Rolo balirka.

Marko claas 46 bi trebao imati mehanicko zakljucavanje komore. A za malo jace od 5000 sam uzeo Rp200 novi tip valjaka, rampa, centralno podmazivanje, vzivanje na taster, dva kanapa.
 
Nijedan claas nema zakljucavanje komore.

Za 3500 imas da biras,sistem letva lanac,krone kr 130 i mnogo italijanskih presa ne tako zvucnih imena koje su bolje od velgera i claasa.Velger i claas su kod nas na glasu zbog malih kockica ali im rol nisu tako dobre

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
42 farmer ima. A sa sistemom letva lanac za te novce jedva mozes naci neku u losijem stanju a o opremi da ne pricam. Takodje one znaju biti jeftine u startu a kroz odrzavanje se izjednace sa skupljima. Kod mene u selu ima oko 15-20 rp12 i nisam cuo da se neko zali na njih.
 
42 farmer ima. A sa sistemom letva lanac za te novce jedva mozes naci neku u losijem stanju a o opremi da ne pricam. Takodje one znaju biti jeftine u startu a kroz odrzavanje se izjednace sa skupljima. Kod mene u selu ima oko 15-20 rp12 i nisam cuo da se neko zali na njih.
Prosetaj malo po placevima pa vidi cene a ti sto se nezale nisu bolje probali

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
A presa AROBALE 1212 u crvenoj boji je ustvari claas 42 i jeftinija je barem 500 e u srbiji ako ne i vise od prese u zelenoj boji

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Prosetaj malo po placevima pa vidi cene a ti sto se nezale nisu bolje probali

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока

Pre mesec dana sam bio u Bogaticu, a juce Krusevac, V. Siljigovac, Kaonik, Belasica, Razanj, Pojate, Varvarin, Bacina, Katun. Tako da sam dobro informisan sa ponudom balirki i njihovim cenama. Tu Krone kr 130 za koju si rekao da je 3500e, mozda se moze kupiti u Francuskoj ili Poljskoj a ovde im je cena za predhodnu seriju Kr 125 za krs stanje oko 4500e a za super stanje od5000e, bez sirokog pikapa.

- - - - - - - - - -

Sad sam proverio u katalogu ni 42 nema fabricko zakljucavanje komore,jedino ako vlasnik nije pravio sam

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока

Sto se ovoga tice proveri malo bolje u katalogu, ako si uopste i gledao, jer Claas 42 farmer ima fabricko mehanicko zakljucavanje, a isto vazi i za crveni model koji si spomenuo Arobale1212. To sam se licno uverio na vise masina. A mozes potraziti i po internetu na slikama i video snimcima. Male su sanse da je na svakoj na trzistu koja se prodaje neko prepravljao i stavljao identicno zakljucavanje.


watch



- - - - - - - - - -

Sto se Welger Rp 12 modela tice smatram da je za prosecnog domacina sa ogranicenim finansijskim mogucnostima koji godisnje uradi 200 bala, to naj bolja kupovina. Moze se naci od 3500e u pristojnom stanju. Presa gotovo bez odrzavanja, samo redovno podmazivanje i zamena lezaja koji jako dugo mogu trajati. Presa bez elektronike, sa odlicno resenim sistemom vezivanja na kanap koji su mnoge druge prese preuzele. Mane su joj mali pikap, i za optimalan rad i sabijenost bale snaga od 80ks. Kod mene ih uglavnom vuku traktori od 60 ks sto je za nju nedovoljno jer motori su previse optereceni ali opet bala bude solidno sabijena. Rp 12 je model koji se poceo proizvoditi pocetkom 80-ih godina tako da je nemoguce da nije nista proizvedeno bolje od njega za 40 godina.Sa trenutnom situacijom u poljoprivredi proseca poljoprivrednik jedva moze prikrpiti novca i za nju.

Letva lanac je dobar sistem ali jedini nedostatak je skup remont. Cena lanaca i precagi je visoka i plus samo na precage ide 72kom lezaja.

Prema tome svako ko ima presu mladju od 10godina, lako je da drzi predavanje nekome ko nema para za bolje, ni uslova da ulaze novac u sezoni u nove kaise i sl.

Sto rece neko ovde na forumu kada su poceli da ga prozivaju, jer je uzeo traktor od 30 godina, "dajte vi meni 40 000e pa da vidite sta cu da vozim".
 
Poslednja izmena:
Pre mesec dana sam bio u Bogaticu, a juce Krusevac, V. Siljigovac, Kaonik, Belasica, Razanj, Pojate, Varvarin, Bacina, Katun. Tako da sam dobro informisan sa ponudom balirki i njihovim cenama. Tu Krone kr 130 za koju si rekao da je 3500e, mozda se moze kupiti u Francuskoj ili Poljskoj a ovde im je cena za predhodnu seriju Kr 125 za krs stanje oko 4500e a za super stanje do 5000e, bez sirokog pikapa.

