Balirka

Nebude odresena nego sveze spagu od sledece bale kao kod clana joceTDuZ UI .Od toga je i krenula prica.Znaci kad sveze balu i drzi je na ploci pod uglom spadne prije vremena i onda sveze spagu od sledece bale sa ovim cvorom sto je u petljacu.
 
molio bih za pomoć, imam presu mf 124 i u poslednje vreme me zeza jedna strana kanapa.Primetio sam da je kanap odsecen preblizo cvora i da cvor nekako nije stegnut pa se jednostavno odveze, molio bih poznavaoce mf prese i sve dobre ljude za pomoć da mi kaze sta da radim i kako to da sredim, unapred hvala.
 
Ja sam imao problem sa presom, desi se da se bala razveže u tunelu ili kada je uzmete u ruke, isto tako ostane i kanap na sledecoj bali. Kada sam prilično zategao držač kanapa, problem je nestao. To se najčešće dešavalo kada su bale jače sabijene. Ja nemam škrge u tunelu, šta dobijam ako ih namontiram. Presa je Claas Markant 50.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Ja sam imao problem sa presom, desi se da se bala razveže u tunelu ili kada je uzmete u ruke, isto tako ostane i kanap na sledecoj bali. Kada sam prilično zategao držač kanapa, problem je nestao. To se najčešće dešavalo kada su bale jače sabijene. Ja nemam škrge u tunelu, šta dobijam ako ih namontiram. Presa je Claas Markant 50.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
To se desava kada na osovini koja okrece drzac kanapa stiftovi dobiju luft i i onda se okretac ne okrene dovoljno,pa.kada igla donese kanap,i jos kada je nabijena bala igla hoce da zadrhti i onda kanap upadne u kanal gde prolazi nozic i zamrsi kanap. Pa samim tim kada de kanap jako stegne kanap prolazi tik pored kanala. Kada stavis skrge,onda nece da ti krivi balu kada si u vecoj strani. Mada ti skrge i netrebaju.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Evo ga
0992c96d2cd31b92110e7e1cdd062f2e.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Može se stavit i na nazubljenu letvu na okidacu, poveže se sa oprugom i to je to.Tako je bilo kod mene na N.H

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
sta treba da dotegnem na klasovom vezacu da mi bolje steze cvor? ponekad se desi da se izvuce vanila iz cvora?
Sa desne strane petljaca ( lastinih usta ) ima sraf sa oprugom za kljuc 17. Tu dotezes jacinu cvora,ali mora i kanap da bude stegnut u vodilici. Pogledaj kako radi drugi vezac,pusti presu u rad,neka neko ubacuje seno a ti gledaj u oba vezaca i vidi da li ranije ili kasnije pusta cvor u odnosu na vezac koji ti je dobar izpetljaca.pa ces znati da li da stezes ili popustas sraf.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
sta treba da dotegnem na klasovom vezacu da mi bolje steze cvor? ponekad se desi da se izvuce vanila iz cvora?

to izbaci po jednu u 50 bala i to sa odredjenom vanilom ne sa svakom,ali me to nervira,a izbaci bas tako kao sto si rekao

Nemam presu, i ne razumem se u njih, nego čisto onako po nekad bacim pogled na ovu temu... Samo da primetim i napišem da mi je VANILA vrh!!! :osmeh:
 
Nazad
Vrh