Cena Pšenice rod 2018

@dejaaa

Kod koga je to konačna?
 
Kod nas u kraju 16dinara.
A za hektolitar ispod 70 cena je 15 dinara.
Cene su sa PDVom.
 
Da li su u obavezi otkupljivači svima da plaćaju pšenicu sa PDV-on ili ne? Kako ide procedura oko toga? Jel treba da sam i ja u sistemu PDV-a pa da tek onda i meni to plati?
u obavezi su da vam isplate PDV
nema posebne procedure, na svakoj fakturi mora biti iskazan PDV iznos.
verujem da je vama isplaćeno npr 16 din sa več obračunatim PDV-om.
 
Kod nas sam čuo 16,5 konačna.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ko bre da vozi pšenicu za Kinu? Pa mi od njih uvozimo luk, pasulj i ko zna šta još. Od to će da se ovajdimo kao od 1.000e po akciji :D
Kod nas konačna 17 za preko 74 hlebnost, vlaga ispod 13,9 i da u 1.000 zrna nema ni jedno proklijalo.
Meni su danas u zitomlinu našli 3zrna u uzorku od 2KG i ponudili mi 12,5din za 79,8 hlebnost i 12,9 vlaga. Znači vaćarenje.
Odem kod Žiće, a on mi kaže onako forumaški “platiću ti ovo tel-kel 16din”. :D
Izvadih se u zadnjem trenutku.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko bre da vozi pšenicu za Kinu? Pa mi od njih uvozimo luk, pasulj i ko zna šta još. Od to će da se ovajdimo kao od 1.000e po akciji :D
Kod nas konačna 17 za preko 74 hlebnost, vlaga ispod 13,9 i da u 1.000 zrna nema ni jedno proklijalo.
Meni su danas u zitomlinu našli 3zrna u uzorku od 2KG i ponudili mi 12,5din za 79,8 hlebnost i 12,9 vlaga. Znači vaćarenje.
Odem kod Žiće, a on mi kaže onako forumaški “platiću ti ovo tel-kel 16din”. :D
Izvadih se u zadnjem trenutku.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Koja kolicina je u pitanju?
 
Ne znam koliko, Imam dve prikolice ispod šupe. Ujutro vozim pa u povratku da skinem još 1,2ha preko puta Italijana, kod Andree.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni takodje u tri kg nasli dva klijava zrna i kaze Djole 12,5,a Zica uzeo jednu bez cene,samo vlagu merio i napisao 11%,koliko je i bilo,a dva vagona stoje kuci u prikolice jos uvek... Moram sutra da odnesm uzorak,koja sorta je kod tebe u pitanju?
 
Prvo bila 18, pa posle 17 , pa na kraju 16,5............Ako ovim tempom budu padale cene na kraju ce biti u negativnom zbiru........
 
....Moram sutra da odnesm uzorak,koja sorta je kod tebe u pitanju?

Ovo je bilo moje seme, prva reprodukcija čini mi se Simonide. Ovo ostalo mi je semenska, a ne sećam se koja je. Samo se sećam da sam kupio kod Neleta, tj kod Vlaste i to prva količina koja im stigla. Posejao sam bez volje iako sam je posle tretirao sekatorom i falkonom + neki insekticid, nađubrio propisno, prehranio i preko lista i sad mi muka kad se setim troškova + kombajn.

Žića je tamo uvek u 16h kad zatvaraju. Danas ga mnogi čekali i koliko sam video,pošto sam bio zadnji, nikom nije platio više od 12,5. Ako imaš gde da je čuvaš još 20-tak dana, sačuvaj je. Biće bolja cena jer će dotle znati šta da radi sa proklijalom.
Bio sam i u Glogovac, on hoće da primi na čuvanje ili za brašno i ne zagleda klice. Samo traži da je suva i ima propisnu hlebnost.
 
Kod nas dve zadruge se trkaju.Obe kazu da placaju vise od konkurencije.

Jedna od tih zadruga placala je repicu 38-38.5 dok ova druga 36.

Sad ova koja je placala repicu 38 din kazu da ce placati mozda i 18din.dok ova druga zakucala se na 17din.
 
Pa 30-40 % ukupnog roda će ići za stočnu ishranu.Prema tome iako je više posejano,opet je fali,a tako je bilo i prošle godine.
 
Nazad
Vrh