Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

11 April. Ne mozes verovati koliko je propao atar u zadnjih 15-20 dana. Kukuruzi su dokrajceni a ranija setva soje je sprzena. Suncokret iz zelene faze za 24 sata je sav zacrneo do 6% vlage.
 
Sejan je na 18 cm, 100 kg/kj MAP jesenas, 125 kg/kj urea, predsetveno... Predusev strnjika. Sejan 13.04. Prskan 4 puta: prvi put pre nicanja sa 2.5 l/kj total, Drugi put sa 0.25l/kj adenga + 0.15l/kj matona, treći put sa 0,8 l/kj nikogana, i četvrti put sa 1 l/kj laudisa... I sve bi ovo bilo džaba da nije bilo kiše kad je trebali, a moram biti objektivan ove godine kod nas je bili baš kad je trebalo...
 
Razmisljam debelo o tom hibridu dkc3623 za sledecu godinu...i do sada je uglavnom vecinski dekalb bio kod mene ali kasniji hibridi od fao 400 do fao 500...
 
To je fao 200 i da izmeri toliko sa tako malom vlagom,stvarno je onda extra hibrid bez obzira na tako malu grupu.
 
Ja ga sejem zadnje 4 godine... Naravno kava je godina takav je i on, ali meni je uvek ekstra bio i jako rano stigne... Žimama ga još, i nemora da hznači da će tako dobar da bude na ostalim njivama, i mene je ovde iznenadio...
 
Na drugim njivama moze samo bolji da bude,jedino ako je zbog Mirkove kontrolisane zakorovljenosti i zelenog djubriva tako dobro rodio...:haha:
 
Nazad
Vrh