Trimeri

Ja sam jesenas uzeo novi olo mac 746-T, 2,5ks 45cc i 8,1 kg, mocna masina dobra ledja i nebrini. Nisam puno radio sa njim za sada ok. Start je lagan hladan ili vruc, potrosnja u skadu sa snagom.:osmeh:
I ja nesto slicno nisanim za mene ako ne ove onda iduce pada sigurno.
 
Molio bi za pomoć upućenijih. Kum mi ima trimer Flora-best što je u stvari neki Einhel. "Slučajno" je potrgao pogonsku sajlu koja je iz dva komada jer se cev rastavlja po sredini i sad ne može nigdje naći da kupim novu. Donja je 71 cm a za gornju nisam siguran. Pomagajte trava raste.
 
Drugari, sutra ako Bog da planiram da prvi put kosim trokrakim nozem neko klasalo zelje. Imam trimer Villager BC2100XC.
Interesuje me zatezanje onog srafa za pricvrscivanje reznog alata. Da li se i on zategne malo, pa se po pokretanju alata sam zategne koliko treba sam od sebe kao i glava sa silkom? Ili ne? Koliko zategnuti kljucem taj sraf?
 
Zategni ga normalno kljucem,ne pritezati,vec majstorski receno "normalno",za vreme rada,nije ti uopste potreban pun gas,ali videcas to i sam.
 
Koliko mozes rukom toliko ga zategni i ne boj se mislim da bese levi navoj a glava se okrece suprotno i nikad se nece odviti . Obavezno koristi stitnik polumesec i pazi noz od kamenja .Pozdrav
 
Hvala na pomoci! Zategnucu kljucem onako osrednje, da ne preterujem. Planiram da kosim nekih 15ak cm iznad tla, za svaki slucaj. Nisam bas nesto vest sa nozem. Kosio sam samo jednom sa njim, i to onim fs 350 sto sam pozajmljivao ranije od kuma. Kosio kod babe u bastu. Ona pobola neke staklene flase da tera krtice. Korov ogroman, ja zapeo, kad je to udarilo, tj noz u flasu, flasa se razletela kao kad iscepate sijalicu u beton. Srecom ni parcence me nije okrznulo Bogu hvala. Zato sad uvek imam dozu straha kad radim sa trimerom.
A kosio sam jednom silkom, isto ti stuhlom, puknut malo stitnik, ja mozak u bermudama. Bacila struna parce stakla, i recnu me sa unutrasnje strane kolena sa strane nekako. Mali rez, nisam ni osetio. Imao sam cizme. Vidim ja mokro mi nesto, dal sam se toliko oznoio? Provaljujete sta je to mokro...
Sreca u selu bese radni dan za ambulantu. Previli su me odmah, posekotina nekih 1cm ali zakacila neki krvni sud. Ostao mi i oziljak. To je kadse silite da radite sto vise. Bese vrucina velika, rekoh da pozurim da sto pre vratim coveku trimer.
Zato sam i kupio ovaj Bogu hvala! Po rezervoar dnevno, lagano. Penzionerski. Nista hitno. Sve sam ovo napisao da bi nekom koristilo da ne napravi takvu neku gresku kao ja. Inace je Dejan pisao na ranijim stranama, ko je citao zna, da nista nije brze ni bolje ako se covek povredi, i da bezbednost treba da je na prvom mestu. Zato ja i smaram sta ne znam, jer me je strah da radim na svoju ruku ono sto ne znam.
Hvala na pomoci, sutra ako Bog da da pomlatim to zelje, a ima i ostalog korova za silk, naraslo ljudi od ove kise bas.
Onaj deo stitnika sa nozem za silk je potrebno skinuti kad se radi trokrakim nozem?
 
Ni naljepnice nisu kao na originalu, a oznaka je tek prejaka. U klasi sa testerom stihl 4500. :osmeh:

Nije mi jasno samo kako se ljudi prime na ovakve oglase, daju 350 maraka za nešto na šta nećeš dobiti dana garancije i kontaju kako su nasamarili ovlaštenog trgovca pa za tri-četri puta manji iznos dobili profesionlnu mašinu.

Ako već nemaš para (jebiga, kriza je svima) uzmi bilo kojeg kineza za 200 maraka, u dvije godine garancije će se svakako otplatiti nekoliko puta i odvajaj sa strane za još jednog istog ili nešto od poznatijih proizvođača.
 
