Ograđivanje voćnjaka

imam i ja istu takvu, fi 100 je burgija, a pre 2 god je bila oko 25000. Zavrsava posao iako nije profi alat :ppozdrav:
izbusila je 800 rupa i otplatila se!!!
 
Evo je moja busilica, kostala me 50e.
Iskoristio sam utovarivac za djbar a ostalo sam nabudzio sam. Vazno je da sluzi.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vEUcf8H5ye0[/youtube]
 
Ja sam je platio sa 2 burgije 400 eura.Uz busilicu dobijes burgiju f100,ja sam jos kupio f160 burgiju posebno i ona je oko 90 eura.Busim uglavnom sa f160 i ok je,a u dubinu moze max 60-65 cm,ja sam busio 50 cm.
 
a sto se tice stubova,zasto mora da budu betonski stubovi kada to kosta 550 din po kom.zasto ne moze profilne cevi od 5/4 sa 2.5mm zidom to kosta 680 din od 6 metara a od jednog mozes napraviti 2 komada i jos malo ti ostane,a one parcade mozes zavariti pa koristiti za naslon.ja sam spremio dosad 150 kom stobova tako upola cene
a dali neko ima broj telefona gde je najjeftinije zica za ogradu posto meni treba oko 1 km
 
U Beogradu Petrovcicu covek pravi(plete)zicu ne znam tacno koja je cena,ako ti se isplati. ::novac::
 
vosi je napisao(la):
a koliko treba da se ostavi prostora sa komsijine strane?da li me neko razume?

Cuo sam od ljudi da treba da se ostavi pola metra(mada nigde u zakonu nepise-informacija od geometra) jer ako te tuzi komsija izgubices na sudu,tj svaki sud ce da te obori ako se neuvuces sa ogardom pola metar.
 
Rekli su da moze tacno na medju da se stavi ograda no ja sam uvukao 50cm kada sam ogradjivao, taj metar mi bas puno ne znaci a mogu imati problema posle
 
koliko bi kostala zica po duznom metru tj kvadratu najpovoljnije sto se moze naci i ako znate ostavite broj telefona :cao: :ppozdrav:
 
Evo ujedno da odgovorim Vosi-ju i Daliboru sutra bi trebalo boze zdravlja da idem za petrovcic pa cu ujedno svratiti da nabavim telefon mada sam ga imao ali ne znam gde mi je.
Sto se tice medje i mene bas zanima kako to ide,inace se bavim gradjevinom pa znam neka pravila iz nje ali ovde se pominje nesto drugo.
Kad se radi kuca po starom je kuca trebala biti odvojena od komsije oko0.80cm po novom ide metar metar ipo kako ko odvoji,sto se tice platna zidane ograde ona ide tacno na sredini medje,zicana ograda znam da stubovi idu sa tvoje strane medje onaj ko ih postavlja a zica mu dodje tacno na medji (liniji placa) :zli: tako da ispada kao da je stavljao ogradu jos je za debljinu stubova u plusu.
 
Sve u vezi ogradjivanja vocnjaka mozete se raspitati na broj 063/8914-362.Stubovi,zica,busenje rupa...
 
Ja sam ogradio 2 jutra za kajsije,najjeftinija zica je bila u tehnometalu u Novom Sadu,88,oo kvadrat a stubove sam placao 480 din u Kacu!Neki lik mi trazio 8 eur po duznom metru,sve njegovo i to bi me izaslo preko 7000 eura!Odem na najlon pijacu,kupim kinesku busilicu slicnu kao sto je neko vec pokazao na forumu,platio je 250 eur i sam sve izbusio.Na vojnom otpadu nasao daljinomer koji se koristio u vojsci,udario pravac pod konac i pozvao par drugara.Za dva dana sve gotovo osim zatezne.Kostalo me jagnje i prase ali u dzepu ostalo 3000 eura!Slobodno kupite taj busac,video sam da ga ima i u Lombardiniju u N. Sadu,oko 24ooo din.Ja sam moj posle busenja rupa prodao u Indjiju za 150 eur.Za 400 stubova nije se ni nakasljala a potrosila oko 5 litara goriva.Najbolji je promer od120mm jer stane okolo peska,malo zalijes i nabijes i stoji cvrsto!U promer 100mm tesko ulazi stub,povlaci sa sobom zemlju pa je malo teze ali moze i tako.Uz busilicu sam dobio svrdlo od 100mm,120mm,200mm!
 
Sto se tice rupa mozda je najednostavnije rucno kopati recimo dvojica prosecno jakih moze 100 rupa dnevno da iskopa sve sa pauzama na 50 cm dubine. Kada sam prosle godine mozgao sta i kako platiti ili sta pozajmio sam jednu benzinku koja nije mogla da iskopa ni jednu rupu sa litrom goriva ( verovatno je burgija bila tupa ) jedan clan foruma mi je ponudio svoju ali mi je bilo dosta daleko da idem po nju i vreme isteklo ,posto sam radio samo vikendom zbog drugih obaveza, uzeli asove nas dvojica i za jedan ipo dan iskopali sve rupe ( bilo izuzetno suvo i tvrdo tada ). Malo ojacaju bicepsi i leptiri i 15000 u dzepu za borer ili da se da drugom da izbusi.
 
Kada kopas rupe rucno asovom malo ih razglavis vise,ipak busilica je najbolja taman ima mesta da stane stub i da se pomeri malo levo-desno,napred-nazad ali nema svako busilicu.Naj jefitinije ogradjivanje svog vocnjaka je da sve sam radis :haha: naravno sve sto mozes.
 
Nazad
Vrh