Poljo wiki KWS uljana repica
Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Sta radite sa kominom ostalom posle pecenja rakije

Član drotos avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    291
    Zahvalio se
    28
    Zahvaljeno 92 puta na 76 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0

Sta radite sa kominom ostalom posle pecenja rakije

Nema slicne teme,nadam se da mi necete zameriti ...
    Do sad sam imao problem sa ostacima kljuka posle pecenja rakije, ove godine sam resio da probam i kljuk dajem svinjama.1-2L kljuka /komine/ koncentrat malo vode sve sam izmesao i dao svinjama,odusevile su se do sad nisam video svinje da tako slatko jedu i sto je naj interesantnije nikad dosta stalno traze jos.U kljuku mora da je ostalo dosta minerala,i sveg ostalog sto ima u grozdju a nije preslo u rakiju,po mojoj racunici mora da valja.Pre naki dan smo pravili disnotor-svinjokolj-primetio sam da je meso je crvenije i ukusnije nego do sad ,konacan sud mogu dati kad prodje dimljenje do tad sam i sovim zadovoljan.Ako neko ima drugo iskustvo voleo bih da ga iznese ...pozzz
    Nemora covek sve da zna,dovoljno je da zna gde to moze procitati

Moderator nebojsa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    2,694
    Zahvalio se
    524
    Zahvaljeno 739 puta na 519 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Moze da se kompostira. Mesa se sa suvim materijalom, slama, strugotina...
    Moj kolega je mesao sa strugotinom (piljevinom) i pravio neku vrstu briketa za lozenje
    Ako ne možete da mi pošaljete privatnu poruku, znači da mi je Inbox pun pa pošaljite e-mail. Hvala na razumevanju :)

Super Moderator branko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Poruka
    8,313
    Zahvalio se
    2,186
    Zahvaljeno 989 puta na 582 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    @drotos

U fabrikama alkohola je suvi ostatak alkoholnog vrenja - stočni kvasac. Ovaj podatak umnogome pojašnjava ponašanje tvojih svinja. Ti si im ustvari svaki dan davao veliku količinu B-komplex vitamina, koji povećava apetit...
    Prođe onaj osećaj gorčine i tuge, te dođe spokoj...

Član zupa100 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    961
    Zahvalio se
    143
    Zahvaljeno 331 puta na 227 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Takodje se koristi i kao odlican total za pirevinu. Na mestu gde je ima, razbaci se komina, dok je vlazno vreme, pirevina (koja ima dubok koren) se opusti, izadje na povrsinu sa korenom, nastupe susni dani, za vrlo kratko vreme se komina osusi, pirevina uspavana se 100% istrebi :) Probano, radi...
    Bolje junački pobeći, nego kukavički poginuti.

Član drotos avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    291
    Zahvalio se
    28
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    @nebojsa
    mozes li da nekako saznas za postupak,briketi mi zanimljivi mozda bih probao napraviti.
    @zupa 100
    imam problem u vinogradu sa pirevinom ovaj nacin mi se cini prihvatljiv ukoliko ne steti lozi
    ljudi hvala na savetima ,nisam mogao ni predpostaviti na koliko se nacina moze komina iskoristiti

Moderator nebojsa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    2,694
    Zahvalio se
    524
    Zahvaljeno 739 puta na 519 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @ drotos

Ma to je jednostavno i pomalo primitivno. Pomesa kom od jabuka (on je to imao) i piljevinu sto gusce, da kom posluzi kao lepak. To punis u jedan cilindar (koji je izbusen da izlazi voda) i to pritiskas jednom jednostavnom polugom. Posle ostavis da se osusi i to je to. Nisu to neki super jaki briketi, ali posluzi. Bolje je ako imas i onu krupniju strugotinu ili malo slame da bolje poveze.
    Ako ne možete da mi pošaljete privatnu poruku, znači da mi je Inbox pun pa pošaljite e-mail. Hvala na razumevanju :)

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku nebojsa na ovoj poruci:

drotos (10-12-13)

Član drotos avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    291
    Zahvalio se
    28
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    od grozdja to sigurno teze ide zbog vremena branja septembra je hladnije i teze se susi,otac ima sljivik pa cu ako bog da probati od sljiva.Ideja super, sto bacati nesto kad moze da se iskoristi a ogrev inace skup hvala jos jednom pozzz

- - - - - - - - - -

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    11
    Zahvalio se
    13
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Komina može da se koristi i kao đubrivo. Ako su vam blizu, bacajte kominu u baštu i njivu. U komini ima nešto malo azota, fosfora i kalijuma.

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.