Ja danas dobio onog demona od ,, 5, 2ks'' sastavio ga i pustio da radi na ler oko pola rezervara je potrosio. kad mogu da pocnem da kosim sa njim, mislim treba li jos da ga razradjujem? Kad radim sa trimerom treba li da spustim glavu skroz na zemlju ili da drzim odizenu od zemlje?
 
Kosio sam danas sa mojim trimercicom sto sam pazario MAC-80 X 1 nwka mmu je oznaka


Nije los koliko para toliko muzike ,sljaka za sada ok ima solidne snage nisam mozda sa nozem zadovoljan kako barata ali jbg laganica u dva tri dana da pokosim sta imam svake druge trece nedelje pa koliko bude trajo .
 
Mozes ti kositi na pola metra visine a mozes i do same zemlje,tj svu travu unistiti,tvoj izbor.Ja sto kosim oko kuce,oko supa,svu travu do same zemlje skinem,ostane samo zemlja,ni t od trave.Javi nam utiske o snazi trimera,jel bas demon ili .... ;)).Ja strausa nisam ni razradjivao,mozda je radio 5 minuta na leru,bitnije je po meni praviti jacu mesavinu,pogotovo prvi rezervoar,inace ja nikad ne pravim mesavinu po upustvu,uvek pravim jacu,ne bolujem od toga kolko dimi masina,bitno da ima dobro podmazivanje.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pa ja nisam radio sa drugim trimerima da bih vam preneo to koliko snage ima, ne znam prema cemu da se orijentisem.
 
Srećno svima sa novim mašinama!!!

A ova kineska 100% Husqvarna me baš nasmejala.... po malo kiselo. Nema dobro a jeftino!!!

- - - - - - - - - -

Pa ja nisam radio sa drugim trimerima da bih vam preneo to koliko snage ima, ne znam prema cemu da se orijentisem.

jak trimer kosi sam, nemaš osećaj da treba da ga "guraš", već te tera da kosiš brže!
 
Hvala na pomoci! Zategnucu kljucem onako osrednje, da ne preterujem. Planiram da kosim nekih 15ak cm iznad tla, za svaki slucaj. Nisam bas nesto vest sa nozem. Kosio sam samo jednom sa njim, i to onim fs 350 sto sam pozajmljivao ranije od kuma. Kosio kod babe u bastu. Ona pobola neke staklene flase da tera krtice. Korov ogroman, ja zapeo, kad je to udarilo, tj noz u flasu, flasa se razletela kao kad iscepate sijalicu u beton. Srecom ni parcence me nije okrznulo Bogu hvala. Zato sad uvek imam dozu straha kad radim sa trimerom.
A kosio sam jednom silkom, isto ti stuhlom, puknut malo stitnik, ja mozak u bermudama. Bacila struna parce stakla, i recnu me sa unutrasnje strane kolena sa strane nekako. Mali rez, nisam ni osetio. Imao sam cizme. Vidim ja mokro mi nesto, dal sam se toliko oznoio? Provaljujete sta je to mokro...
Sreca u selu bese radni dan za ambulantu. Previli su me odmah, posekotina nekih 1cm ali zakacila neki krvni sud. Ostao mi i oziljak. To je kadse silite da radite sto vise. Bese vrucina velika, rekoh da pozurim da sto pre vratim coveku trimer.
Zato sam i kupio ovaj Bogu hvala! Po rezervoar dnevno, lagano. Penzionerski. Nista hitno. Sve sam ovo napisao da bi nekom koristilo da ne napravi takvu neku gresku kao ja. Inace je Dejan pisao na ranijim stranama, ko je citao zna, da nista nije brze ni bolje ako se covek povredi, i da bezbednost treba da je na prvom mestu. Zato ja i smaram sta ne znam, jer me je strah da radim na svoju ruku ono sto ne znam.
Hvala na pomoci, sutra ako Bog da da pomlatim to zelje, a ima i ostalog korova za silk, naraslo ljudi od ove kise bas.
Onaj deo stitnika sa nozem za silk je potrebno skinuti kad se radi trokrakim nozem?

Prošao si ko Bog sa staklom. Nikad ne kosi u šorcu i nosi obavezno čizme i vizir za lice. Mene kad sam kosio tetki voćnjak pogodilo nešto u vizir toliko brzo da nisam ni video sta . Ali je dobro lupilo po mrežici vizira. Deo sa nožom za silk se skida sa štitnika kad se kosi sa nožom.
 
Nazad
Vrh