Trimeri

@zidar, ipak je 135R kućna mašina za povremenu upotrebu, dok je 535RXT profesionalna motorna kosa. Tako da malo manja udobnost, prilikom upotrebe, ne treba da te čudi.
Za 135R sam ranije izračunao 0,83 l/h, a ti si, vidim, dobio još i bolje rezultate. To je svakako odlična potrošnja.

U svakom slučaju, neka je sa srećom kupovina trimera i da te i dugo posluži. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Купио сам Villager bc 2700 xce који одмах не ради како треба, не прима гас након пар минута рада. Потрошио сам један резервоар за разрађивање, проблем се није тада испољио, јер нисам давао пун гас. Када сам намонтирао главу са струном и почео да косим након пар минута није хтео да прима гас.
Пробао сам са отвореним чепом, мало лепо ради, па опет не прима гас. Мислио сам да је проблем до тегића са филтером за гориво који се некско заглавио тако да је отвором био у горњем делу резервоара, али и када сам га спустио доле иста прича. Деси се и да се сам угаси...
Занимљиво да лепо прима гас када се окрене наопако. Али и то неће увек. Користио сам Стилово уље, 1:40. За тих пар минута док ради, лепо коси, има снаге на претек.
Шта рећи, мени посао стоји, воћњаци и окућница непокошени, а нов тример мора на рекламацију и то ћу вероватно морати сам да га возим у други град, пошто овде нема сервиса. Вероватно је проблем са доводом горива или карбуратором, који могу решити у овдашњем сервису сутра, али због гаранције морам у овлашћени сервис.
Ja sam skoro kupio Villager 1250 u BOS shop na Jasickom putu, rece mi prodavac da ako nesto zeza nista ne cackam nego odmah kod njih da donesem, e sad da li su ovlasceni serviseri ne znam ali nema logike da ga ti nosis vec predaj tamo gde si kupio pa neka ga oni salju
 
Купио сам га у Нишу, доставили су ми курирском службом, морао бих исто тако да шаљем, лакше ми је да одем до Параћина рецимо. Бос је заступник Вилаџера, нема сервис. Видећу још данас, можда може негде овде да се преда.
 
@zidar, ipak je 135R kućna mašina za povremenu upotrebu, dok je 535RXT profesionalna motorna kosa. Tako da malo manja udobnost, prilikom upotrebe, ne treba da te čudi.
Za 135R sam ranije izračunao 0,83 l/h, a ti si, vidim, dobio još i bolje rezultate. To je svakako odlična potrošnja.

U svakom slučaju, neka je sa srećom kupovina trimera i da te i dugo posluži. :ppozdrav:

Hvala na lijepim zeljama.

Jeste, 135 je deklarisan kao trimer za vlasnike imanja/ranceva, dakle osobe koje imaju sa barataju sa, hajde da kazemo 4 do 10 hiljada kvadrata... Svejedno, odradio je blok od 3+h na otvorenom polju i na punom gasu, potom 1 h pauza dok sam rjesio banke i neka cuda, a zatim blok od 4h. Pauza koliko treba covjeku da naspe gorivo, bez pregrijavanja, bez simptoma gubitka snage uzrokovane pregrijavanjem. Za mene je to sasvim dovoljno profesionalno - mogu se uzdati da ce gurati cijeli radni dan bez izvoljevanja. Radio sam jedan velik plac sa 535rx, i nema razlike u performansama rezanja, za RXT vjerujem da je ipak opaka zvjercica, ali mi cjenovna razlika od skoro 180 eura nije dozvoljavala taj iskorak.

Malo sam zeznuo racun - fs350 sa nozem i glavom, je kostao svega 15 eu skuplje od 535rxt sa nozem glavom i onim X najboljim uprtacima. Stoga bih sigurno bio pazario FS da sam planirao dici igru na visi nivo.
 
Купио сам га у Нишу, доставили су ми курирском службом, морао бих исто тако да шаљем, лакше ми је да одем до Параћина рецимо. Бос је заступник Вилаџера, нема сервис. Видећу још данас, можда може негде овде да се преда.
Druže možda je glupo ali da li si vratio ručicu za sauh na dole kad si upalio masinu?

Ma koliko glupo zvučalo dešava se i to da se zaboravi vratiti skroz ili do pola i eto problema (desilo se jednom ).
 
