Subvencije poljoprivredi za 2014

Na žalost što se tiče subvancija za tov svinja nije se mnogo odmaklo od avgusta kada su obustavili plaćanja i tada je što se tiče ovog vida subvancionisanja sve stalo.
 
Da li je neko dobio povracaj sredstava od konkursa za sisteme za navodnjavanje, mehanizaciju... koji se podnosio do 1. novembra?
 
Rts.rs:

Премије добродошле пољопривредницима



Произвођачима меса и млека стиже новац за неисплаћене прошлогодишње премије за млеко и товљену и приплодну стоку, а ратарима део регреса за купљено минерално ђубриво и дизел гориво. Пољопривредници кажу да им је новац потребан и за набавку репроматеријала за сетву.


Све је мање земљорадника у Срему који свакодневно производе млеко и месо. Дејан Николић има тридесет крава које дневно дају око 400 литара млека. Каже, цена је мала – 30 динара за литар, па му је премија потребна за какву-такву зараду.
Припремио Радомир Витановић


"Премија од седам динара по литру млека сада би нам добродошла, то је за четврти квартал прошле године. Сад иду пролећни радови, потребан нам је репроматеријал, гориво, ђубриво, семе", каже Дејан Николић из Крњешеваца.
Незадовољни су и они који се баве производњом меса. "У августу сам предао јунад и утовљене свиње и за то нисам добио премију. Држава, ако жели да нам помогне, требало би да нам раније плати, а не да чекамо пола године или годину", каже Љубиша Јовановић из Војке.
У Министарству пољопривреде кажу да ће наредних дана бити исплаћени подстицаји из прошле године. Обезбеђено је између 600 и 700 милиона динара. Прерасподелом новца у аграрном буџету, биће више пара за субвенције и регресе.
Помоћник министра пољопривреде Ненад Катанић каже да се планира повећање износа за поједине мере у сточарству, пре свега код квалитетних приплодних грла – и код крава и код свиња.
Субвенције по крави – са 20.000 на 25.000 динара, а субвенције по свињи – са 5.000 на 7.000 динара.
Агроекономиста Миладин Шеварлић каже да је коначно дошло време да се већа пажња поклони сточарству и отуда и повећање субвенција по грлу стоке.
"Сточари очекују да се убрза динамика исплате субвенција и подстицаја за развој сточарства у Србији, а томе треба да допринесе и пресељена Управа за аграрна плаћања у Београд", рекао је Шеварлић.
Подсетимо, удео сточарства у пољопривредној производњи је око тридесет процената, а у земљама Западне Европе више од 50 одсто.



 
AU-sad će biti mnogo ažurniji.Šta vi mislite gde se taj Šabac nalazi.Sada kada nam je Beograd daleko bliže možemo da odahnemo.Kako neko može da odvali takvu glupost.
 
Pozz forumasi.Hoce li biti ovde godine bespovratna sredstva za prikljucne masine?,trazio sam na netu ali nisam mogao naci uredbu,al opet nikad nisam ni bio dobar u tome :p ,nasao za 2014 godinu samo.
Mi imamo u planu kupiti novu pneumatsku ako ce biti povracaja ,ako ne onda polovnu.Godisnje dajemo oko 150k na usluznu setvu,za oko 2 godine bi se isplatila.Ja se izvinjavam ako je vec negde pisano o tome,trazio sam i na forumu u ovoj i temi u ''pneumatske sejalice ,i konkretno nije pisano o tome,ili mozda ja nisam dobro video :spavam:

Edit:pronasao sam http://subvencije.rs/oprema-i-mehan...-ministarstva-poljoprivrede-u-2014-oj-godini/
I vidim da ima tema ''subvencije za mehanizaju,trebao sam tamo postaviti pitanje,moze moderatori da prebace ako hoce.
 
Poslednja izmena:
Stocarstvu nema pomoci , trba dati po svakoj krmaci i svakoj kravi ovci kozi a ne ovako samo umaticena grla to je cista propaganda dali ste se nakad zapitali koliko u vasem kraju ima umaticenih krmaca ili ovaca, u mom kraju nisam cuo da postoji takvo polj. gazd.
 
Kod nas je umaticeno oko 25-30% sto se tice krava ,za ovce je sad pocelo nesto aktivnije ,a za krmace nema ni 10%.
 
Stocarstvu nema pomoci , trba dati po svakoj krmaci i svakoj kravi ovci kozi a ne ovako samo umaticena grla to je cista propaganda dali ste se nakad zapitali koliko u vasem kraju ima umaticenih krmaca ili ovaca, u mom kraju nisam cuo da postoji takvo polj. gazd.
zato su oni i naveli da samo umatičena grla dobijaju.Znaju oni dobro da je to mali broj i to jedva isplate.
 
Nazad
Vrh