Subvencije poljoprivredi za 2014

Svaki normalan ministar poljoprivrede bi izasao na tv i zbog ovih mera dao javno otkaz!!!!!
 

Gospdjo ministarka manite se vi lovstva i ribarstva. Ako mislite da nam je visegodisnja sansa Rusko i Kinesko trziste onda kazite U SLEDECIH PET GODINA cena svinja ce biti 1,5E, a cena junadi 2E eventualne razlike ce drzava pokriti subvencijama. Dok tako ne bude nema napretka u stocarstvu, a samim tim ni u izvozu. Jel imamo sansu? Ako imamo zgrabimo je.
 
Bas tako, na svim protestima zbog subvencija, uvek su isticani problemi ovih "velikih" i njihovi problemi su resavani, mali nikad i nisu imali neku korist od protesta, sa njima se manipulisalo, bili su tu (ako su i bili) radi guzve.

Sa koliko ha si registrovan? Nadam se da nije tajna! Druga stvar, po tvom misljenju od koliko ha na vise tretiras te velike kao "velikane"? Bilo bi zanimljivo da cujemo konkretne odgovore na ova 2 pitanja!
Potom se postavlja pitanje o tome dali je bilo koristi ili ne!
 
Pazi, tom logikom je svako svakom veliki. Onaj ko radi 5 ha, za njega je onaj sa 35 gigant, a za tog od 35 onaj sa 60 i tako u nedogled. Treba samo uvesti zakonski maximum preko koga porez treba da bude veci toliko da se svako ko hoce da bude tajkun demoralise u startu.
 
Pa upravo o tome se radi. Jer i ja se tretiram kao mali a i jesam jer ne radim ni 100 kj a bio bi magarac ako bi rekao da nisam imao koristi od tih subvencija! Sta je bilo bolje od toga kad je vec u Maju ili Junu lego svaki dinar + povracaj od nafte.
Ove sadasnje subvencije su cista g...a u poredjenju sa onim tadasnjim i nikad ne mogu reci da sam iskoriscen jer sam izasao za sebe a ne za druge.
Ali vecina je zavisna jer gleda u tudji dzep. Bas me zaboli ... sto je neko podigao od subv. par miliona... meni je bilo u interesu da ja dobijem svoje pa makar bio taj iznos koliki!
 
Ja sam naplatio svih 12k i sve sam ih iz sopingovao sa slascu! Nikad ih opustenije nisam potrosio tako da mi ove nekako naj draze, cak ni na protest nisam morao da teram traktor :haha: a ne kao kod onih predhodnih, sa puskom u ruci i slemom na glavi, hahaha
 
Pit radi se o tome da onaj sitan paor sto bi rekao Balasevic ispod 10ha od protesta nije imao nikakve koristi,cak je bilo i kontraproduktivno za njegov napredak. Ko radi npr 10ha i dobije 140 000din pola mu ode na PIO,a ko radi npr 30ha njemu ode na pio 5ha i ostaje mu na ruke 25ha po 14 crvenih je 350 crvenih na ruke i veca mogucnost da zakupi zemlje u arendu ili neku masinu i tako jos vise ugusi onog manjeg. Kao sto je neko sa 100ha imao daleko vise od nekog ko je radio 10 ili 30ha.
 
Nema tu nasa-vasa,trebalo bi da smo svi na istoj strani. Ali je blago receno glupo ubedjivati nekog da su svi imali istu korist od tih subvencija i da su svima jednako dobro ili lose donele.
 
Nazad
Vrh