Subvencije poljoprivredi za 2014

Bio bi problem ostatke od ručka poslati u afriku . DHL bi uzeo više nego što vrijedi to jelo.
 
Pre od prilike 2 godine nam je profesor pricao kako je Nemac dobio Nobelovu nagradu pre nekoliko godina jer je smislio resenje sta uraditi sa iznutircama i glavama zivotinja koje oni ne jedu(mislim jeli bi da su gladni kao Afrikanci) imali su strahovite probleme sa viskovima i deponovanjem,pa je covek predlozio spaljivanje i dobio Nobelovu nagradu.
E onda se pojavio Srbin i zaje** Alfreda Nobela i Nemca zajedno,pa nama uvozi te glavurde i dzigerice,malo samelje i posli,pa kaze "Nista bez ********** " .
 
@miki rac tvoj primer je bas dokaz tome da nije istina da bi EU poljoprivrednik mogao da baci ono sto proizvede i da opet zaradi.
@ichbinmilan u ovim tekstovima sto si ti postavio se radi o bacanju hrane od strane krajnjih korisnika a ne od strane poljoprivrednih proizvodjaca, a @novii je za to pitao. Eto moze im se, a to je kapitalizam i svetska neopravda, to si u pravu, bahacenje onih koji imaju bez trunke saosecanja sa onima koji nemaju. Ni kod nas nije bas sve svetlo, prema nekim izvorima baci se oko 250 000 tona hrane godisnje, a niti smo bogati, niti nasi poljoprivrednici mogu da opstanu a da zive samo od subvencija, a da proizvedeno bace.
Nema u evropi bacanja hrane to nije istina,oni da mogu pojeli bih i ono sto su israli,zato i imaju para pogotovo u nemackoj znaju da stede i vredni su.
Naravno nisu oni vredniji od nas ,ali njih ima ko da vodi stimulise nama uvek dodju neki lopovi koji su nezainteresovani za poljoprivrednu granu od koje se najvise puni drzavna kasa,e zato se i stimulisu subvencionisu poljoprivrednici neka bude hrana i jevtinija ali pomozimi da bih ja pomogao vama.
Znaci njima je automatski zagarantovana zarada subvencije ,od proizvodnje ako nesto pretekne cist plus ako ne bitno je da nisu u minusu da su na nuli.
 
E jadna je zemlja gde je poljoprivreda oslonac drzavne ekonomije (kao nasa) ,pogledajte malo podatke koliko ucesce u bruto nacionalnom dohotku ima poljoprivreda u drzavama koje su po razvijenosti iste daleko ,daleko ispred nas.
 
Lako je Nemcu,Englezu,,, da daje dobre subvencije, kada su vekovima imali kolonije. Isisali su I krv iz svojih kolonija. Pitanje je dokle ce davati te podsticaje,a ko ih I daju u tolikoj meri kao sto se pise. Nesto sumnjam da bih farmeri osokom zasipali evropske parlamente da tako dobijaju.
 
Zasipaju zbog nezadovoljstva to je ocigledno njima kad skinu cent za njih je smak sveta,kad nestane struja na minut oni misle da je teroristicki napad,sto je za nas normalno i nasta smo mi postali imuni kod njih je cudo.
Pa mi kad bi hteli da izrazimo nezadovoljstvo na taj nacin nebih prosli ni pola puta do gradova bili bi pendreceni.
Oni su to na miran nacin bez policije resili ako nista dugo i tu se vidi razlika.
A oni imaju koga da sisaju mislim na kolonije bolje i to ,nego sto nas sisaju uvek tajkuni novi koji dolaze sa tom frakcijom koja je vladjuca.
 
Nama na prvom mestu treba zastita trzista, koliko je god moguce od robe kojoj se skida carina na uvoz, a mi te robe imamo viska. Da budemo jasni, nase firme ne mogu tek tako da izvezu, recimo par slepera paradajza u Spaniju ili Holandiju. Dok iz istih se uvozi na veliko. Kod njih se zna ''Ko kosi, a ko vodu nosi''. Jer ako nas drzava ne zastiti, sigurno nece neko sa strane. Ovo sto se subvencionise po hektaru je minimalno zamazivanje ociju u odnosu na visestruke gubitke koje proizvodjaci trpe na svojim finalnim proizvodima. Prvenstveno stocarstvo, povrtarstvo I vocarstvo.
 
Nama na prvom mestu trebaju apis anto i ostali oficiri koji su pomogli obrenovicima pa da pomognu i sadasnjim obrenovicima, i da moozda nam bude bolje, inace to sto mi trazimo odo ovih to je isto kao od lazova traziti da ne laze, ili od lopova da ne krade i naravno obecanja ima ko kineza u Pekingu!
 
JANOSH´ Sam si dao odgovor, u tome i jeste poenta subvencionisanja evropkih drzava da nema racuna nebi subvencionisale i stimulacijom gurale poljoprivrednike.
Njihove drzave se dalje i brinu oko plasiranja robe po svetu nemaju ogranicenja izvoznih dozvola kao mi i to sto imamo samo tajkuni imaju pravo i niko vise.
 
Sta god trazili sta god uradili mi smo jako mali kao zemlja drzava a jos u dugovima i to kod istih ljudi koji ce iz svojih zemalja nama slati njihovu robu i obarati cene -ciniti nas slugu, a njihove gazdama... Nase subvencije odredjuje Evropa a ne mi.... Videcete da ce sledece godine ukinuti i premije za mleko isto po nalogu evrope...
 
Oni ne moraju da subvencionisu, jer je trziste samo po sebi zasticeno I taj stranac trgovac, privatnik nece da uveze tudju robu. Naravno visak ce uvek izvesti nama I slicnim. Kao sto nam izvoze prikolice djubretarke stare trideset godina, prese, traktore,,, bolje prodati nama, jer ako tu izrabljenu masinu oteraju na otpad morace jos da plate. Ovako mi unistavamo nase fabrike, a kupujemo strani krs, star vise decenija.
 
Sad sam svracao u Trezor u Vladimircima kaze zadnja isplata je bila 28.junl i nemaju pojma kada ce biti isplata. Kaze kako mi to mozemo da znamo ko da nas neko obavestava .
 
Danas dobijem poziv od PSSS Sabac da dodjem na potpisivanje nekog ugovora u sredu? Nisam siguran o cemu se radi, ali znam da je u vezi povracaja za novu opremu za navodnjavanje konkursa uprave za zemljiste... Izgleda da sam prosao, ali mi nije jasno kakav je to sad ugovor, prosle godine nisu tako nesto trazili.
 
E, bio sam danas na potpisivanje ugovora. Ne znam zasto sam bio, procitao sam ugovor i ne vidim cemu to tracenje vremena i goriva... Al ajd, bice para za 15 dana kazu.
 
Znam da je bilo ljudi koji su zbog 30-40 iljada isli iz majcine... Ali, nema se para, i to je zauvar. Sto se tice para, prosle godine konkurs je bio isplacen 31.12.2013. Nemam razloga da verujem da nece uplatiti...
 
Nazad
Vrh