Balirka

Zasto mi kida kanap odmah iza cvora, ne desava se cesto ali nervira me kad vidim prosutu balu? Rs vezac.
 
Vjerovatno ti skidac ne skine kanap sa petljaca, pa kad pocne praviti novu balu prekine kanap.
Postoji nacin da se skidac priblizi petljacu da bolje skida ali ne mogu napamet reci.
Moze biti i da noz ne odreze kanap pa zbog toga ne skida dobro kanap sa petljaca.
 
Zasto mi kida kanap odmah iza cvora, ne desava se cesto ali nervira me kad vidim prosutu balu? Rs vezac.

Evo kako da priblizis skidac kanapa glavi vezaca, ako ovde ima veceg zazora nego sto je propisano lose skida kanap. A skidanje i secenje kanapa je mnogo bitno kod svih vezaca i nosi bar 50% problema sa losim vezivanjem.https://youtu.be/_w651I7jcYw
 
Skidace sam gledao i malo jos nakucao cekicem da pridje da lize kljun mada nije bio daleko mozda pola mm ili mm. Levi je bio vise udaljen a nikad ne masi, ali videcemo sad kako ide.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Pogledaj elasticnu civiju, ili sto bi rekli stift, na zupcaniku koji pogoni drzac kanapa. Mozda je napukao, najlakse ti je provjeriti tako sto otpustis drzac kljuc 22, zatim jednom rukom fixiraj zupcanik, a drugom probaj uvrtati pecurku drzaca lijevo-desno, ne smije imati lufta ni malo. Taj stift zna da pukne uzduzno, pa drzac ne odradi svoj pun ciklus od 180 stepeni.
To je sve u redu...nozic sam naostrio pa cemo sada videti...

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
presa je class markant 50. Veze balu ali na svakoj petoj-sestoj sa leve strane na cvoricu ostaje kanap koji bi trebao da veze sl balu. I onda sl bala izlazi nevezana sa te strane.kao da ne odsece oba kanapa...tako mi izgleda...

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
To ti je do onih zadržača kanapa na stolu bar je kod velgera tako. Spadne kanap prije nego ga skidač skine i onda povuče kanap od sledeće bale.
 
Odakle na welgeru skidac kanapa :) Mislim na one dole na stolu što stoje ispod onih žica ako sam ih pravilno nazvao_One kuke što skidaju kanap iza onih opruga žica ili kako se već zovu

- - - - - - - - - -

https://scontent.fsjj2-1.fna.fbcdn....=ca5d6e6d7cc2a3e1f52d6522477e842f&oe=5B7F4B47 mislim na ovo
Ne skidaju oni kanap, to su dodavaci ( ako mislis na polumesece)

Kad igle dodju u gmt , ti polumeseci stisnu spagu sto su igle donele sa onim krajem sto drzi hvatac, kad ih stisne zajedno petljac hvata obe spage i veze .

Spaga sa petljaca sama spada kad je druga bala isteruje, nema nikakav skidac

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dobro nisam znao da ih tako zovete al uglavnom je problem sto kanap spadne prije nego sto odrade polumjeseci.To se narocito desava u vecoj masi i onda kanap sa sledece bale povuce i sveze sa balom koja izlazi.
 
Ako je tako dotegni držač kanapa za pola kruga i gas.Proces ponavljaj sve dok se problem ne reši a moguće da će i sa jednim dotezanjem proraditi.
 
Ne znam kako on moze da spadne ako su zice ok ? Meni se to jos nikad nije desilo

To jedna spaga zavezana za drugu balu moze samo nozic da bude problem, ne odsece je

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Može da se desi da ne skine sa petljača pa zbog toga budu ili 2 ili pokida.Ako je tako problem je u ploči ispod petljača koja dobije kanalić za koji zapinje vezivo i pravi problem.
 
Može da se desi da ne skine sa petljača pa zbog toga budu ili 2 ili pokida.Ako je tako problem je u ploči ispod petljača koja dobije kanalić za koji zapinje vezivo i pravi problem.
Tako je , ploca ona sto je ispod petljaca pod uglom , ima ona kukica zavarena na nju.

Hoce isto da kida ako se usece spaga i na jezicak od petljaca napravi malo ulubljenje i nece da sklizne pa nekad kida

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh