Subvencije poljoprivredi za 2014

Imam i ja racune za oko 500lit. goriva pa ako nekom treba neka se javi.
 
Mislim sto je u drugim drzava subvencija jedna motivacija podrsaka pojoprivrednicima stimulacija i neznam kako jos bih to nazavao,kod nas socijalna politika za koju nikada nema para za sve ima samo za poljoprivredu nema to je sramota za drzavu koja treba i mora da uluzi jedan dinar da bih od toga izvukla 4 dinara.
Jebale i njihove stimulacije vise kada ih dodeljuju na taj nacin od kojih oni imaju najvise jer na tu jebenu subvenciju uzmu 3 puta minimalno vise kroz poreze i dodatne marze koje su izmislili,neulazeci u dublju politiku o dogovoru sa isplacivanjem kultura u kojima je drzava posrednik a kamoli da nespominjemo robne rezerve kod koje ima samo vrh uvid i niko vise a tu se tek pegla lova.
 
A zar nemas nesto svojih racuna?
Za gorivo imam i ja kome treba.

Druze, kupio sam 500kg, a treba mi jos 1000. Sada cu kupiti jos 500kg i kratak sam jos nekih 500kg ali se javio kolega Bojcetic koji ce mi dati svoje racune, obzirom da je on vec predao.

Sto ne kupis djubrivo?
Gde si procitao da nisam kupovao, nego mi fali da se kompletiram.
Radije cu zatraziti racune od ovde kolega kome uopste ne trebaju, nego da predam drzavi manje racuna. Ovde smo da se pomognemo, zar ne?
 
Ja sam imao viska,ali mi bilo sve na jednom racunu i morao sam da predam, tako da je otislo sve

U prosli ponedeljak sam predao za osiguranje,a u petak mi opstina vec uplatila svojih 15 % povracaja.Za koliko otprilike drzava uplacuje svoj deo ?
 
Sa isplatama se stiglo do 27.07. pre neki dan sam pitao u trezoru,kaže ::novac:: više nema,a čim se naotimaju sledi nastavak priče...
 
Meni je nedostajalo računa i od đubriva i od goriva. Za gorivo sam kompletirao (thx @sale ratar & @bezec). Ako neko ima viška računa za đubrivo i želju da pomogne bio bih mu zahvalan. Imam problem jer sam predavao voće nekoj firmi koja je pukla, pa je bilo zaplene svega iz magacina dok nisu ljudi razvukli! Al' nema fiskalnih zato :)
 
Misli na isplatu subvencija za min. djubrivo i gorivo, takodje sam dobio predato 28.06., Biljna proizvodnja, mislim da jos nije zavrsen ni maj mesec.
 
Malo pre sam zvao trezor. Kazu mi da se u Kovinu stiglao do 27.05. sa isplatom subvencija i da tako stoji vec tri meseca i da nemaju pojma kada ce da krene dalja isplata.
 
trebao bi racune za djubrivo.. nama nedaju kooperantske kuce, kazu nemoraju imati fiskalnu kasu pa nam ne moraju ni dati... i propade mi sve sto smo kupili, al im je uredba kad ne primaju otpremnice. kao zbog manipulacije, a ovako je bas posteno teraju te da muvas.. a vestak koji smo posteno platili ne priznaju... ako neko ima nek pomogne .. na pp se javite, ne trazim dzabe.
 
trebao bi racune za djubrivo.. nama nedaju kooperantske kuce, kazu nemoraju imati fiskalnu kasu pa nam ne moraju ni dati... i propade mi sve sto smo kupili, al im je uredba kad ne primaju otpremnice. kao zbog manipulacije, a ovako je bas posteno teraju te da muvas.. a vestak koji smo posteno platili ne priznaju... ako neko ima nek pomogne .. na pp se javite, ne trazim dzabe.
Meni nije jasno sa kakvim vi to firmama radite?
Kako nece da vam daju racun?
Jel krompirima placate?
Nemaju fiskalnu kasu,kao d.o.o.,pa vi njiih prijavite,kako uopste posluju?
Mislim...toliko nekih nelogicnosti neko postavi,da je to cudo.
Ili mozda ne napisete sve kako je?
 
Meni nije jasno sa kakvim vi to firmama radite?
Kako nece da vam daju racun?
Jel krompirima placate?
Nemaju fiskalnu kasu,kao d.o.o.,pa vi njiih prijavite,kako uopste posluju?
Mislim...toliko nekih nelogicnosti neko postavi,da je to cudo.
Ili mozda ne napisete sve kako je?

Sa normalnim. ZZ npr. nisu duzne da imaju fiskalnu kasu. Tako zakon kaze. Nije da ih branim, ali niko nije znao na koji ce nacin (ima ih puno) drzava otkaciti sto vise ljudi da ne dobiju subvencije.
 
Nazad
Vrh