- - - - - - - - - -



Sto se ovoga tice proveri malo bolje u katalogu, ako si uopste i gledao, jer Claas 42 farmer ima fabricko mehanicko zakljucavanje, a isto vazi i za crveni model koji si spomenuo Arobale1212. To sam se licno uverio na vise masina. A mozes potraziti i po internetu na slikama i video snimcima. Male su sanse da je na svakoj na trzistu koja se prodaje neko prepravljao i stavljao identicno zakljucavanje.


watch



- - - - - - - - - -

Sto se Welger Rp 12 modela tice smatram da je za prosecnog domacina sa ogranicenim finansijskim mogucnostima koji godisnje uradi 200 bala, to naj bolja kupovina. Moze se naci od 3500e u pristojnom stanju. Presa gotovo bez odrzavanja, samo redovno podmazivanje i zamena lezaja koji jako dugo mogu trajati. Presa bez elektronike, sa odlicno resenim sistemom vezivanja na kanap koji su mnoge druge prese preuzele. Mane su joj mali pikap, i za optimalan rad i sabijenost bale snaga od 80ks. Kod mene ih uglavnom vuku traktori od 60 ks sto je za nju nedovoljno jer motori su previse optereceni ali opet bala bude solidno sabijena. Rp 12 je model koji se poceo proizvoditi pocetkom 80-ih godina tako da je nemoguce da nije nista proizvedeno bolje od njega za 40 godina.Sa trenutnom situacijom u poljoprivredi proseca poljoprivrednik jedva moze prikrpiti novca i za nju.

Letva lanac je dobar sistem ali jedini nedostatak je skup remont. Cena lanaca i precagi je visoka i plus samo na precage ide 72kom lezaja.

Prema tome svako ko ima presu mladju od 10godina, lako je da drzi predavanje nekome ko nema para za bolje, ni uslova da ulaze novac u sezoni u nove kaise i sl.

Sto rece neko ovde na forumu kada su poceli da ga prozivaju, jer je uzeo traktor od 30 godina, "dajte vi meni 40 000e pa da vidite sta cu da vozim".

Pre mesec dana sam bio u Bogaticu, a juce Krusevac, V. Siljigovac, Kaonik, Belasica, Razanj, Pojate, Varvarin, Bacina, Katun. Tako da sam dobro informisan sa ponudom balirki i njihovim cenama. Tu Krone kr 130 za koju si rekao da je 3500e, mozda se moze kupiti u Francuskoj ili Poljskoj a ovde im je cena za predhodnu seriju Kr 125 za krs stanje oko 4500e a za super stanje do 5000e, bez sirokog pikapa.

- - - - - - - - - -



Sto se ovoga tice proveri malo bolje u katalogu, ako si uopste i gledao, jer Claas 42 farmer ima fabricko mehanicko zakljucavanje, a isto vazi i za crveni model koji si spomenuo Arobale1212. To sam se licno uverio na vise masina. A mozes potraziti i po internetu na slikama i video snimcima. Male su sanse da je na svakoj na trzistu koja se prodaje neko prepravljao i stavljao identicno zakljucavanje.




Model 42farmer nepostoji u claas katalogu samo 42 pa je to verovatno razlika izmedju njih.a iskreno nisam ih puno zagledao jer me nezanimaju toliko .Sad sam naucio nesto novo.hvala na tome


A sto se tice cena to sto traze i prodajna je velika razlika.Vi se drzite proseka i cekajte da vam neko da 40000 pa da nesto kupite.....

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Onda vam verovatno katalog ne valja. Jedina presa Claas 42 koju sam nasao na internetu a da nije model farmer a i ona ima mehanicko zakljucavanje komore. Imas i link sa ostalim slikama.

https://sprzedajemy.pl/claas-rollant-42-farmer-zarnowiec-2-e30984-nr47179442




claas-rollant-42-farmer-claas-394773537.jpg



Na kraju krajeva nije ni vazno. U svakom slucaju zahvaljujem vam se na iznosenju vaseg misljenja i pomoci u vezi ove prese. Ovo sto ste napisali o radu balirke prenecu prijatelju a na njemu je svakako da odluci da li ce je kupiti. :ppozdrav:
 
Kolega ima ovakvu klasovu i goni je sa imt 560.Malo nejek traktor za ovu presu.Kvara nije imo nikad,ako se ne racuna sto hoce ponekad da mu skine lanac sa valjaka.
 
Mi imamo klas rolant 44sp i lepo radi sa rakulom 65 a kad se zakaci na mf 6160 oce da poleti

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kolege,treba mi jedna pomoc,treba da kupim rol presu,ali nemam iskustva sa njom,da li mi mozete preporuciti neki model? Na sta treba da obratim paznju?koje su bolje bolje na kaiseve ili valjke? Treba mi za presovanje slame i kukuruzovine
 
radim remont na blaheshot 220 (welger rp 12) sve valjke poskidao sa one strane gde nije pogon sve su lezajevi 6207 es zakrivljen lezaj zatvoren plastikom uzeo sam zkl oko 500 din komad a sa druge strane gde su lancanici 6208 i na pogonima i krajnjim zaupcanicima 6210 isto es zakrivljen lezaj zatvoren plastikom ,6208 sam nasao zkl i fkl 1000 din komad a 6210 sam uzeo fag 2530 din komad ,uglavno stari lezajevi na njoj su ili se raspao ali uglavnom zapekli narocito ona strana gde nema pogona
 
Kolege,treba mi jedna pomoc,treba da kupim rol presu,ali nemam iskustva sa njom,da li mi mozete preporuciti neki model? Na sta treba da obratim paznju?koje su bolje bolje na kaiseve ili valjke? Treba mi za presovanje slame i kukuruzovine

Koliko para si spreman dati,kaišarka pravi tvrdje i teže bale ,rolka lakše sve zavisi od tvojih potreba i šta ćeš raditi.
 
Interesuje me, ako mi neko moze pomoci. Imam balirku Wolagri Columbia R12. Letva lanac sistem, dobra presa. Ali nemam resetku na pick-apu i sada nzm koliko treba da se napravi, jer mi letve prebace suvu masu, ne udje u komoru i moram polako ici. I da li neko prodaje tako nesto ili da li zna kako treba izgledati i koliko su dugacek. hvala :D
 
Nazad
Vrh