Traktorske kose

Kako je voliš, a umalo ti glave došla ? ::namigivanje::

- - - - - - - - - -

Ne znam kakvu ti to Poljakinju imaš?
Izgleda da je to neka druga Poljakinja u odnosu na moju...
Kosio sam uslužno korov na utrinama koji je bio viši od kabine traktora, nekakve boce, za Mesnu Zajednicu, spalio sam kaiševe i nije posustala, a Vladimirec skoro pa uspela da ugasi...
Baš bih voleo da probam takvo nešto s tom (toliko hvaljenom) duplex....
Poljakinju sam imao 135 muka ziva
Pucale mi osovine, trube nosaci bubnjeva, otpadali bubnjevi, jednom mi zapne za kamen dok sam kosio, ona see zabaci nazad a kardan pukne I otkine sediste u fergusonu
Zlo od BOGA!!!!
Moras u Krug da kosis nema dizanja
Ona vristi svaki krticnjak dobijem u glavu zlo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja kosim sa ovom kad je vlazno i na brdu,dupleks,juce sam za 72 minuta pokosio 0.6ha sa tri litra benzina.Ne smeta joj ni polog ni krticnjaci a kosi vise nego savrseno.Imam i Fella bubnjaru od 165cm i ova dupleks kosi 10 puta bolje.Pride je prostre kao tepih i ne smeta joj ni prolaz kroz vec pokoseno jer nema prste,presijece sve kao sablja.Licno bih prije uzeo dupleks i za traktor ali otac ne da bubnjaru.

Sent from my A6 using Tapatalk
c9c0ee037d8b85b5ca86dc77d5ca50dd.jpg

Jeli moraš hodati za njom ili imaš neko sedište?
 
To onaj FIGARO BCS LAVERDA NA 3 TOCKA ko Zika I Milan
To see kod nas zove PATILO!!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Poljakinju sam imao 135 muka ziva
Pucale mi osovine, trube nosaci bubnjeva, otpadali bubnjevi, jednom mi zapne za kamen dok sam kosio, ona see zabaci nazad a kardan pukne I otkine sediste u fergusonu
Zlo od BOGA!!!!
Moras u Krug da kosis nema dizanja
Ona vristi svaki krticnjak dobijem u glavu zlo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Ma za imt533 cabrio i bočnu OLT te pitam?
Ona ti je naletela u glavu, beše li?
Sad čitam da te i Poljakinja mlatila u glavu?
Ne zaista, još si ti dobro i prošao, pitam se samo kako si uspeo da prodaš 135-cu za 250 evrića?
To si dobio, ili si morao da doplatiš da ode iz avlije?:haha:
Izvini, zaista, moram malko i ja da se našalim (možda radim to nakaradno, pa naopako ispadne), evo priznajem (al malo) da je ta duplex bolja od Poljakinje...
Ako ćete se bolje osećati...:cao:
 
Ma za imt533 cabrio i bočnu OLT te pitam?
Ona ti je naletela u glavu, beše li?
Sad čitam da te i Poljakinja mlatila u glavu?
Ne zaista, još si ti dobro i prošao, pitam se samo kako si uspeo da prodaš 135-cu za 250 evrića?
To si dobio, ili si morao da doplatiš da ode iz avlije?
Izvini, zaista, moram malko i ja da se našalim, evo priznajem (al malo) da je ta duplex bolja od Poljakinje...
Ako ćete se bolje osećati...:cao:
Bocnu sam popio u vugla jos uvek pamtim, I jednom mi zamalo prste odsekla dok sam je rasklapao
Poljakinja me izjedala polako kao DIJABETES
VICON jeste kao iz skepticke jame ali radi posao, polog
Zadnja olt ide ko metak

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Lepa je bila moja poljakinja na oko

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
To onaj FIGARO BCS LAVERDA NA 3 TOCKA ko Zika I Milan
To see kod nas zove PATILO!!!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Ovo kod mene je Rasant Super 10,duplex sa "tenkovskim" upravljanjem (zaista ima rjesenje pogona kao tenk ili buldozer,specijalni diferencijal koji je uvijek blokiran, kocenjem jedne strane on se odblokira a kocenjem obje kosa staje iako se kvacilo ne dira niti izbacuje iz brzine) ,tri brzine naprijed,jedna nazad.Za njom se hoda ali se upravlja sa dvije kocnice,nema dizanja niti treba ikakva snaga,moj sin od 6 godina je kosio sa njom. Kosi 180cm sirine,motor je MAG cisti benzin od 14KS. Kosio sam sa njom 2 hektara za dan nedavno, uopste nijr nikakvo patilo.Spomenuti Figaro,BCS o ostali su sasvim druga prica i nemaju nikakve veze sa Rasant kosama.Pogledaj cijene njihove u Austriji i Svajcarskoj pa ce ti sve biti jasno.Zna se za sta su diplex kose a za sta bubnjare.Svaka ima svoj posao i ulogu.

EDIT

Ona ima tzv.Cletrac diferencijal, laganim kočenjem može da se skreće jako lagano i u velikom radijusu a blokiranjem se skreće u mjestu.

tracked_04.gif


Juče sam pokosio 0,.6ha sa njom i potom još 0.6 sa traktorom i Fella bubnjarom od 165cm, prevelika trava bila za ovu duplex, zbog nosećeg rama ne može da "proguta" travu od preko 70-80cm. Traktorske duplex kose imaju pogon samo sa jedne strane pa im visina trave ništa ne znači.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nerazumem zasto clan dobrodol, clana milos.jovic ne smatra zemljakom?:off_topic:
Pod jedan: nismo zemljaci, niti ikako možemo biti...
U mom kraju zemljak ima vise znacenja a vezuje se i za ljude koji se bave poljoprivredom.
Koja bi bila realna cena za staru oltovu travaricu? Nije varena i u fabrickom je stanju (nista nije menjano ).


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
U mom kraju zemljak ima vise znacenja a vezuje se i za ljude koji se bave poljoprivredom.
Koja bi bila realna cena za staru oltovu travaricu? Nije varena i u fabrickom je stanju (nista nije menjano ).


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Verovatno zeli da naglasi da je Madjar:ppozdrav:
 
Idem sutra pogledati dve kosačice Sip, jedna od 165 cm dva bubnja i jedna od 185 cm sa tri bubnja,kojoj dajete prednost i na šta da obratim pažnju šta najčešće odlazi na njima?
 
Nazad
Vrh