Meni se često desi da prilikom potezanja zakačim polugicu i pomjerim u neki međupoložaj (pogotovo ako rukavive nisu knap na ruku), a jednom je grana u nekom šiblju zapela i pomjerila dovoljno da se uguši. Glupost, ali kad se prvi put desilo nije mi bilo svejedno.
 
Druže možda je glupo ali da li si vratio ručicu za sauh na dole kad si upalio masinu?

Ma koliko glupo zvučalo dešava se i to da se zaboravi vratiti skroz ili do pola i eto problema (desilo se jednom ).

Јесам, наравно. Нема ручице, лептир прекидач. Он се и сам врати када се да гас.
Проблем је чудан, јер неко време ради како треба. У таквим нејасним случајевима може бити свашта.
 
Нисам, у гаранцији је, видеће се ако чачкам. Свећица је испод пластичног поклопца који је ушрафљен оним црним торакс шрафовима.
 
Нисам, у гаранцији је, видеће се ако чачкам. Свећица је испод пластичног поклопца који је ушрафљен оним црним торакс шрафовима.
SLOBODNO GA ČAČKAJ !!!!
S "garancijom" možeš da se ubrišeš !!!!
Moj trimer je u garanciji i danas ga odneo u servis, malopre javili, navodno, otišle membrane na karburatoru i to je POTROŠAN MATERIJAL i ne spada pod garanciju !!!
Da platim opravku !!!
Kategorički sam odbio i rekao da ću doći po trimer i da ću ih "nahvaliti" gde god budem stigao i evo, održavam obećanje !!!

- - - - - - - - - -

Skuplje mi izađe gorivo tamo-vamo nego da kupim ceo nov karburator i nabacim ga na trimer !!!
J.bala ih garancija !!!
A je....š i mene kad sam "pao" na tu foru (čitaj:marketinški trik)...
 
Погледао сам свећицу, доста је гарава и мокра. Баца варницу. Нема добро сагоревање, могуће да нешто у систему струје није добро. Сутра ћу је заменити и пробати.
 
Cini mi se da karburator nije rastelovan vec nije podesen od strane trgovca kada su mu ga poslali.

zombie_666@ Hvala na detaljnom odgovoru, koliko sam razumeo da scarlet i dvokraki noz okrenut na dole (ne znam kako se zove) treba da bude sastavni deo opreme za trimer pored trimi glave i trokrakog noza.

Zanima me da li je zaista potrebno koristiti metalni stitnik za cirkular i za dvokraki pomenuti noz da li se koristi stitnik isto kao za trokraki noz ili se koristi bez stitnika?

zidar@ u zdravlju, radu i veselju da te sluzi.

Potreban mi je jedan savet, kako da odsrafim onu mrezicu na auspuhu (H535RXT), nikako nece sraf da mrdne, prskano i sa wd-40.
 
Probaj dok je zegrejan.
Hvala,nije mi palo napamet, probacu kada budem kosio.

Ja kolko znam trgovac ni ne steluje karburator. Barem je tako bilo kad sam ja kupovao. Otisao covek u magacin,izvadio trimer iz neotpakovane kutije i dao mi.
Kada sam ja kupovao, isto doneo kutiju, otpakovao, sve povezao, sipao gorivo upalio da radi na leru neko vreme (10-15 min) i povremeno dodavao gas, postelovao karburator (imao onaj merac broja obrtaja), posle je kod mene radio na leru dok nije potrosio taj rezervoar uz dodavanje povremeno gasa, takvo je moje iskustvo. Doduse kupio sam kod servisera.
 
Погледао сам свећицу, доста је гарава и мокра. Баца варницу. Нема добро сагоревање, могуће да нешто у систему струје није добро. Сутра ћу је заменити и пробати.
U garanciji ako je mašina, je ne bih dirao ništa. Ne znam odakle si ali neko pravilo kad kupuješ neku stvar kod nekog malog trgovca tu odmah neki problema. Ja np odmah nosim u neki veći servis a trgovca kod kojeg sam kupio zaobilazim nebitno da li popravlja ili ne. A ako neko počne praviti probleme e onda kreće srpski inat. Pa malo pripretim sa tužbama i ujakom iz inspekcija itd.
Nedaj se, pa nisi dao 30000 din da bi dobio neispravnu mašinu...
 
Nazad
Vrh