Subvencije poljoprivredi za 2014

Išla dva cigana putem i naiđu na potkovicu,pa počeli da se svađaju ko će da jaše konja(koga još nema),onda naiđe treći mali ciga i kaže kako će on jahati ždrebe,pa ga ova dvojica istukla jer će polomiti leđa ždrebetu...
Naravučenije zaključite ponaosob.
 
Poslednja izmena:
Jeste, da ne moze da te natera, ali mozde da bude uslov. Ne tera niko nikoga. Ako nece ne mora da radi.
 
Mindjusar, meni bi licno odgovaralo da zakon naredi ljudima obradu zemlje. Odmah bih dosao jeftino do nekih parcela sa kojima se granicim.
Jednoj zeni sam nudio drugu vecu njivu do alsfatnog puta, nudio novac, bilo kakav dogovor za njivu koja je do moje i fali mi za spajanje dve njive, ali nece. Eno je sada ta njiva, neobradjuje se godinama. Sad ne moze ni da se progazi kroz nju.
Kad bi ovaj zakon bio moguc, molila bi me da je kupim, jer bi je vise kostalo da je dovede u stanje da moze da se izore.
 
Svi penzioneri,zaposleni i slicni imaju pravo na sve subvencije,djubrivo,gorivo,pare.
Komsija poljo penzioner vec naplatio pare i djubrivo,jos gorivo ostalo.
 
Na potsticaje tipa povrat 40% od premije osiguranja,povrat 40% za opremu za plastenike,navodnjavanje,... imaju pravo SAMO komercijalna gazdinstva,penzosi NE :ppozdrav:
 
Ma sto nekaze taj predsednik fiskalnog saveta kolika mu je plata pa i mi poljoprivrednici bi mogli reci da je njihova plata ekonomski neisplativa nek radi za 25000 din mesecno pa nek onda govori a ne ukinite, pa svugde su subvencije jos vece a kod nas izgleda ni zakon o subvencijama covek nije citao koji kaze da nemogu biti nize od ovoga ,sto nekaze lepo covek sto se kasni sa subvencijama ,sta je sa gorivom ,vestackim djubrivom ... a AL Dahra moze da radi zemlju po 250e/ha a mi da se potucemo i dajemo 400e/ha a sad i mali deo od tih akciza za gorivo ,pdv od vestaka delova sta ce finansirati sa tim parama jos jedno 100 njih u fiskalnom savetu ili sta ? Ovo ce dotuci poljoprivrednike skroz i grana koja je izvozila i sa kojom su se hvalili ce biti odsecena .
 
Večeras mi prijatelj reče da su mu platili subvencije za ovce i krave u utorak 16.09, a predao je 14 juna. Znači plaćanja idu, malo sporije (ili ne) u glavnom radi se.
 
Veceras Vucic u emisiji Oko na rts-u pricao o subvencijama poljoprivredi,najavljuje drasticne promene i uspeo sam samo da uhvatim na kraju da je rekao da ce svako ko ima 10+ hektara morati da zaposli jednog radnika.Na svakih 10h jedan radnik.Zakasnio sam da gledam to izlaganje:osmeh:
 
Pričo je nešto i da za svaki hektar da mora se ima i jedna krava ili prase :haha: neke životinjke je spominjao,e sad koje baš tačno nisam čuo dobro jer sam i ja upao na rts u pola priče o poljoprivredi,nalupetao se gluposti ko maksim po diviziji ::spreman na sve:: uglavnom se nešto debelo zakuvava,tako da me ništa više u ovoj zemlji ne čudi.
 
Nije jos definitivno , konacan predlog dace ministarstvo , bilo je reci da bi i odredjen broj grla stoke trebalo da se veze za subvenciju , ono sto je sigurno to je da vise nema subvencija za poljoprivredne tajkune rece Vucic .
 
Tacno i ja sam to zakacio sa zivuljkama,tri kokoske i dva petla po glavi ukucana,coravo prase po aru,svastika po mraku i slicne stvari.Nesto se kuva ali bez mesa:osmeh:
 
Taman posla,sad će da ih nasekira strašno,pokupe još par farmi po vojvodini da pokupe i to malo zemlje što je ostalo. Najjača priča kako se bolje isplati davati zemlja u zakup strancima nego našima jer našima mora da se daju subvencije i da državi ostane 18 evra po hektaru,biće čupavo.
 
Nesto je spominjao kako smo upropastili zemlju,ispostili,soja,suncokret,repa,psenica....nista ga nisam ukapirao.
 
Ja ću mog pevca u supu a oni tek se teraju u 100 pm sas njihove subvencije,niko ne spominje mizerne cene poljoprivrednih proizvoda ove i par godina unazad,koliko su poreza povećali i akciza,da narod još malo neće imati šta da jede,da se sela polako ali sigurno gase. Za toj ga zabole baš nego na svu muku sad će i radnike da plaća neko za 10 h i da kupuju ćorave koke i milka kravice.
 
Citat iz blica-
Vučić je istakao i da država neće više da finansira velike poljorpivredne tajkune, nego male proizvođače.

- Baš me briga što će razni tajkuni da se bune i kakve će sve kombajne i traktore da izvedu na puteve. Država je do sada prosečno izdavala hektar za 128 evra, a za to smo davali 110 evra subvencija po hektaru. Ustvari, država nije zaradila ništa, 18 evra po hektaru. Sada ćemo da tražuimo da onaj ko dobija subvencije za deset hektara mora da ima jednog zaposlenog - precizirao je on.
 
Nešto u fazonu kako se nedovoljno ulaže u zemlju,kako naši poljoprivrednici ne znaju da rade zemlju,nisam ni ja baš najbole razumo ovu farsu al mi se ič ne sviđa,moraću da gledam još 33 puta da svatim šta je pisac teo da lupi i ostane živ.::lose::
 
Nazad
Vrh