LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

CTX i 90E su imali nikasil cilindre. Mnogi su radili hilznovanje cilindara kad im je propao taj nikasil. Poslednja informacija sto znam je da Tomos fabrika moze da uradi reparaciju takvog cilindra ali kosta bas momacki. Kao sto sam procitao na prethodnim stranama: "Zadovoljstvo nema cenu"

Nije istina da Tomos kratko traje. Pored gresaka sa glavama sto je Brkin naveo, mnogi grese i sa procentom i kvalitetom ulja u gorivu. Znam slucajeve gde su smanjivali ulje da im motor ne dimi na malom gasu pa je poplavila klipnjaca zbog tog manjka.

Isto tako nije istina da 90E ima malo napravljenih. Ja imam par kompletnih masina sto 90E sto CTX i originalnih cilindara a i hilznovanih naknadno.

ATX cilindar je slican APN-u ali ima jednu prednost u odnosu na njega sto prenosni odnos ne moze da nadoknadi-obrtni moment. ATX ima specifican usisni kanal tako da motor bukvalno radi kao traktor, povlaci sa lera do odredjenih obrtaja i to je to. Koji od prenos da mu se stavi, on vuce ali nema obrtaja ma koji auspuh bio na njemu. I to smo naravno malo doradjivali.

K&N original filter ne morate traziti na stranim sajtovima. U Novom Sadu radi ovlasceni zastupnik sa sasvim pristupacnim cenama za originalne filtere. Mislim da sam ja kadgod placao 25 evra filter i nesto preko 10 evra je bio set za pranje i nauljivanje filtera.

Evo jednog cilindra od moje Zvecke:

2uohyfp.jpg
 
@brkin-sonta
Ја сам мислио да причамо о апенцу и томосовим мопедима и мотоциклима, а не о агрегатима за наменске машине. Нећемо сад ширити причу ваљда и на њих.
Почели смо причу од оног комплета да се угради на апенца, ја и даље тврдим да би краће трајао. Поготово ако на његов цилиндар ставиш 42 мм клип, дува на све стране чим се угреје и тако да је одмах фактички лош.
Најбољи и најдуготрајнији мотор од Томоса је апенац са 38 мм клипом (49 цм3) набријан или не....што више модификација на основном постављењу све краћи је век машине тј. радилице превасходно, ако ћемо још тачније онда лежаја, у доњој и горњој песници клипњаче (горњој није обавезно, пошто иде и са месинганом чауром у оригиналу) и радилице.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Sve je na kontra strani ko da je za engleze napravjen.Lanac je na desni,palenje ne desni,auspuh na levoj strani.
 
Обрати пажњу на натписе....слика је постављена као у огледалу.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Malo sam poradio na apencu,zahvaljujem se članu Brkin na nesebičnoj pomoći u savetima i delovima.
Detaljno rastavljen i očišćen,Stavljen novi klip i karike,dihtunzi,auspuh skraćen,nov karburator.Mnogo bolje povlači i startniji je nisam ga probao sa gasom do kraja samo na pola i prezadovoljan sam kad se malo razradi javljam utiske.
64188fc930d23f6606201edbdf3fa528.jpg
6439a87ccae63dc507f1d584d17ac0e5.jpg
16410d8d5e3d20e4894d99f27837fb7f.jpg
85d8157318fdf16ea400e825e159d9d2.jpg
d8bc66df65dd4c2e51888aa6104738d6.jpg
fa0ba112422df67df1e0a1397eeeb9ff.jpg
acdc0843f16b274e47efd43819e51b74.jpg
1ec4bc3f6edd160927c5558dde215b36.jpg
fc456ac3590aac738bd5067f15457e84.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Malo je ružan ovaj kofer ali sam morao da obezbedim mesto za keru.
 
Па да....ставио кофер а скинуо предњи фар....појачаваш тежину на задњем точку

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Drugari zna li neko gde ima ispravan polovni rezervoar za apn 6? Ne bih novu malu privredu a stari malo pusta gorivo kod slavinice.
 
Da li neko ima da proda polugu desne pedale sa APN4?

(vidi se na slici)

IMG_2121.jpg
 
Menjao sam sajlu gasa na mom APN4. Treba mi mala pomoć. Nisam obratio pažnju kako je stajala ona mala platnica u šiberu, da li je bila ispod prstena koji drži iglicu, ili iznad. I zašto ona uopšte služi? Da li da bude podloga za oprugu (u tom slučaju stoji iznad prstena koji drži iglicu), ili se sa njom dodatno šteluje visina iglice jer je njena debljina otprilike polovina rastojanja između dva žljeba na iglici? Ja sam je stavio ispod prstena koji drži iglicu, iglicu na drugi žljeb od gore i motor radi normalno.

(Dobro ne baš normalno jer mi je paljenje loše (radi motor trrrr umesto zzzz :osmeh: ), ali to nemam veze sa sajlom za gas. Kupio sam nov kondezator ali ne i platine jer kod nas mogu da nađem samo kineske a preporučili su mi da ih ne stavljam. Čim nabavim dobre platine srediću i to paljenje, mada ću verovatno kupiti neko drugo jer sam ovo izvadio iz automatika a sad hoću da ga vratim u njega kako bi i automatik osposobio.)
 
Prsten na iglici steluje glavni protok goriva kroz konusnu diznu i obicno je na 2 ili 3 zarezu. Sto se vise siri dizna za toliko spustas iglu nize i smanjujes potrosnju
 
@dukej
Изнад прстена иде платна, федер њу гура а не прстен за штеловање висине иглице. Иглицом штелујеш смешу, да ли ће бити сиромашнија или богатија смеша сагоревања.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Menjao sam sajlu gasa na mom APN4. Treba mi mala pomoć. Nisam obratio pažnju kako je stajala ona mala platnica u šiberu, da li je bila ispod prstena koji drži iglicu, ili iznad. I zašto ona uopšte služi? Da li da bude podloga za oprugu (u tom slučaju stoji iznad prstena koji drži iglicu), ili se sa njom dodatno šteluje visina iglice jer je njena debljina otprilike polovina rastojanja između dva žljeba na iglici? Ja sam je stavio ispod prstena koji drži iglicu, iglicu na drugi žljeb od gore i motor radi normalno.

Vićo, nije Dukej pitao za prten na iglici, već za onu malu platnu u šiberu (koliko shvatih)...
Imaš prsten, koji natakneš na iglicu i ima mala platna...
To izgleda ovako:

20180621_100311.jpg


E sad, raspored je sledeći...
Šiber, ubacuješ prsten sa iglicom, PLATNA, feder...
 
Ништа страшно, следећи пут кад будеш отварао, стави какао треба....ништа му неће фалити.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Imam jedno pitanje, u vezi Motins Automatik-a, kupljen je nov 1998, jako ocuvan, isao do sad bez problema, sad je doslo vreme i da se malo sredi. Razlog remonta je samo to sto nije imao snagu, ne povlaci najbolje, sa saugom upali iz prve. Zamenjen je novi klip sa karikama, svi dihtunzi, auspuh Laser, kocka neka izmedju karburatora i stubline, steze se sa 4 inbusa, svecica, filter vazduha prociscen. I dalje ista situacija, upali na pola gurble sa saugom, ali nema snagu, dok je pod saugom ima donekle snagu, ali bez sauga se odmah ugasi kad se doda gas.
Probao sam i karburator da zamenim od drugara @talianu, i jos uvek mu nema pomoci. Ako neko zna sta bi moglo da bude, bio bih mu zahvalan, bas mi je potreban za svakodnevno vozikanje.
 
Nazad
Vrh