Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prva kisa posle duuuugog vremena. Ako se to moze nazvati kisom 2l. Veceras poslednja sansa.
 
Grad Kragujevac, po zvanicnom podatku dobio 30 litara kise preko jakog pljuska. Kod mene u selu najvise 10ak litara, ali verujem da ce vlaga sici i da ce kukuruz da nikne. Veceras mozda bude i vise.

Nisam merio, ali je u vocnjaku mokra zemlja nekih 5-6cm

 
Nocas jos nesto palo, odokativno mozda do 10 litara, ima finih bara na makadamu, kada bi htjela jos danas ponoviti.....
 
Kod mene kući od jutros 2litre ali zato je atar prema auto putu dobio odličnu kišu otprilike 8-9-10 litara, plusak je trajao jedno 15 minuta.
 
Kako je to ovog meseca rasporedjeno po atarima, neki dan 4l a nocos 7, nevredi moracemo i mi Voganjci poceti kukati.
 
Kuva se nesto gadno. Oko mog sela barem 10ak raketa ispaljeno.
bfffb608ea9541a11509262b2e8e3637.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
I do mene stigao taj oblak bas ne napadala nisam isao do meraca da pogledam koliko je palo a mislim da je 30+ odokativno.Bilo je i grada ali sitan nista strasno...
 
Ovo je samo predigra, predfrontalni razvoji.

Čeka se glavna stvar, sistem koji će se razviti na moru na jugu Jadrana. Koliko dugo ga samo čekamo !!!

Banat u centru pažnje, posebno rumunski deo. Tamo će za 12h pasti i do 120litara kiše ! I naš Banat će naravno proći veoma dobro, posebno Vršac i okolina, onda istok Srbije itd..
 
Kod mene danas sunčano. Noćas/jutros je palo 3 litre. Sa jučerašnjih 6l, to je ukupno 9 litri. Očekivao sam više od ovog ciklona...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh