Kupus -- opšta tema

Rano je za cenu.ja ove godine ocu prvi put da sadim kupus na oko 0.5 kj.uzimacu u futogu seme.na tu pvrsinu necu sejati nista pa tamo pocetkom jula
rasadjujem .
 
Rano je za cenu.ja ove godine ocu prvi put da sadim kupus na oko 0.5 kj.uzimacu u futogu seme.na tu pvrsinu necu sejati nista pa tamo pocetkom jula
rasadjujem .
Kako radi onaj sa piljarom kod vas,video sam jesenas da je imao dosta kupusa ispred,prodavao za kiseljenje?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Ja znam jednog na glavnoj ulici prodaje,ali taj u glavnom kupuje pa onda prodaje.Imam neki dogovor sa njim da ce uzimati od mene,i sa dve prodavnice isto imam dogovor.Ostatak ice na pijacu na dva tri mesta i od kuce koliko ode.Prvi put cu raditi sa kupusom,ako bude ista zarade onda sledece godine 1kj ako ne i vise,uz to malo karfiola.Od ratarstva vise nema vajde,pored mora jos nesto da se radi :ppozdrav:
 
Ja znam jednog na glavnoj ulici prodaje,ali taj u glavnom kupuje pa onda prodaje.Imam neki dogovor sa njim da ce uzimati od mene,i sa dve prodavnice isto imam dogovor.Ostatak ice na pijacu na dva tri mesta i od kuce koliko ode.Prvi put cu raditi sa kupusom,ako bude ista zarade onda sledece godine 1kj ako ne i vise,uz to malo karfiola.Od ratarstva vise nema vajde,pored mora jos nesto da se radi :ppozdrav:
Na njega sam i mislio,ima plastenike,ali trguje sve vise,kupus nije los,ako se ima trziste,karfiol je malo tezi za proizvodnju,i seme dosta skuplje.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Oko pola njive mi je u blagoj uvali i pojavljuje se barica kad su vece padavine ili sad kad se sneg topi. Da li ce to predstavljati problem kupusu?
 
Rano je za cenu.ja ove godine ocu prvi put da sadim kupus na oko 0.5 kj.uzimacu u futogu seme.na tu pvrsinu necu sejati nista pa tamo pocetkom jula
rasadjujem .

Bez sistema za navodnjavanje nemoj ni da pocinjes, drugarski savet. Cevi/Tifon Pumpa Bunar (Kanal-nece ljudi iz sela da kupuju znaju da je prljavo i zagadjeno sve, pogotovo sto ne znas sta ko moze da baci/prospe u kanal pa da se sav kupus osusi, brzo se procuje da se zaliva iz kanala - to moze da ide samo na veliko za BG tako sam ja bar radio nisam hteo u selu ni glavicu da prodam)

Oko pola njive mi je u blagoj uvali i pojavljuje se barica kad su vece padavine ili sad kad se sneg topi. Da li ce to predstavljati problem kupusu?

Ja tu ne bih sadio kupus, gde god stoji voda dugo tu je problem, i svi problemi sa bolestima i truljenjem odatle pocinju... Imam jedan cosak njive ~150m2 koji je nizi za oko 30-50cm nego cela njiva i kada se zaliva tu se sliva sva voda sto zemlja ne moze da odvuce bude uvek vode dubine oko 20cm, jednom sam rasadio tu kupus da vidim hoce preziveti toliku kolicinu vode, preziveo jeste, samo sto nije bilo glavica uopste i samo sam probleme tu imao, sada uvek taj cosak ostavljam prazan.
 
Pozdrav! Sadio bih ove godine kupus kad pokosim jecam. Na povrsinu oko pola jutra pa me zanima kada se sadi rasada i koji je kupus najbolje posaditi? I da li mi je bolje da razbacam stajnjak ili vestacko djubrivo?
 
Rasad kupusa,Bravo f 1 ,4 dinara komad,ako nekom treba
dafe8fb9c59364aac5d4a7d6a59f95ba.jpg
596f1ccea13dd615200039b0b62d2da2.jpg
ef0d804cbe426c4c416c1f78f10418b5.jpg


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko još neki insekticid što razbija beli leptirasti osim Tapekija?
Ove godine već 2 puta prskao kupusnjače a kao da nema efekta.Prošle godine 2 put prskao i bio sam miran cele godine,a ove .........bože sačuvaj
 
Nazad
Vrh