d4ee932313e0afe914f9097ce95.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Mi smo ovu manju silažu otvorili 10.septembra pa je bilo malo zagrevanja, sada se smirila. Ovu veću nećemo otvarati pre 1.novembra.
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ako imate prošlogodišnje silaže, bilo bi dobro da se meša jedno 7-10 dana sa ovom novom, zbog same konzumacije i privikavanja grla i buražne mikroflore. Zna da se desi vrlo često da konzumacija bude slaba kad se naglo pređe na novu silažu. Deluje dobro na slikama. Pozdrav
 
Jel vam se greje silaza u ovim toplim danima ?? Takodje mi je nesto cudna silaza ove godine, neki drugaciji miris ima. Stoke jede bez problema, nema budji niti i iceg drugog. Ali drugaciji miris nego obicno i hoce da se greje pomalo. Isto tako je kod jednog prijatelja samo on nije stavljao nista a ja sam inokulant START standardno kao i ranije. Pomislili smo da nije mozda nesto do hibrida sto je takav miris
 
Kod mene je sve ok i miris je standardan kao i hibrid as 160.Grejala se u pocetku dok sam davao manje (privikavanje na silazu zbog buraga) ali kako sam poceo standardnu potrosnju i skidanje 10-15cm dnevno prestala je sa grejanjem i sada je sve ok.
 
Nazad
Vrh